Šipak, Šipurak ili plod divlje ruže

Ma kakvi , drugar je student i ovako popunjava rupe u budzetu, skupi se koji dinar. On to bere divlje. Nije u poljoprivrednom fazonu, cak bih ja rekao da je kontra orjentisan od poljoprivrede, al eto, ove godine zafalilo para, pa se snalazi. Mogu da ga pitam za broj, ali, kazem, ne vidi sebe u tom pravcu.

Inace pitao bih za tu masinu za branje sipka, ako moze par ingormacija? Kapacitet branja, cena, i slicno? :ppozdrav:
 
Hvala na odgovoru farmeru II. Sto se tice masine za branje upravo danas sam kontaktirao proizvodjaca i malo sam iznenadjen i sa kapacictetom branja a bogami i sa cenom. Masina je nesto poput ovoga.. http://www.youtube.com/watch?v=7ZJoFi0WdSE&feature=related. Kapacitet oko 4 hektara za jedan dan a cena sitnica oko 12-13 hiljada eura.

Ovo nije velika cena, kad se uzme koliko olaksava posao! Jedan dan sam brao rucno sipurak za sopstvene potrebe i NIKAD VISE!
 
68082_4772212823575_901878156_n.jpg


Današnji ulov... I mukotrpno čišćenje...
 
Brao sam i ja divlji ali je neuporedivo lakse brati kada nema bodlje ili ih ima veoma malo i nisu agresivne, kada je plod u grozdovima i kada je dosta krupniji nego divlji.Ciscenje jeste tezak posao i ja ga cistim za sopstvenu upotrebu, ali kod vvecih kolicina to je nemoguce odraditi.
 
Pitanje za one koji se bave profesionalno ili poluprofesionalno. Kako se čisti u industrijskoj preradi (za čajeve ili marmelade) ili se uopće ne čisti? Mislim, to su ogromne količine, sumnjam da se radi ručno...
 
Ako sam dobro razumeo od 1 kilograma plodova šipurka se dobija 1 litra soka.
 
Da u proseku od jednog kilograma sipurka dobije se 1 litar soka-corbe koja se kasnije kuva, dodaje secer i dobije odlican dzem.

- - - - - - - - - -

Nikad do sad nisam cuo da postoje plantaze sipurka kod nas je to prakticno korov.

Vidis Lazo i kod mene raste sipurak u prirodi kao i nana, hajducka trava, kamilica.....a to niukom slucaju nije korov.
 
Teško će neko izneti ovu informaciju pošto je šipurak još retka biljka bar kad je uzgoj u pitanju, zavisi i od hibridaa i od toga u kojoj je godini. Jedino da je direktno nekoga pitati ko prodaje sadnice.
 
Ima li dole kod nas na jugu da je neko poceo sa proizvodnjom, ozbiljnom sipurka. Imas li takvu informaciju, posto sam nacuo da to uopste nije los posao..ili da pitamo Dragana iz Salasa N.
 
Vidim da je lepa tema ali zamrla evo vec pola godine. Ja cu reci kako ja berem sipak. Sto neko rece, cela nam je zemlja zapustena, te na svakom koraku, odnosno medji, pored puteva , a bogami i nasred bivsih, zapustenih vinograda, vocnjaka pa i njiva, na kojima se nekad sadio i kukuruz i zito, sipka, trnjine i divlje kupine koliko hoces.
J a uzmem flasu plasticnu od helou soka( ima sirok grlic) i pod levu misku, i onda obema rukama, leva pridrzava grancicu, a desnom berem i odmah u flasu. Zacas se napuni.
Tako drzim i u prirucnom zamrzivacu i prilikom kuvanja caja , izvadis odspes iz te flase malo plodova prelijes kipucom vodom i za neko vreme imas odlican caj. E sad ,da li je ovo najbolja varijanta spremanja caja , neznam, i da li se iskoriscavaju na ovaj nacin svi lekoviti elementi iz sipka, isto neznam, a da je lako i prosto ,a samim tim i pristupacno ,jeste. A to i jeste problem kod tih cajeva jer se covek brzo " umori" od spremanja istih, pa vrlo brzo odustane , pa pravi pauze, i onda nema nekih efekata. Ovo pricam iz sopstvenog iskustva i pijenje cajeva cisto iz preventive, a ne zbog neke bolesti .
 
Ja sam novi clan foruma pa da ja napisem nesto o svom sipurku.Posadio sam oko 1 hektar. Posadjen je prosle godine u jesen i zahvaljujuci ovoj kisnoj godini prijem je skoro 100 posto. Muke sam imao sa korovima zbog kisa, kultivirao sam ga i okopavao vise puta. Lepo se razgranao i mladari su izrasli preko jednog metra.Trnje na njemu za sada nisam primetio.Moze li mi neko sa iskustvom reci kada da ocekujem neki rod,i nesto o samom uzgoju posto je vrlo malo literature o tome. Racunao sam da je biljka koja i sama uspeva dobro u razlicitim uslovima pa sam se upustio u sadnju bez nekog predznanja. Dobro bi mi dosla svaka pomoc u vidu saveta. Ako mi vreme dozvoli ove jeseni posadicu jos posto mi je ostalo sadnica. Puno pozdrava svima.:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh