Šecerna repa 2014

Iako je najavljena niza cena repe 2014 dali cete povecati povrsine pod njom

  • da

    Glasovi: 24 42,9%
  • ne

    Glasovi: 32 57,1%

  • Ukupno glasača
    56
  • Anketa je zatvorena .
Mislio je da vlaga nije dobro sačuvana. Kad je priprema dobro odrađena tj sačuvana vlaga iza sejalice redovi se crne prilikom setve.
Sacuvana je vlaga dole kako treba.Zemlja je strava suva i vetar duva kao da smo u Vrscu pa je za pripremu radila "smrt" masina, tako da vlage ima dole.Slikacu i nicanje,kad do njega dodje.
 
Danger :) nos je setva u toku. Ali od nedelje bi se moglo ocekivati da bude nicanje u toku... Holmer ce se spremati posle spartanja... Potrajace to neko vreme :)
 
Svo seme je sa Start up-om i EPD-em, klica je blizu izlaska,do ponedeljka bice kotiledona:)

- - - - - - - - - -

Inace danas stiglo 70 l insekticida iz bezbednosnih razloga!
 
Danas posle podne zavrsena setva repe.Giraf,Original i Merlose posejani.Sve sa start up-om.
fotografija13281.jpg

fotografija13391.jpg
 
Nije sejalica moja,tako da stvarno neznam da li je tako kupljena ili je naknadno pravljeno,mogu jedino da pitam pa da ti javim.mislim da nas clan foruma Bavanistanac zna te detalje vezane za ovu sejalicu.Zatrpavanje je reseno slicno kao kod starih olt-nodet sejalica.Inace izuzetno je precizna,bukvalno ni jednu gresku u rasporedu nismo nasli.
 
Minđušar, kakva je situacija sa bubama?
Da li ih ima, trebal dejstvovati po neprijateljskoj živoj sili?
 
Imam pitanje za reparose. Danas sam isao da pogledam repu i primetio sam da je par semena pojedeno na velikom rastojanju naravno zicar je u pitanju. Nasao sam i dva tri pored semena to je sve u velikoj kvadraturi nije blizu. Do koje faze razvitka secerne repe zicar radi? Napravio sam gresku nisam stavio insekticid.
 
Dokle radi ne znam, ali iz iskustva znam da moze da napravi jezivu stetu. Moze da se desi da moras presejati parcelu jer ces imati jako los sklop (manje od 50k biljaka/ha). Ako je predusev psenica i ako si zaorao zetvene ostatke imas ogromnu sansu da nastradas.
 
Nazad
Vrh