Šećerna repa 2012.

Koliki rod repe očekujete na vašem imanju po Ha ?

  • Manje

    Glasovi: 4 12,5%
  • 20 t

    Glasovi: 6 18,8%
  • 35 t

    Glasovi: 7 21,9%
  • 55 t

    Glasovi: 7 21,9%
  • 70 t

    Glasovi: 5 15,6%
  • Više

    Glasovi: 3 9,4%

  • Ukupno glasača
    32
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
u toku dana dok smo sejali bilo je 8 stepeni, tako da to nije niska temperatura, samo hladan vetar duva pa izgleda kao da je niza
 
Slavko ti ces veceras mirno spavati :D :kisa: Kisa pada, a semenu je bolje u zemlji nego u kutiji. Ranija setva na nasem terenu znaci i izbegavanje pipe, tj repa ce biti veca kad pipa navali.
 
Meni je pre oko 5 godina izmrzla repa oko 3 . aprila od tad se bojim da rano posejem .
 
Te godine je i nama smrzla, ali repa je bila pred samim izlaskom na povrsinu. U svemu postoji doza rizika, a ko nam garantuje da za 15 dana nece naici opet neki mraz, i napraviti isto stetu, koja ce verovatno svima nauditi jer ce biti jako puno repe do tad posejano.
 
Mi radimo vec dva dana. punom parom, pa nestignem pisati. :haha: Bice malo slika dok se nakupi. Za sad sejemo Original.
 
Pripremam samo par jutara ispred sejacice. nestoji nista dugo pripremljeno. jedino prenoci ovo sto je danas radjeno do ujutru.
 
1hz0pw.jpg
2e0l5rl.jpg
35d7y4y.jpg
aekwp2.jpg
repa posejana sorta wapiti
 
ma to samo tako izgleda udaralo sunce odande ai nesto sam tu cacako oko aparata a inace je dzombara
 
Kod nas su danas poceli setvu,msm da mi je drugar rekao 127.000 semenki na hektar. A video sam i da neki seju na 137.000 semenki.
 
Danas san video da MK seje u mom selu sa 5 Jonh Derea i 5 12-rednih sejalica Kuhn Platner... Kaže mi njihov poslovođa da u toku dana (valjda za 12 sati rada) poseju od 100 do 150 ha...
 
to znaci da svaka uradi 20 do 30 ha. u tabli, to je potrebno naglasiti. mi sa 5-redova radimo po 10 ha dnevno u privatnom sektoru. tako da je to to...
 
Tako je kažu da 20 -25 ha urade lagano, a 30-35 ha ako su radnici raspoloženi... Al moćno izgleda kad ih vidiš 5 komada na okupu (nažaloš oko 6 sati sam ih video, pa se na slikama ništa nevidi)...

Zašto šeješ sa 5 redi, što ne sa 6?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh