Šećerna repa 2012.

Koliki rod repe očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 4 12,5%
  • 20 t

    Glasovi: 6 18,8%
  • 35 t

    Glasovi: 7 21,9%
  • 55 t

    Glasovi: 7 21,9%
  • 70 t

    Glasovi: 5 15,6%
  • Više

    Glasovi: 3 9,4%

  • Ukupno glasača
    32
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
ja sam sad dosao sa njive bacao an za repu milsim sutra otici preci pa bi mogli sifati
 
Kolko su vam debele rupice na setvenim plocama kod setve repe? Jer sam video i sa 2 i sa 3 mm
ova od 3mm ima samo 2 mešaca
1zd6dzo.jpg
 
Miroslave broj rupa 31 a promer 2,1mm bar ja sam sa tim pločama radio i mislim da su dobre a što se tiče mešača mislim da netreba da ih ima puno (do 7 komada) pošto hoće da kidaju piletu i veća je verovatnoća da se mešač smakne pa češe u kanal gde prolazi pa trza ploču i stresa seme.
 
@miroslavk

One ploče sa 2 mešača baci...
Ploce nisu moje ali od coveka koji seje repu vise godina nego nas dvoje zajedno, ima sve vrsta ploca a one mu se najbolje pokazale, cak i institut kad je pravio oglede pozajmlivali su od njega, tako mi covek kaže, ja licno imam ploce originalne sa 31 rupom fi 1,8mm sa svim mešacima
 
Mi danas rasturili 250 kg uree po hektaru. Trenutno pada neka kisica. Bilo bi lepo kada bi malko potrajala. Setva bi trebalo da bude obavljena iduce nedelje.
 
Mi se spremamo da rasturamo ureu za koji dan.
Inače opet mi treba pomoć. Koleginici na faksu dao profesor temu za seminar, kombajn za šećernu repu. Treba joj gomila podataka, časovi rada, amortizacija, održavanje... Ako neko vodi kompletnu evidenciju ili slučajno može da nabavi, neka se javi.
Provesor Mihail Mesi je strucnjak za te kombajne,ako joj on nije dao temu nek ide kod njega.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh