Šljiva

Ko već ima zasad Steleja onda je bolje saditi Prezident nego Feliciju(zbog vremena zrenja),e sad ostaje pitanje ima li tržišta za nju?
 
Мени је ове године први пут родила елена. Било је неколико плодова, али су претежно били уцрвани. Свиђа ми се укус, а крупноћа није велика, али нисам ни заливао.
 
Prošle godine sadnica šljive je išla 80din i to kvalitetna a na veće možda i manje. Ali verujem da ispod toga je neisplativo raditi kvalitetno. A možda i konkurencija čini svoje, uglavnom za kupce to samo može biti plus
 
Naravno da je za kupce bolje kad padaju cene sadnica ali ako cene spuštaju provereni rasadničari, ovako kad cene obara neko ko čak i u oglasu nije postavio svoje fotografije a u tekstu oglasa piše da po želji šalje fotogratije sadnog materijala??? Mada iskreno kod nas su sadnice dosta povoljne...
 
Slucajno nadjoh ove slike u kompu,evo kako "profesor" uci svoje ucenike orezivanju sljive,ovo je za cistu nulu,covek unistava vocke.
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
 
Ko god da je, ako ovako reze treba ga oterati motkom iz vocnjaka! Vec sam u jednoj temi pisao da se danas svako zove profesorom. Vise se moze nauciti od obicnog seljaka koji se bavi sljivom nego od takvih profesora...
 
Koliko je potrebno staviti kolicinski stajnjaka po jednom stablu Sljive, i da li ga posle isfrezirati da se sjedini sa zemljom, ili ostaviti po povrsini.. A u nedleju sam bio u Topoli kod Kragujevca, ljudi su iznosili stajnjak a nisu ga zaoravali ili isfrezirali , da ga sjedine sa zemljom.. A inace jos se ne moze prskati sljiva, barem kod mene jos list stoji na njima kao da je prolece, malo je nesto opalo.. Da li je i kod vas ista situacija?! :ppozdrav:
 
Kad se iznese stajnjak oko stabla, najbolje je istog dana asovom izriljati oko stabla. Na taj nacin se stajnjak spusti blize korenu, zemlja je u dubljem sloju rastresita i Asov ne ostavlja djon kao freza. Jedan radnik moze za dan da izrilja oko 100 stabala bez problema... Kod veceg broja stabala riljanje je mukotrpan posao pa je frezom lakse i brze ali Asov je zakon... Stajnjak bacen na povrsini zemlje je bukvalno bacen u pravom smislu te reci, vrlo mali procenat hranjljivih materija iz stajnjaka ce sici u zemlju veci deo ce otici u vetar. Postoji tablica za djubrenje stajnjakom, pise vreme isparavanja odredjenih elemenata iz djubriva kad stajnjak stoji na povrsini zemlje (ako nadjem postavicu)... Sto se tice kolicine to moras sam da odredis, zavisi koliko imas stajnjaka.
Sto se tice lista i na mojim sljivama je kao u sred leta, opao tek po neki list :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh