Čuvamo li stare sorte od zaborava?

kruske

Gde se izgubi tema o kruskama - starim sortama?

ja sam juce uzivao beruci moje karamanke....

 
Poslednja izmena od urednika:
postovani mene zanimaju sadnice oskorse... da li imate???
Пре неколико дана сам две оскоруше купио у расаднику. Лепо засадио, нађубрио, около оградио, ставио прутиће да зими зечеви не оглођу стабло. :osmeh:

Ко продаје Караманке саднице?
 
jabuke zebičanke, rosičanke, belke, žujke, crvene zimske, šarenen zimske, možda upadne još koja atraktivana sorta
kruške će verovatno biti i na dunji i na sejancu
jagodarka, vidovka, tamnjanka, bostanka, vodenak, takuša, turšijar i opet kažem možda još po neka
za cenu i količinu sa brojem tel šaljite na pp
 
jabuke zebičanke, rosičanke, belke, žujke, crvene zimske, šarenen zimske, možda upadne još koja atraktivana sorta
kruške će verovatno biti i na dunji i na sejancu
jagodarka, vidovka, tamnjanka, bostanka, vodenak, takuša, turšijar i opet kažem možda još po neka
za cenu i količinu sa brojem tel šaljite na pp

Za mene znas,od svega po 1,po dogovoru.
 
Kako je lepo cuti da neko ima kolekciju starih i pomalo zaboravljenih sortii... svaka cast... Da li neko ima sadnice oskoruse, ili jos bolje sadnice kalemljene oskoruse ( da pre prorode) :)... hvala i veliki pozdrav
 
Ja na zalost nisam bio u mogucnosti da ti posaljem,za sta ti dugujem izvinjenje,barem toliko.... Nego,oskorusu izbegavaj kalemljenu,pre ce da rodi ali pre i da propadne ili lako da oboleva (ne pitaj me zasto,jer ne znam,jednostavno je tako ). Imas oskoruse u MAVM rasadniku u Kacu,mislim da je 500 din.komad , a kod njih su ,verovatno jos neko ovde moze da ti potvrdi sadnice stvarno extra,oskorusu nisam narucivao,ali sve sto jesam bilo je full. Kucaj na googlu MAVM rasadnik,sve ce da ti izbaci.
Srecno!
I pozdrav!
 
Imam stare jabuke Petrovke. Imao sam i Jabuke Jablanke ali su se osusile sada ne mogu da ih nadjem. Imam kruske jedna je okruglica, druga ne znam kako se zove kad rodi slikacu plod i okacicu slike, inace takvu krusku nisam imao prilike da vidim kao da je ova jedna jedina.
 
Imas oskoruse u MAVM rasadniku u Kacu,mislim da je 500 din.komad , a kod njih su ,verovatno jos neko ovde moze da ti potvrdi sadnice stvarno extra,oskorusu nisam narucivao,ali sve sto jesam bilo je full. Kucaj na googlu MAVM rasadnik,sve ce da ti izbaci.
Srecno!
I pozdrav!
Од њих сам ја купио две оскоруше и посадио јесенас. Које године могу да очекујем први род?
 
Ako su nekalemljenje oko 15-ak godina , 2 godine gore-dole. Moj deda kad je sadio rekao je ``ja je sadim ,al je necu jesti``,tako je i bilo , nije rodila jos a ima 18 godina,a on je umro pre 8 godina (Bog da mu dusu prosti).

:)

Ako je kalem , mislim da ces ih probati u 3. ili 4. godini od sadnje.
U sustini sve trazi vreme i strpljenje,nesto vise nesto manje....kako ti se zalomi :)
 
Nazad
Vrh