Čerupanje tovljenih brojlera

ma blizu sam iz ugljevika,a kod mene nije od bibnja nego je napravljana od lima koji ne rdja i funkcionise super mozda je malo veca ali ja je u gepeku vozim mislim da je bolje od lima napraviti jer ta ploca koja je na dnu bolja je kad je ravna jer ima vise prostora i bolje cisti jer je od bubnja ispupceno dno
 
Ploča mi je ravna ,takođe od rosvaja lima ali tanjeg. Znam da ona nevalja od bubnja a nemože ni da se izbuši kako treba za prste. Nereče koliko ti je ploča manja od prečnika bureta da znam pa da naručim fino da se odreže pravi krug . Ja takođe dolazim u Ugljevik češće žena mi je iz Ugljevika pa sam mogo naletiti i pogledati spravicu kako izgleda ako nije problem , neću ti mušterije oteti sigurno ! Koja ti je adresa ili telefon da te zvrcnem kad pođem na tu stranu ? Pozdrav !
 
evo ovako ,izgleda da sam ja ovde naj stariji sa iskustvom cerupanja pilica,imam sopstvenu cerupaljku vec sedam godina i verujte neznam koliko sam ih poklao i uradio.Napravili smo je Ja i moj sad pok.otac.To pravljenje od bureta i od bubnja ves masine zaboravi te.Cerupaljka se pravi od table lima 1,5mm,visina cerupaljke je 50cm nema potrebe vislja ,red guma se stavlja u tri nivoa kao sto ste videli na slici gde je kabal u njoj.motor je 1,1kw slabiji moze samo ako je trofazni,inace monofazni nema sanse to od mesalice i ves masine su samo bajke.Temperatura surenja pilica je 63c mad ide u rasponu od 60c pa do maksimalnih 65 i sve zavisi od toplomera posto ima koji i laze pa pokazuje ili manje ili vise.U zavisno sti od toplote vode i duzina surenja,naj bolje je kad se lako perije skida sa ledja i sa krila.Ja obicno surim u sto dubljem kazanu radi lakseg surenja samih pilica i vece kolicine vode .Ako su manji pilici stavljam 5 a ako su veci obicno 4 mada manji pilici do 2,5kg moze i vise.Inace neko optimalno vreme bar moje potrebno za klanje,cerupanje i vadjene iznutrice 50kom.je sat ipo ili ti 90minuta.Sve sto vas zanima u vezi toga pitajte i sve cu vam reci .Pozdrav.
 
Drzim za sebe po 40 komada pilica u turi i zovem coveka za klanje na svakih 60 dana,odnosno 2 meseca i teram turu za turom bez prestanka,sto znaci da me godisnje klanje izadje oko 12-13 hiljada dinara.
Prvenstveno planiram da kupim masinu za sebe,otplaticu je za 2 godine rada samom sebi,a u medjuvremenu bih radio i usluzno,da sto pre otplatim masinu i da nakon otplate,krene i lagana zarada.

Ja bih bio zadovoljan i sa 50e mesecno.

Znam da ovakav posao zavisi od trzista,odnosno od toga ko kolko ima pilica,da li se dovoljno proculo o meni,kakva je konkurencija itd itd,a u mom gradu trenutno koliko ja znam,radi samo jedan covek takav posao,upravo kod koga i ja nosim :D

Ovaj chova iz mog grada radi po 55din,a ja da bih privukao musterije,radio bih po 45-50din,jer ispod toga nema smisla,ipak je potrebno i svoje vreme,ruke,gorivo da se ode po pilice,voda...tako da mislim da je 45-50din sasvim pristojna i okej cena.

Dakle,ovo mi je hobi cisto da ne moram placati vise drugome taj posao,a i da mi kane koji dinar sa strane.

Zato bih zeleo da vas pitam,koliko u proseku mesecno uradite pilica usluzno i po kojoj ceni radite?

I da li ima nekih kvarova na takvoj masini (mozda jedino ti gumeni prsti se kvare i lome nakon nekog vremena) ?
 
drugar ti si trebao o tome da mislis jos na pocetku, kad si se upustio u ovaj bizinis......12-13hiljada godisnje, to je mnogo, to ti dolje jos jedna dobra tura pilica, znaci tolko si na gubitku..ti si cerupaljku trebao da kupis jos za prvu turu klanja.i do kraja god.bi je isplatio..jer ona kosta tu oko 130e.a ti ces toliko dati za usluzno klanje.razmili :sta: :sta: sto je pre kupis, manji ces gubitak imati.koliko to turnusa ti napravis godisnje ::namigivanje:: jel se bavs i prodajom ::namigivanje:: kod mene sredjivanje kosta 10din po kilogramu,ove god.su mi 46 pileta imali zivu masu blizu 200kg.i kostalo me je 2000din.vrlo povoljno.mada 40pileta i nije mnogo, to si ti sa jos dve komsinice, i zenom mogo da uradis za jedan dan, pa jos ako su deca voljna da pomognu, onda ide....pffff :ppozdrav: :haha: pozzz
 
Ovako,vec sam napisao par puta,ali ajde opet :D
Ne bavim se prodajom pilica,vec ih hranim iskljucivo samo za sebe i to po 40 komada u turnusu.
Ovaj covek kod mene ne radi po kilogramu,vec po komadu,uzima 55 dinara za komad.

Ja sam krenuo da tovim pilice pre 4 meseca,i odradio sam do sada 2 ture,svaka tura mi traje 60 dana,odnosno 2 meseca.

Za svaku turu moram da platim oko 2000-2200,zavisi kolko mi ostane zivih komada,sto na godisnjem nivou dodje na oko 12-13k dinara.

Zato hocu da kupim za sebe cerupaljku,otplatim je za godinu dana kroz svoje pilice,a usput radim i usluzno,da dodje koji dinar.
 
Da li je 24000 dinara puno za ovu cerupaljku sa 6 fiseka kao sa slike i nosacem za fiseke?
Cena je bez elektromotora.
Ja mislim da je cena malo "jača",iako verovatno vredi toliko sve zajedno,izgleda kvalitetno odradjeno.
Da li biste vi kupili da ste na mom mestu ili odustali?

8wckqq.jpg
bjd72o.jpg
 
Meni se licno ne svida plasticno bure, pre neki dan mi se raspalo na delove. Nevoli sunce i mrazeve . Nije izdrzalo 2 godine. Popucalo ko staklo.
 
nije valjda....pa mozda ako se lepo skladisti, nece biti problema....mozda je ono pocinkovano bolje.... ::namigivanje::
 
Najednostavnije sto sam video kod jednog sto cerupa pilice je da je uzeo kadu od ves masine neke Niske umesto bubnja samo namontirao lim sa gumama kao i okolo, imotor je od ves masine orginal na malim obrtajima. Stavlja po 4 komada za minut ocerupano. Nekosta ga nista samo sto je radio. Stavio tri noge sa srafovima da odigne od zemlje i gotovo. Ako ga navatam cu da uslikam prosto ko pasulj a fercera boli glava. Sve je od te ves masine osovina lezajevi semering motor remenica ma dabe kaze dobio kao neispravna i sam prepravio.
 
onu cerupaljku sa plasticnim buretom zaboravi,levkovi za klanje su dobri.Ja cerupam po komadu 25 din. a komplet sa vadjenjem creva je 40,mada mi je ta cena zadnje dve godine mislim da cu je podici za 5 dinara .Dobru i pravu cerupaljku sa motorom nemozes da nadjes bez 400 eura,jel samo motor je oko 100 eura ,monofazni 1,1kw sporohodni do 1500 obrtaja.jako se tesko nalaze.ali ako nemislis da se bavis prodajom pilica neisplati ti se da je kupujes,slabo se gaje u privatnoj reziji pilici da bi imao toliko posla,ali ako bi gajio za prodaju i radio usluzno klanje mozda bi ti se isplatilo za godinu dve.
 
Ima ovde kod mene dosta posla,znam ljude koji drze pilice za sebe i nose kod jednog coveka koji im zakolje,ocerupa i izvadi creva za 55din po komadu.

Ja bi radio za 45-50din.

Levke ce mi napraviti caletov kolega,slicne kao sa slike od pocinkovanog materijala.

Cerupaljku cu ili kupiti na vasaru za 150e ili kako idu cene.

Treba mi i mala auto prikolica za dovesti pilice kuci.

I na kraju mi treba neka velika posuda,kao polovina bureta u kojem cu suriti pilice i sto se toga tice,to mi daje najveci problem.
Ne znam,da li je moguce nekako napraviti sa termostatom da mi voda uvek ima temperaturu oko 60-65 stepeni,posto je to idealna za surenje citajuci postove u ovoj temi.
 
a sta ce tebi bure za surenje, kad imas cerupaljku.... :sta: :sta: :sta: tebi treba plasticno bure od 200l, da ga iseces po duzini, i tu da hladis pilice, kad ih sredis, a i krv se izvlaci iz mesa na taj nacin.....sto se tice vode, potreban ti je jedan lonac da bude dublji malo, i u njega umocis pilice bre nego sto ih dtavis u cerupaljku, drzis ih oko minut...e sad oko temp.vode to ti je malo teze, najbolje je da ti provri, i onda je rashladis, do zeljene temp.ili mozes direktno iz bojlera da vadis, on ima termos i tacno vidis...... :cool: pozzzz
 
pozdravljam,dali ce neko od forumasa dolaziti skoro u bijeljinu a da ima priliku kupiti gumene prste za cerupaljku hitno mi treba 20 komada a nemam vremena skoknuti do rume da ih ja kupim
 
Koji je najbolji nacin zagrevanja vode za surenje pilica?
Kako to rade ovi sto imaju posla cesto i u vecim kolicinama?

Da li je to pravljenje suraca sa termostatom i grejacem?
Ili loze sporet na drva,pa cekaju dok voda ne prokljuca?
Ili koriste ringle na plin?
 
Ja sam radio surac na struju za jednu klanicu. 1000l vode se greje sa 30kw grejaca sa digitalnom regulacijom temperature vode u 0,1C.Sistem dosta stabilan.Mane su mu velika potrosnja i kratak radni vek grejaca koji dosta brzo stradaju od agresivne vode.Jedno od resenja je da se dno suraca podeli u dva dela(duplo dno) i ga grejaci budu potopljeni u ulje gde bi im radni vek bio neuporedivo duzi,u za smanjenje troskova kostanja energenata ideja je da se ulazna voda doprema iz kotla koji bi radio na biomasu + produkte surenja (perje) a vodu bi gejao na 95% zadate temperature.Da jos napomenem da je to radjeno za klanicu koja kolje 500kom/h a sad vi to umanjite za svoje porebe
 
Moj rodjak pravi cerupaljke za pilice od burica i delova od ves masine a evo i nekih slika kako izgledaju.

 
Nazad
Vrh