Šećerna repa 2024

Koja je sorta ?
Jel bilo neke kise velike?
Koji predusev?
Stajnjak?
 
У фирми ~ 300 хектара под заливним системом па није свеједно давати процене. Чека се линија па да виде је ли се исплатило уместо кукуруза.
 
Između Pazove i Inđije danas prebiraju.Holmer vadi i razvlaci prizmu tanko.Na oko mi repa koja nije izvađena ne izgleda trulo.
 
Mene niko ne zove niti me pita kad cu da vadim. Danas zavo da vidim sta se desava jer je ostala samo moja repa (ne racunajuci yu dina) kazu polako tvoja je zdrava gde zuris...
 
Danas sam vadio moju, nikad losiju nisam imao. Kamion po jutru, nije trula ali je jako krupna i pravi bas velike necistoce i procente trulezi. Ni nuli se ne nadam.
Drugar opet ima lepu i zdravu.






 
Moja je se jos dobro drzi a ne znam ni sam sta da radim da li da vadim ili da sacekam jos malo.
 
Danas prolazio pokraj , smrdilo pa slikao , ova suha , trula , susa
IMG-20240831-153927.jpg
 
Bice i dobrog odbitka, ako izadje na 20t/kj plative to mi je pozitivna nula.
A pogledaj opet na onim slikama kako nema ni jedne trule.
 
Najgore mi je kod repe sto iduci usev trpi. Ove godine je to bas drasticno. Kukuruza i onako nema, al na repistima su bas ocajni. Ja sam samo jednom sejao kukuruz posle repe, al je bila solidna godina pa je bilo kukuruza. Soja posle repe isto nikakva i to ne jednu vec dce godine, a tamo gde je bila prizma nema nista. To smo isto imali kao licni primer.
 
Nazad
Vrh