Šećerna repa 2024

Ovo je prva godina kako pratim soju, suncokret ... :D
Do sad sam znao kad repa da 40t/kj plative mene ostale kulture ne interesuju kad ih sve saberem repa sama bude jaca. Prosle godine bruto prihod 3 000e/kj. pokrila minuse na suncokretu,psenici,kukuruzu .... Ove godine videcemo ko koga pokriva, imam jos nesto repe nadam se bolje.
 
Polako sa plaćanje to 40t/kj plative može lako da bude u budućnosti misaona imenica. ovde je igranka samo taka vraćaju kamione ljudima vagon repe imaju po jutru ,ovi jači igrači sad hoće da vrate arende i da se tobož godina zaboravi puj pik ne važi se ,da dobro biti će neće
 
Znaci 25t/kj plative su rezultati. Pa tu nema ni za kiselu vodu.
Najgori usev ove godine ce biti soja (minus), onda repa 0 (isto minus ako racunamo pad prinosa na sledecem usevu).
U sretno vreme na 40-50t/kj plative tu je bilo matematike raditi.
 
Ovo je prva godina kako pratim soju, suncokret ... :D
Do sad sam znao kad repa da 40t/kj plative mene ostale kulture ne interesuju kad ih sve saberem repa sama bude jaca. Prosle godine bruto prihod 3 000e/kj. pokrila minuse na suncokretu,psenici,kukuruzu .... Ove godine videcemo ko koga pokriva, imam jos nesto repe nadam se bolje.
Znaci 25t/kj plative su rezultati. Pa tu nema ni za kiselu vodu.
Najgori usev ove godine ce biti soja (minus), onda repa 0 (isto minus ako racunamo pad prinosa na sledecem usevu).
U sretno vreme na 40-50t/kj plative tu je bilo matematike raditi.
nesto vam se tu ne poklapa

ako na 40t kj bude 3k evra zarade
kako onda na 25t kj bude nula kad je to vise od pola

cena toliko pala ili sta se desava....????

nesto nikako nema smisla u prici
 
nesto vam se tu ne poklapa

ako na 40t kj bude 3k evra zarade
kako onda na 25t kj bude nula kad je to vise od pola

cena toliko pala ili sta se desava....????

nesto nikako nema smisla u prici
Može biti samo bruto 3 hiljade,kad se odbije pola ostaje 1,5 hiljade i to je zarada. Inače po rečima bivšeg sirovinskog direktora šećerane u Pećincima repa se radi pola pola,od ukupne sume pola su troškovi na normanom prinosu u normalnim godinama.
 
Može biti samo bruto 3 hiljade,kad se odbije pola ostaje 1,5 hiljade i to je zarada. Inače po rečima bivšeg sirovinskog direktora šećerane u Pećincima repa se radi pola pola,od ukupne sume pola su troškovi na normanom prinosu u normalnim godinama.
pa naravno da je bruto

al procitaj ponovo tvoju poruku pa vidis da je pola od onoga sto si i ti sam napisao 750evra

zato pitam da li je cena toliko pala???

racunica mi nestima nikako
 
Ako ne mozes imati barem 30 tona po jutru repe nemoj ju ni sijati.... Cak sam mali prinosi i napisao s obzirom na danasnje ulaganjeenu nju.
Mi smo imali od 30 do 50 tona po jutru dok smo se time bavili kako koje godine i kako na kojoj njivi (osim 2012. Tad je bilo 20 tona radi suse).
Taj biznis smo napustili prije nekih 7 8 godina kada nismo mogli vise te rezultate ostvariti i kako se topila zarada po jutru u odnosu na prije.
Gledajuci 2023. S trulezi, vidjelo se da ta prica sa repom zavrsava. Ovdje su se zbog poticaja i slabe zarade na drugim kulturama ljudi ponovno navukli na repu a ja im kazem sta ako vam sve istrune. I na kraju tako je i bilo.... Ima sigurno 30% njiva u ataru gdje holmer nece ulazit jer je istrulo vise od 70% njive. A ovi kojima nije istrulo ni ti se nece usrecit, tu ako bude 15 tona po jutru bit ce dobro. A o iducem usjevu na toj njivi bolje da i ne pricam kako ce izgledati....
Stvarno bi morao biti mazohist u nasem kraju i nagodinu ponovno uci u tu kraljicu propasti zvanu secerna repa nadajuci se da ce 2025. Biti bolja godina sto se tice repe....
 
Ko ima 1 t/kj soje na svojoj zemlji taj je odlicno prosao. Ulog 0,malo hemije.
Kukuruz, psenica i repa ulog ne smem ni da racunam.
 
Nazad
Vrh