Šta ste radili danas?Jedanaesti deo.

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Danas smo selili ovo betonsko korito teško nekoliko stotina kg, sluzice mi za vodu ovcama


6j3hp2.jpg


- - - - - - - - - -

Sistem je bio podmetanje drvenih tuljka bas smo se namucili nas trojica oko utovara i istovara




14btftw.jpg
 
Lepo je to za rokanje svinja,meni se licno ne svidja,jako se zgrci svinja,pa losije iskrvari,dosta ostane u misicima,lepse je kad se baca...

Dosta smo svinja završili sa strujom i nekako mi se čini da čak i više iskrvare nego bez. Ujak godišnje pokolje 100-150 komada i bez struje se gotovo neisplati, stradaju leđa.
 
Jeste kod Save.Nema konacan cenovnik,ali je kaze da ce biti 340 e/t.Uzeo sam 6 tona,pa mozda nesto bude i na paritet.
 
Danas menjani izvodi hidraulike na masseyu stavljene brze spojke na nabadanje. Prosirena rupa na rudi vucene tanjirace, i spremanje nekih stubova za pravljenje objekta tov teladi.
 
Poslednja izmena od urednika:
Bio pre podne do pčela da im dam pogaču, pošto su najavili neko zahlađenje. Ovaj topao period im nije odgovarao i povećao je potrošnju hrane u košnicama za nekoliko puta.
 
Bio na savetovanju o prolećnoj setvi na fakultetu u N.Sadu,došao kući oko 18.00 pa sam zatim istraživao na jednoj Zafiri koji joj očin da ne radi abs.... A i sutra će mi biti zanimljivo.....
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh