Čestitke za ponove.

Cestitam Petre, nek te dobro posluzi, na slikama bas dobro izgleda.
@emigrant
Takav plug ako nadjes kosta kao sirotinjski traktor,pretpostavljam...

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
ako je adapter lepo istarupirao i kukuruzovina se slegla bilo koji visine 70 i razmaka 90 ce sve spakovati da neostane ni 1 list gore i to bez predhodnog tanjiranja ili bilo kakve operacije...to mislim na nas teren laksa zemlja a ako tarup na adapteru neradi kako treba ili ga nema onda je to druga prica ...po meni ce taj lemken pogotovo sa 2 brazde spakovati sve bez predhodnog tanjiranja pod uslovom da ima predpluznjake bez njih tesko
 
Pitanje je šta je to lepo istarupirano,iza Zmaja ovo će teško ići.Mora biti ozbiljan adapter da bi mogao da lepo zaore.U suprotnom možda će morati ići prvo tarup ili tanjirača.
 
Čestitam,ali jesi li ga probao u oranju kukuruzovine?
Po meni ništa ispod 80cm visine i 100cm od glave do glave ne treba gledati.
Mislim da je polovan star 15 i više godina teško da može imati ovakve dimenzije, a da je 2 ili 2+1. Dugo sam tražio, tu dimenziju nigde nisam našao. Nov ima, takav sam i kupio.
Za pristojne novce kupljen plug, pa pretarupati ili potanjirati i onda orati.
 
Hvala svima na čestitkama, plug je u zaista izuzetnom stanju. Nisam ni planirao baš kupovinu sada, ali previše je bio dobar da bih ga propustio.
@emigrant Nisam ga probao u kukuruzovini pre kupovine. Sigurno da bi bilo bolje da je još po 10cm duži i viši ali možda bi se, pored ostalog što su kolege rekle, javio problem i u transportu u mom slučaju.
Pretplužnjaci nisu u planu, već deflektori. Bitno mi je da plug ne guši što verujem da neće(možda vrlo retko) a poneki list i stabljika ako ostanu odozgo, uopšte mi neće smetati.

Послато са S42 помоћу Тапатока
 
Evo kakav sam prodao prošle godine.


916b02cfb49207e479806a287a35f91e.jpg
9a8099b7eb09faf70436da0aeab5f25d.jpg


Послато са 2209116AG помоћу Тапатока
 
Matiću, zasedao je konzilijum stručnjaka sa univerziteta DZ koji su izveli više zaključaka po tom pitanju:
1. Ovaj plug u prošlosti nije vukao 558. To je jasno zato što nema nikakvih zavara niti ojačanja osim fabričkih.
2. Ovaj plug nikako ne treba da interesuje vlasnike pedesetosmaka jer ima mnogo tanke noge.
3. 560 je traktor neupotrebljiv u poljoprivredi i ta dva konja što ima više od 558 mu ama baš ništa ne znače.
4. 558 najbolji traktor.
5. Preporuka je da iako je 560 nula od traktora ipak treba brusilicom odseći polugu za uključivanje blokade trapa jer nije 560 toliko nula koliko Lemken ima tanku gredu.
6. 558 je negativ od 560, koliko je 560 loš, toliko je 558 dobar.
7. Savet da deblje ulje može pomoći kod plugova sa tankim nogama i gredom je mit!
8. Jedino trajno rešenje koje osigurava dugo i nesmetano oranje jeste nabavka zelenog leskovačkog niskoklingersnog pluga, poznatijeg kao zeleni leskovci.*
9. Prevrtače je teže vući nego ravnjake iste colaže.

*Ne važi u slučaju agregatiranja istog sa IMT 558.

Послато са S42 помоћу Тапатока
 
Emigrant koliko je tada vredeo kada si ga prodao? Jedna daska menjana? I šta mesto njega ore?
Koliko se sećam otišao je za nešto preko 3000,da li 3200 ili 3300 a plaćen je bio oko 2500.Nije imao predplužnjake samo deflektore.Uz njega sam dao i klik-klak točak koji nije na slikama.Meni nije trebao za Maseya.Ostalo mi od njega duplo crtalo.Video sam na oglasima da traže za takvo crtalo 400evra. :haha:
Kupljen u S.M. i dovezao mi ga čovek u selo 28 km od S.M.
Nije došla zamena,vratio se na ono što sam imao u dvorištu 610.14.
 
Nazad
Vrh