Šećerna repa 2017

Na slici je drugar kome prskam a ja sam u traktoru...:ppozdrav:
 
Moju repu misevi urnisu, bice usevanja. Nejednaka je, u poslednjih x godina, ovo mi je najlosija repa.
 
Opusteno...bez sekiracije.....Mindjusarevo nista nece vajati .. pipu ove godine video nije, za miseve nezna cuje o njima kada macke prepricavaju,.. kise dobije duplo cesce i duplo vise nego Mi ostali smrnici. :kisa:.sta li sam jos zaboravio...Hm....Mora da bude jos nesto.....
 
Večeras repa dobila četvrti tretman. Betix, Safari, Lontrel, Dash, a na zadnjoj njivi dodani Eto i Targa. Još sirak kasnije i to je to što se korova tiče.
 
Znam Stive, ja ne gledam kako je kod drugih. Neko me smorilo titranje oko repe. Nekada to sve ide dobro i glatko, a ove godine nisam stigao se posvetiti na pravi nacin i kao ranijih godina i odmah imam prilicne stete. A znam i ti si imao stete sa pipom i napade svakojakvih gadova.
 
E, drugari, kako stojite sa prosečnom digestijom i nečistoćom kod Kostića? Kod nas u Crvenki kruži priča da mnogo više "kolje" sa nečistoćom i digestijom od Crvenke.
 
Moja repa, slikana danas, sklop nije sjajan, ali ostaje. Ima dosta ovakvih mesta gde repa jednostavno nije izasla, stoji... jblga mozda je bila u suvom
2017-05-02-3.jpg
2017-05-02-6.jpg

Da nije orginal?
 
Šaramo mi to malo ima gde smo za nedelju dana a ima gde smo za dve nedelje zavisi od mnogo faktora...ima 90 kj. u 14 parcela.Ima gde smo samo jednom i to mu je to za divno čudo nekih 10kj. državne zemlje,baš je čista njiva...:ppozdrav:
 
Opusteno...bez sekiracije.....Mindjusarevo nista nece vajati .. pipu ove godine video nije, za miseve nezna cuje o njima kada macke prepricavaju,.. kise dobije duplo cesce i duplo vise nego Mi ostali smrnici. :kisa:.sta li sam jos zaboravio...Hm....Mora da bude jos nesto.....
Ne znam samo otkud ova rupa ovde,možda naftaši bušili :sta:

3fda986fc05f0152ab5b6b13e46bb59d.jpg
 
Ima ih kod nas u ataru nenormalno,na tabli od 40kj bilo 37 rupa,svi su dobili pilulu i Novosti da imaju da procitaju desavanje u svetu.
 
Ima ih i u kukuruzu sto do sada nije bio slucaj.Obicno se goste u repi,suncokretu i soji.Phostoxin ih uspesno resava.
 
Zato što je staro seme.
Ne mora da znači da je staro seme. Recimo naša semenska proizvodnja prošle godine je bila jako loša u klijavosti. Naturalno seme sa njive je imalo oko 73% energiju. Seme istih komponenti proizvedeno 2015. godine je imalo energiju 90%. Pričam o semenu pre bilo kakve dorade. Doradom se naravno dovede do granice preko 90%, s tim da se to 2015. godine dovelo praktično do savršenstva, a sa semenom iz 2016. godine nije išlo tako glatko, uspeli smo da ga doteramo do klijavosti oko 95%.
Što se tiče semena stranih kuća, mislim da je bilo svačega ove godine. Naravno u pitanju su strane kompanije i ljudi će im oprostiti, jer ipak oni znaju šta rade. U svakom slučaju siguran sam da pojedinci nisu dobili seme odgovarajućeg kvaliteta za silni novac koji su dali. No videćemo sve na kraju sezone kada se svedu konačni računi.
 
Nazad
Vrh