Čestitke za ponove.

Ako mu je dvaput propalo seno, jer je drugi pokosio kada je mogao, a ne kada je trebalo, onda kosa uopšte nije nepotrebno ulaganje. Ja je imam za pola hektara.
 
Naravno...
U nedelju ujutru oko pola 8 bio već u dvorištu kod vlasnika i kačio elevator, isplatio novce, popio kafu i rakiju i oko pola 9 nazad za Dobrodol...
Imao sam "defekt", otkazao volan na traktoru, polomio se izgleda štift što drži puž u kućištu volana, i traktor ostao sa 10% upravljivosti, još u Putincima na benzinskoj kada sam skretao da naspem naftu, i nisam odustao, već nastavio tako za Golubince...
I tako se i vratio, eno elevator i traktor u zadnjem dvorißtu se i dalje "druže"... 😂
Srelismose na ulasku u Golubince(ja sam prošao sa Mtz-om i sejalicom Maja 7-redi), vidim ja da se vozač pati sa volanom. Gde si kupio levator.
 
Da kosa je Gaspardo. Htio je on i hidraulicno dizanje, ali dok nastima ventil na Imt 539, hoce nece, daj kazem ovu. Teca je lud ko struja, ima dobru penziju pa je zna sta ce od dosade. Nekad 2010 kupio sve novo, Imt 539, plug, tanjiracu, zubacu, prskalicu, kosacicu. Polovnu frezu, rastresac, zgrtalicu sijena, prikolicu. Prosli mjesec kupio nov malcer. Neki dan prodao mome kolegi kosu Dubravu, mozda pokosila 40-50 duluma, nova kosa, kaze ne mogu ja to sam vise postavljati na traktor, ostario sam. I sve on to ima, i kad treba da nesto radi on nazove mene kaze de ti to uradi i reci koliko je da ti platim. Traktor je 2010 godine, sad ima 1200 rs, sve napravio vozajuci se do prodavnice, na pijacu i po selu..
 
Evo i kod nas ponove, ko je u prolazu nek svrati na cast. Mladi poljoprivrednici 2019
e758c1ed8de827aa8aab1bfb7f20ded8.jpg
20516c77ebb6b4bd05fc4605fe38cc26.jpg
5010abd1ea9efc13c93e2bc4ef1cb8c4.jpg


Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Hvala! Nije da nisam hteo ali gledao sam i jeftinije da prolazim, odnosno da se uklapam u povracaju za celokupnu svotu novca. Nekako smo se uklapali sa prikolicom, drljacom i tanjiracom.
 
RD je 3m i izasla je ok 11740e ima 3 noza po osovine i 12 osovina. A prikolica 8260e sa rezervnim tockom 8t. Oko 500 i neki na listi.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Peet , odlicna stvar , da sluzi . Planiraj odma dva unakrsna prohoda , dal poprijeko dal dijagonalno , sta je lakse. Sako uzduz je mnogo slabiji posao.
 
Hvala Momo! Verovatno isprobacu je posle psenice prvo a kasnije na jesen na pripremi za psenicu u soncokretistu i mozda jedan ili dva prohoda u kukuruzistu pre oranja.
 
Nazad
Vrh