Šta radite Nedeljom

Da li gledate poljoprivredne emisije Nedeljom


  • Ukupno glasača
    29
Odg: Sta radite Nedeljom

Raso bili smo danas zajedno na sajmu ti i ja ali ja sam bio na sajmu i u nedelju :ppozdrav: ::traktor1:: :sjasi: :veseljak:: ::spreman na sve::::super::
rasa02 je napisao(la):
Dr Grujo
Pa danas nije nedelja :haha:
North ARMY je napisao(la):
Boro ovo sam samo za tebe uslikao. :ppozdrav:
2ppakn8.jpg
Boro izvini sto ja ovo nisam video.
N.A. ::svaka cast:: za ovu sliku drago mi je sto smo se upoznali :ppozdrav:
 
Odg: Sta radite Nedeljom

obicno nista,a sad u nedelju sam provozao svoju shadow( honda vt-600 ) masinu do Kule ( oko 200 km u jednom pravcu )
 
Odg: Sta radite Nedeljom

@ pidikanac

О светковању недеље,једнако као и осталих црквених празника,писало се на много места. Почевши од самог почетка Старог Завета,где се при описивању стварања света (за шест дана) каже да је Господ седмог дана погледао свет који је створио,видео да је све добро,а потом рекао да се седми дан ваља одмарати и посветити свом духовном животу и молитви. О тој самој реченици постоји јако пуно светоотачке литературе,у којој стоји да се недеља,у начелу,треба поштовати из
канонских разлога- једна седмица је календарска година у малом,нпр. средом и петком се пости,јер се средом светкује Часни Крст,а петком Распеће,те према томе,недеља је дан Христовог Васкрсења,
као и из практичних разлога- ако посматрамо породицу,као нуклеус,шест дана у недељи свако је заузет својим послом,и сви раде у истом циљу,за добробит домаћинства,зато је седми дан одређен да се породица окупи. Која породица светкује недељу,она јутро започиње на литургији,у молитви. На крају литургије се причешћује (благодет коју овај чин има на човеков мир и квалитет рада,не може се објаснити атеистима и агностицима) и одлази својој кући на ручак,где чланови разговарају,изнова се зближавају и окренути су само једни другима и самима себи. То је смисао недељног "нерада"- приближавање човека својој породици и самоме себи кроз активну Љубав,која јесте Бог.
Али,као и у свему,овде постоје одступања,јер светковање недеље није заповест нити наредба. У Новом Завету,Христос сам говори ученицима о томе. Примером: "Ако вам се у недељу изгуби овца,хоћете ли је тражити?",што имплицира да недеља није дан за лењост и неодговорност,или седење по кафанама. Ако постоје обавезе које не могу сачекати,оне се,наравно морају обавити,али сам смисао "одмора" јесте пребивање у свом дому,у оквиру породице,и подробније размишљање о својим добрим и лошим поступцима у току седмице која је протекла.

Надам се да сам одговорила на Ваше питање.
Поздрав :ppozdrav:
 
Odg: Sta radite Nedeljom

Maša,zaista ti se divim,za poznavanje sustine u predhodnim postovima.Tako mlada,a toliko poznaješ materiju,da je to prosto fantastično ::svaka cast:: ::svaka cast:: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Odg: Sta radite Nedeljom

Nekad se nedeljom islo u crkvu, posle ovih silnih promena kad vidim ko sve ide prode me volja da idem.
 
Odg: Sta radite Nedeljom

Ja se u potpunosti slazem sa Masom NEDELJA ::samo odmor:: ::samo odmor:: :ppozdrav:




О светковању недеље,једнако као и осталих црквених празника,писало се на много места. Почевши од самог почетка Старог Завета,где се при описивању стварања света (за шест дана) каже да је Господ седмог дана погледао свет који је створио,видео да је све добро,а потом рекао да се седми дан ваља одмарати и посветити свом духовном животу и молитви. О тој самој реченици постоји јако пуно светоотачке литературе,у којој стоји да се недеља,у начелу,треба поштовати из
канонских разлога- једна седмица је календарска година у малом,нпр. средом и петком се пости,јер се средом светкује Часни Крст,а петком Распеће,те према томе,недеља је дан Христовог Васкрсења,
као и из практичних разлога- ако посматрамо породицу,као нуклеус,шест дана у недељи свако је заузет својим послом,и сви раде у истом циљу,за добробит домаћинства,зато је седми дан одређен да се породица окупи. Која породица светкује недељу,она јутро започиње на литургији,у молитви. На крају литургије се причешћује (благодет коју овај чин има на човеков мир и квалитет рада,не може се објаснити атеистима и агностицима) и одлази својој кући на ручак,где чланови разговарају,изнова се зближавају и окренути су само једни другима и самима себи. То је смисао недељног "нерада"- приближавање човека својој породици и самоме себи кроз активну Љубав,која јесте Бог.
Али,као и у свему,овде постоје одступања,јер светковање недеље није заповест нити наредба. У Новом Завету,Христос сам говори ученицима о томе. Примером: "Ако вам се у недељу изгуби овца,хоћете ли је тражити?",што имплицира да недеља није дан за лењост и неодговорност,или седење по кафанама. Ако постоје обавезе које не могу сачекати,оне се,наравно морају обавити,али сам смисао "одмора" јесте пребивање у свом дому,у оквиру породице,и подробније размишљање о својим добрим и лошим поступцима у току седмице која је протекла.

Надам се да сам одговорила на Ваше питање.
Поздрав :ppozdrav:
[/quote]
 
Odg: Sta radite Nedeljom

Evo da vas ja obradujem, naslov teme je Sta radite Nedeljom, a ne Da li je nedelja radni dan ili nije ili Moje mišljenje o veri.
Tako da ko bude pisao šta radi nedeljom, to je lepo, ko bude pisao teološke rasprave, sledi brisanje postova.

Iskreno se nadam da sam bio jednostavan i jasan. Na ovom forumu se ljudi ne cene po broju postova, nego prema kvalitetu postova koje napišu. A glavna tematika je poljoprivreda, pa me čudi tolika potreba da se odlazi u offtopic.
 
Odg: Sta radite Nedeljom

Kupanje, ali gde? Dajte savet... Kula dosadila; Bela crkva ne danas; bazene izbegavam...
 
Odg: Sta radite Nedeljom

posto mi u emisiji znanje na poklon digli pritisak sa cenom ovogodisnje psenice,njihovim racunom o kolicini i kvalitetu psenice koja tek treba da se skine,seo sam na motor i otisao na druzenje u deliblatsku pescaru i na vojnicki pasulj
blago zemlji koja ima strucnjake kao mi,sve unapred znaju,osim mozda koliko im treba protivgradnih raketa
 
Odg: Sta radite Nedeljom

obicno nedeljom odmaram pratim sve emisije za poljoprivredu i ako ima neka dobra utakmica u okolini pogledam je :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh