Čestitke za ponove.

Da imaš neki dobar ram, meni stoji jedan točak sa sachs menjačom u osovini koji bi ti bio idealan za atar. Guma 28-mica širine 32na njemu sve potaman za offroad, a nemaš petljancije sa menjačima i kasetama..
 
Ja imam želju da uzmem bajs koji će služiti i za do posla (mada ne znam kako nositi laptop i torbu bajsom), eventualno Pančevo-Starčevo, i obilazak atara.
 
Овако нешто тражи универзално, мало више за атар али не у овом стању
Барум
Митас
b4a2e36fdec08a0fc5d83a1e9a80b91e.jpg
db521e5d18921606881930b4292d973d.jpg
 
Нисам смањио, тако изгледају кад се сваки дан вози нису битни временски услови. Само да не пада киша идем на посао бициклом када радим близу села. Могу да скинем гуму и сликам изнутра па да видите.
 
Sapatniče svaka ti čas', za sada si najjači biciklista od svih nas..:cool:
Ja sam se nekada zanosio za neka duža putovanja, recimo do Divčibara, Topole itd, ali prođe vreme za te egzibicije..
 
Samo alu i da ima elekto podrsku sa dve baterije naravno

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
capriolo nije u razmatranju. Samo alu, uvozni, 29 gume i ram 22-23 inča.
Šta ću kada je zajebancija sa registracijom apenca. Treba dati bar 15 deo 18 000 dinara da dobijem žutu tablicu. Pa opet svake godine 5-8 000 dinara za registraciju. Sa ovom starom tablom sam glineni golub, kada me videti, odma je orao pao, kazne prevelike, i ne daj Bože da oduzmu dozvolu, mogu da se besim sa poslom. I ovako ne idem mnogo često sa motorm, malo razmrdam telo i kičmu, ne trošim gorivo i tako to.
Ne znam, jel disk kočnicama na bajs škodi atarska prašina?
 
Ja nisam primetio neki uticaj prašine na kočnice. Na mojim bajsevima su hidraulične, možda bi mehanički diskovi bili pouzdanija opcija, mada ja ni sa ovima nikada nisam imao problema.
 
Kakvi su vam atarski putevi kada gledate bajseve bez zadnjeg amortizera? Kod nas rupa na rupi, ako se malo duze voza boli guza:LOL:.
 
Nazad
Vrh