Đubrenje i prihrana jagoda

Doziram stim da pred kraj pustim malo jače prihranu.Ja imam neki sud od 70l u kome razmutim prihranu i onda na crevo sa ventilom od pola cola povlacim prihranu.Koliko. puta sam davao pa sam se uverzirao.Pumpa redovno vuce iz bunara vodu zajedno sa prihranom.

Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Nemam ovde meni je bunar 5/4 cola i na cev prema pumpi sam stavio T- komad 5/4 pa reducirao na 1/2 cola i stavio slavinu 1/2 cola.Na nju natakao crevo od pola cola(obicno gumeno malo bolje).Prost sistem nema tu sta da se vidi.

Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Oko 850 metara creva kapaciteta 4,5 litara po duznom metru.Stim da ima dva creva u dvoredu sto dodje 9 litara na sat po duznom metru.Redovi su mi oko 62 metra duzine i u jednom zalivanju pustam 7 redova.Gledam da mi budu tvrda creva a da nepucaju i obavezno proverim krajeve dal dobijaju.

Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Arnolde, na sav taj tvoj K, samo ti treba 3 dana preko 30 stepeni i sva jagoda će ti sazreti, i sitna i krupna. Azot pravi biljku bujnom, sa velikom lisnom masom. Bez lisne mase nema kvaliteta, a ni mase ploda. Kada se formiraju plodovi, ja pređem lagano sa 3x20 na 16:8:32. Jednom to, jednom kalcijum (u kom takođe ima azota). Čist kalijum veoma izbegavam.
ja prvo napravim lisnu masu a posle idem na plod. tako radim 3 godine i nikada nisam ima problema. pre toga radio drugacije i nije mi se nesto pokazalo. i sada sam radio tako i mogu reci da ogromne plodove imam. bez obzira da li je jolly 2 godina ili prva. i to je normalno kad mi krece berba ja kristal k plus izbacim i idem samo sa 10-5-26.
 
posle zametanja prvih plodova i zavrsim pre nego sto mi krene berba. znaci posle zametanja 10-5-26 1g i kristal k plus 0.5g
 
Sta fali ako joj pusti 1,5 g odjednom po biljci ,sve zavisi koliko ima jagoda po biljci ,ja naprimer jagodi koja je druga godina koja ima po 50,60 plodova pustam oko 2,5g po biljci ,ako imas 10 jagoda po biljci netreba joj ni 0,5 g po biljci sve zavisi koliko je jaka jagoda .
 
Ajmo ponovo... Ne fali jagodi, već tvom džepu. Ne može biljka toliko u datom trenutku da iskoristi. To đubrivo je u takvom obliku da je odmah usvojivo biljci, i treba relativno brzo da se iskoristi od strane iste. Druga stvar je standardno đubrivo koje se baca po zemlji, ono dva puta menja oblik, fosfor i kalijum užasno sporo putuju kroz zemlju, zato se i baca u jesen da bi ga biljka koristila u proleće.
 
Danas pustio gvoždje kroz sistem.Poceo list da mi gubi boju posle leda.800 gr na nekih 9000 sadnica Jarinog Reksolin

Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Pozdrav jagodari,smije li se kalcijum mjesati sa svim formulacijama djubriva npr.12-61-0.Pozdrav.
 
Juce sa radnicima izneo 8 traktorskih prikolica ovcijeg djubriva u njivu 50 ari. Jagode ce biti na 25 ari. Da li je to dovoljno ili treba jos? Imam za jos 7 - 8 prikolica ali neznam da ne bude previse.
 
Grujo imas prikolica osmotonki a ima i speditera koliko u tonama si bacio na jagode.Kakav je stajnjak jel dobro zgoreo.Koliki ti je humus u zemljistu.Ako je dobro zgoreo nemozes pogresiti a ako nije mozes napraviti problem.

Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka
 
Grujo imas prikolica osmotonki a ima i speditera koliko u tonama si bacio na jagode.Kakav je stajnjak jel dobro zgoreo.Koliki ti je humus u zemljistu.Ako je dobro zgoreo nemozes pogresiti a ako nije mozes napraviti problem.

Poslato sa HUAWEI Y560-L01 uz pomoć Tapatoka
Ma jednoosovinka LJutomer mislim da je nosivost 3 tone s tim sto sam ja pravio brdo na njoj. A sto se tice stajnjaka iznosio sam ga direktno iz tora i prve dve prikolice je bio malo sveziji medjutim sto sam dublje kopao bio je sve suvlji tj. zgoreliji. Naime ja sam kipovao na male gomile u njivi i to ce stajati tako jos nekih mesec dana kada planiram da ga rasturim i primpremim parcelu za postavljanje bankova. Inace humus mi je cini mi se 2.89 (zagubio sam papir od analize), azot, fosfor i kalijum su mi na srednjem nivou.
 
Nazad
Vrh