Šta sejati sledeće godine od povrća

Gresite :nono:

Znaju oni sto gaje povrce.
Unistavaju nas ne samo Turci, ima tu i Grka, Makedonaca, Spanaca,,, mislim na uvoznu robu
iz tih zemalja. Protiv njihovih proizvodjaca nemam nista protiv. :cao:
Blaza klima, ranije dospece povrca.
Nasi nas unistavaju sa uvozom.
 
zato se ni nehvatam na ranu proizvodnju tu ima veliko ulaganje ali sezonsko to moze pa kad opali opali ove godine je bilo dobro,stose tiče paradajza ,mislite daće uvoziti kad padne na 20-30din sumnjam daće imse to isplatiti.e onda treba naći domaće trzište za 20-30tona i :bravo:
 
skal je napisao(la):
zato se ni nehvatam na ranu proizvodnju tu ima veliko ulaganje ali sezonsko to moze pa kad opali opali ove godine je bilo dobro,stose tiče paradajza ,mislite daće uvoziti kad padne na 20-30din sumnjam daće imse to isplatiti.e onda treba naći domaće trzište za 20-30tona i :bravo:
Ja mogu da tvrdim da kad nas poljski paradajiz dospe onda u SRBIJI nema nikoga svi su na godisnjem odmoru i paradajiz ide vrlo lose ::lose:: ::lose::
 
skal je napisao(la):
zato se ni nehvatam na ranu proizvodnju tu ima veliko ulaganje ali sezonsko to moze pa kad opali opali ove godine je bilo dobro,stose tiče paradajza ,mislite daće uvoziti kad padne na 20-30din sumnjam daće imse to isplatiti.e onda treba naći domaće trzište za 20-30tona i :bravo:
u pravu si Skal,samo još da dodam da turci neidu kod nas na pijace,ako nadjes računicu da prodaješ na pijaci može se jako lepo zaraditi, i netreba se opredeliti samo za jednu vrstu robe moraš imati što veći asortiman,ja na primer ove godine sam imao zelen,šargarepu,paštrmak,celer,cveklu,zimsku crnu rotkvu,paradajz,plavi patlidžan,papriku baburu pa slonovo uvo,imao sam nešto kalvira i ljute paprike,pa karfiola,brokolija,kelja i rani kupus tako da skoro cele godine sam išao na pijace i mogu vam reći da su ljudi kupovali više moju robu nego onu koju su prodavali preprodavci(a njihova roba je bila baš iz turske i grčke)
 
svako mora naći neku računicu ako je odlučio dase bavi povrtarstvom,zašto sejati ono što ima u svakoj bašti pomalo za salatu ili supu,ali kad dode vreme za kuvanje paradajza većinom je ljudima propao baš zbog odmora a treba spremiti kuvan paradajz ali normalno treba podesiti vreme dospeća,
 
Ma ima tu mnogo faktora veruj te mi gajiti jednu vrstu povrca je samoubistvo ja imam proizvodnju u nekim mesecima i po 17-18 vrsta povrca pa jedva izlazim kraj na kraj
 
Mislim da covek ne treba da gaji vise od dve kulture,ali te dve da se odrade maksimalno,znaci sto veca povrsina,da bi bio konkurentan.I mora da ih ima od pocetka do kraja,da bi tako imao neku srednju cenu.Znaci svake godine svako povrce ima cenu u odredjenom momentu!
 
tamara1611 je napisao(la):
Mislim da covek ne treba da gaji vise od dve kulture,ali te dve da se odrade maksimalno,znaci sto veca povrsina,da bi bio konkurentan.I mora da ih ima od pocetka do kraja,da bi tako imao neku srednju cenu.Znaci svake godine svako povrce ima cenu u odredjenom momentu!
To mozda u nekim normalnim ekonomijama a ne u ovoj nasoj banana ekonomiji
 
Za vise kultura treba daleko vise i rada i ulaganja.
Ko nema u svom domacinstvu dovoljno radne snage, malo je teze izvodljivo.
Najveci rizik u povrtarstvu je orjentacija na jednu kulturu.
U mom kraju povrtari se opredeljuju na po 2-3 kulture u jednom cugu.
U rano prolece zelena salata i mladi krompir, najcesce.
Zatim paradajz, krastavci, paprika.
Za jesen paradajz, kornison, krastavci (salatar), eventualno paprika (ajvarusa)
To bih bilo neko orjentaciono gajenje u mom kraju, povrca u plastenicima.

Na otvorenom sve isto, samo se dodaju kupusnjace.
 
tamara1611 je napisao(la):
Kad radis vise od 3,4 ja garantujem da ni jedna ne zadovoljava kvalitet.
nemoj da si na kraj srca pa pogledaj moje fotografije pa vidi da li ima kvaliteta i ako proizvodim vise od 15 vrsta povrca.Ja se trudim da robu proizvodim uvek u full kvalitet jer moje musterije mi plate uvek skuplje nego sto je na kvantasu.Ja sad imam za prodaju blitvu,persun kelj,prokelj,kelerabu,rotkvice,salatu,crveni kupus,zelje to je deset vrsta robe u decembru mesecu i slikacu vam u petak da vam pokazem da je svaka po naosob kvalitetna
 
Sa dovoljno radne snage i kvalitetnim radom i KOLICINOM (to je pod 1)
Moze se postici dobar rezultat.
Mi imamo musterije koje kupuju kod nas godinama, na veliko.
Kada kupe krastavce, parad, kupili bih i jos par savki i tako zaokruzili ceo posao.
Ali, kod nas vise od ovog gore navedenog je trenutno ne izvodljivo.
DA, imali smo i jagodu zadnje dve godine, i mogu reci da po obimu posla ni ona ne zaostaje za povrcem.

@ Top

Svaka cast, evo primera
Ne sumnjamo u kvalitet :ppozdrav:
 
štose tiče vrste povrća,sejo sam i ja 3-4 vrste krastavac,kupus karfiol,paradajz,papriku,sve na 1h,svake godine sam izbacivi po jedan proizvod a računica na kraju ista dok nisam osta na peradajzu i paprici a račun na kraju opet isti radim dva proizvoda kolko umem najbolje i toje to manje posla sa dva proizvoda nego 4-5 ali.tu onda nesme dase zabrlja jer ::lose:: a ako se dobro odradi :D,nije fora samo raditi 10 proizvoda, vaznoje kolko para ostaje na kraju,
 
Niste ukapirali fora je da imas sto vise robe da zadovoljis musterije i uvek jedna roba ide a druga ne,pa jedna pokriva drugu sto se tice prodaje i para
 
moramo da radimo više proizvoda kao što je topalović napisao.A ne verujem da onaj ko radi samo 2-3 kulture ima 100% prvuklasnu robu, to je jednostavno neizvodljivo.ako neko ne veruje da može i 15-20 vrste robe kvalitetno proizvesti neka dodje kod mene u posetu pa će se uveriti
 
vosi.... nekazem da nije prvoklasno al sigurno radiš ko crnac ili radnici,ja radim dva proizvoda i zadovoljan sam to neću menjati al malo ću pojačati površinu,svaki kraj je priča za sebe,normalno neradim samo povrtarstvo.tuje i ratarstvo.al ako neko uspe sa 1kj,prodati paradajz po pijačnim a ne po kvantaškim cenama onda je to jamislim dovoljno mislim da znaš kakve su prosečne cene paradajza i paprike,radio sam i ja od februara do decembra,al toje bilo pre par godina sad u novembru kraj posla a počinjem u martu.mislim da razumeš šta oću reći...
 
Pozdrav svim proizvodjacima povrca u zatvorenom
Da se predstavim
Ja sam Dusan (nadimal Zile) iz Becmena i ove godine bih pokusao proizvodnju paradajza i paprike u plastenicima
Radi se o dva broda velicine 1000m2 i 800m2.Posto sam apsolutni laik u ovoj proizvodnji svaki savet je dobro dosao_O vremenu sadnje ,gde naci rasad i sve ostalo.Normalno bicu verovatno mnogo dosadan pa cu se javljati za svaku sitnicu.Pozdrav i hvala unapred
 
worm je napisao(la):
Ne znam u koju temu da postavim ovo pitanje
ali me interesuje da li se danas isplati proizvodnja povrca na veliko
i koja vrsta povrca predstavja dobar izvor zarade za pocetnika ?
Vidiš vi ste druga država neznam kako je kod vas ali kod nas je to otprilike ovako:svaka proizvodnja se isplati ako imaš kome prodat (a jesam pametan) ja svake godine sadim papriku baburu,rogu i paradajz na ugovor sa firmom za preradu povrća i svake godine sam zadovoljan redovno plate i sve otkupe nikada ne sadim ono što nisam siguran u prodaju.
 
Nazad
Vrh