Šećerna repa 2021

North ARMY

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
14 Okt 2008
Poruka
30.438
Lokacija
Adasevci-Zapadni Srem
Kako je kampanja protekla ove godine i prinosi repe u mom kraju su bili dobri nastavljamo dalje sa setvom.
Ove godine zbog zakupa i posnih njiva i jefitnog djubriva u planu je na razbacenih 300kg/kj da se u prolece doda nekih 150kg/kj 8/15/15. Sortiment sam takodje resio, ali ne bih javno kolege da se ljute pa pisem koje su po meni licno bile najbolje.
Sunoko je izasao sa cenom azotnih djubriva odnosno jedino djubrivo AN iz Rusje 215e/t + PDV ili AN Kutina 220e/t + PDV zaduzenje na rod secerne repe 2021, tako da cu sa njim ici u prihrani.
Svim kolegama koji planiraju da seju secernu repu zelim zimu sa sto vise padavina i uspesnu iducu proizvodnu godinu.

Sunoko je izasao sa uslovima ugovaranja za 2021 godinu :
-Osnovna cena 34e/t.
-Polovina konvencionalnog semena gratis ( izuzev ALS tehnologije)
- Bonus za ostvarenu digestiju iznad proseka Sunoka u iznosu 1e/t na 1% digestije. Npr ako je prosek digestije za ovu kampanju 15,5%, proizvodjac koji je imao prosek digestije 17% dobija jos doplatu 1,5e/t na ostvareni rezultat.
- Marza za organizaciju, ukoliko se skupi nekoliko komsija-drugara i rese da naprave direktran ugovor sa fabrikom dobijaju bonus na cenu.
 
Poslednja izmena:
Kadkrece vrbovanje i pregovori? I za tebe onako jedno prijateljsko pitanje. Koliko mislis da je realno da ce neko ostvariti te silne bonuse

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
 
Pitaj Kubotu pa ces cuti koliko ljudi u kooperaciji ima pravo na bonus. A imas jednog iz Sida na 40ha prosek 17%, drugi selo pored negde izmedju 16.5-17% digestija na oko 40ha. Jedna firma na 125ha ima pravo na bonus. Ne zekim javno da pisem nicija imena.
 
Pozdrav narode... Hteo bih pitati nesto, mozda nije za temu ali ne znam gde bih postavio. Naime, interesuje me prevoz repe, imam plan kupiti kamion pa raditi usluzno prevoz, repe, silaze itd... Kako to funkcionise, Svaki savet bi mi dobrodosao?!
Hvala unapred
 
Zakasnio......trebao si uzeti kamion kad je prevoz cvetao bar jedno 5-10 godine ranije
 
Cujem da je nekoliko vecih proiVodjaca dogovorilio za proslu god tel kel..zato ovi manji dobili po usima pa.odustali.
 
Nazad
Vrh