Šecerna repa 2014

Iako je najavljena niza cena repe 2014 dali cete povecati povrsine pod njom

  • da

    Glasovi: 24 42,9%
  • ne

    Glasovi: 32 57,1%

  • Ukupno glasača
    56
  • Anketa je zatvorena .
Davno me nije bilo na forumu, bolesne repe ima i u našem ataru. neke više neka manje, što se tiče aneksa ljudi su već dobili poštom iz Sente, navodno ako se ne podpiše anex moraće da raskinu ugovor

Neznam kako samo mogu da stave takvu klauzulu, to bi trebalo proveriti kod advokata, kakava je to smicalica...
 
Zbog čega je cena šećera 59rsd/kg, jer i sa šećerom treba mi poljoprivrednici da čuvamo socijalni mir. Treba pd hitno videti dali ikako postoji mogućnost za izvoz repe inače će nas ovi naši ošišati samo tako.:spavam:
 
Jel vi toliko verujete njima da oni nemaju racuna da nama plate repu po ugovoru iako je cena secera 60din...,oni su navikli na zaradu od 100%, a sad im je 50% pa im nije dovoljno, a ovaj forum je postao mesto gde se meri impuls paora a to neko prati, jos pogotovo kad mnogi pocnu da razumu probleme otkupljivaca( trgovca), pa ko je nas razume 2012 godine kad su ljudi propadali na paritet zaduzenje( robno), ko je nas razumeo, kome smo mi mogli da posaljemo avans ugovora, pitam ja vas dobre duse?!
 
Prosle godine na pregovorima za cenu suncokreta jedan pregovarac je ustao i rekao.
Ljudi pa mi smo sa ovom cenom u velikom minusu,troskovi su nam dosta veci....uglavnom njihov odgovor je bio...prvo podmuko osmeh pa odgovor "sta to nas briga koliki su vasi troskovi proizvodnje". Ma netreba ih zaliti ni jedne sekunde,ista je prica i sa uljarama i seceranama.
 
Nemamo repu kome da izvezemo. Niska je cena i u okruzenju. Ne moze kao kukuruz da stoji u cardaku i ceka cenu, ne moze se kao svinja zaklati pa u zamrzivac. Jedino sto mozemo je da je ne sejemo dok cena secera ne bude malo visa i samim tim zainteresovanost secerana za repu veca.
 
Jel vi toliko verujete njima da oni nemaju racuna da nama plate repu po ugovoru iako je cena secera 60din...,oni su navikli na zaradu od 100%, a sad im je 50% pa im nije dovoljno, a ovaj forum je postao mesto gde se meri impuls paora a to neko prati, jos pogotovo kad mnogi pocnu da razumu probleme otkupljivaca( trgovca), pa ko je nas razume 2012 godine kad su ljudi propadali na paritet zaduzenje( robno), ko je nas razumeo, kome smo mi mogli da posaljemo avans ugovora, pitam ja vas dobre duse?!
STANISLAVE,dali ti uopste mislis da nasprate i itaju postove na poljinfo?
 
Kad nemamo neku jaku asocijaciju-udruzenje pa ih tuziti. Ni seljak ne bi mogao da raskine ugovor sa njima ako bi dosao neko i ponudio mu 6din/kg onda bi oni pretili tuzbom. Sam seljak protiv secerane ne vredi,a organizacija nam je NULA godinama po svim poljima.
Sto bi rekao:
 
Ne svidja mi se uopste razvoj oko repe, bolesna je ovo meni ni ne lici na cerkosporu, juce prskao teci tretman, pa nas uhvatila kisa...
2014-08-24-12.jpg
 
I ja sam radio juce 3 tretman...ali sam radio Operom hteo rias-om ili acanto...u vitamixu nisu imali nista drugo...vasem crepajcu Joci repa koja je izgledala najbolja trenutno, najgora u nasem ataru..
 
Nazad
Vrh