Šećerna repa 2022

Ja sam ubacio Lontrel u prvom tretmanu, bas zbog palamide, omlatio je samo tako…


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Lontrel 100 ide i u kukuruzu do 4 pera 0.6-1l/ha.
Ima i kopija sa 300gr aktivne materije i kosta oko 22-24e, znaci moze da se uradi oko 4ha za te novce. Nema jeftinijeg sredstva za palamidu i u kukuruzu.
 
Koje doze hemije koristite u split tretmanima u repi?
Ja sam obicno isao 0,9L/Ha Betanal AM11 i 0,7L/Ha Goltix u prvom tretmanu.
Imam jos stare zalihe Betanal AM 11 koji sam oduvek koristio da bi mogao sejati psenicu u jesen zbog etofumesata u drugim betanalima.
Hocu ove godine da pojacam sa Safari 50 WG koji isto nisam ranije upotrebljavao.
Mislio sam da dodam njega nekih 20g/Ha.
Znam da pise da moze i 30g/Ha u kombinaciji sa drugim herbicidima, ali ja licno ne volim da preterujem sa hemijom. I njiva je dosta cista bez tvrdjih korova..
 
Poslednja izmena:
Okej onda sledi kupanje,posto mi proprocija nije jaca strana,koliko lontrela 100 na spric od 10l ?
 
U moje vreme kad sam se bavio proizvodnjo šečerne repe, ogumke palamide smo rešavali između tretmana od široke trave sa Bos, Pikogal ili lontrelom u dva tretmana.
 
Sutra joj sleduje tretman, fino gura za sada…

dce251bf79f10ddbd8ae2e25c34e2225.jpg



399aba2e1e9fe9619b083a3055e61009.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bice secara,bar se nadam... mislim da sam opet zakasnio sa tretmanom ali sta je tu je...



Pazite ovo,komsija je sejao 4 dana pre mene u pocetku je njegoa bila bolja,ali posto radi nenormalno mnogo zemlje i ne stize 3 tretana od traave da uradi cepa je u 2 puta sa momackim dozama.
 
Nazad
Vrh