Šećerna repa 2017

Nije samo do razora, tanjiranja, drljanja. Ako nađem vremena, uslikaću ovogodišnju repu na "obroncima" Telečke visoravni.
Njive su talasaste po dužini, širini, a Boga mi i dijagonalno! :ppozdrav:
 
Poravnam ja to dobro, ali ipak tu fali zemlje i holmer je izuzetno netolerantan prema grbavom terenu.
Mani me ovih prica. Sve je do vozaca. Kao neko ko poznaje problematiku, ponekad sam cak i video holmera uzivo,znam da sve se moze kad se hoce. U blatu svi vade sto plice. To je cinjenica. Tako se i mora. Ali ukoliko neko hoce da izadje u susret vlasniku parcele izvadice i onu iz jarka. Nebih dalje duzio.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
A mi danas spartali......
AbTuoIt.jpg
[/IMG]
kao neki.....
iK1n03z.jpg
[/IMG]
 
Evo jedan vec spreman za vadjenje. Pozurite...
0758cc2f3687e3f2b514e30758473cc6.jpg


Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Da li je pametno da uz treci tretman protiv sirokog lista dodam I Agil za sirak, imaj jednu parcel problematicnu veoma sa sirkom, repa je I sejana da bi mogao da prskam 3 - 4 puta taj super sirak, Da li sve zajedno oprskati ?
Uzeo sam Goltix, Betanal I Lontrel, za trecu turu...
Pitanje za Becarinu pustu - Koliko ukupno djubriva si do sada dao repi ? I sta jos planiras ?
 
Uradi prvo agil. Pa odma sutradan sirokolisno. Nemoj da ti bude zao i tesko dva puta gaziti.

Послато са LG-H440n уз помоћ Тапатока
 
Repa slikana večeras. Dve njive, dva preduseva, prva slika predusev pšenica, druga soja. Setva isti dan. Njiva jedna preko puta druge. Seme isto. Razlike drastične.
70b592101aee262303dd84dc258ddd43.jpg

8c661d5af0bb8c3299c2785371b3b735.jpg
 
Nazad
Vrh