Čerupanje tovljenih brojlera

Ok,predpostavljam ali rekoh,ko zna,mozda ipak ima neko ko je blizu...vredi pitati...
Post je spojen: [time]1247325710[/time]
_________________________________________________
Mozda za jos neke zainteresovane,pronasao sam cerupaljku na Youtube pod imenom cerupaljka,cena je 80 eura bez motora ili 180 eura sa motorem (motor je isti kao za mesalicu za beton),daju garanciju 20 god,od pocinkovanog lima....znaci ima spasa za one koji kao ja ne vole da cerupaju rucno!!! :bravo:
 
ima u staroj pazovi čovek svoju klanicu verić se preziva na izlazu iz pazove prema vojki pa možda može da ti to odradi ali bi morao da odneseš kod njega tamo
 
Ma uzmi lonac vode, nek prokljuca, lonce ladne vode, pa razladi (kolko da mozes ruku da stavis,a da se ne osuris :bravo:) i Ti i Zena navalite (ako si ozenjen) i za sat , dva gotov posao :haha: :ppozdrav:
 
Koliko treba da su udaljene gume tj. prsti jedan od drugog ? Red od reda je 100mm jel toliko i guma od gume? Dali bude na vašaru u Rumi tih guma i od kog su proizvođača najbolje ? Obzirom da sam iz okoline Bijeljine gdje bi mi bilo najbliže da ih nabavim ako ko zna nek mi napiše telefonski broj i adresu molio bih !
 
Čerupaljka mog prijatelja koju koristim kad zatreba

n54oyc.jpg


rwqgdf.jpg
 
Hvala Beco ! Još da si ovaj kabal izvadio iz čerupaljke da se bolje vidi raspored prstiju , ako ti je pri ruci ajd ponovo slikaj al bez kabla . Ja planiram u četvrtak u Rumu da kupim prste ,rekoše tamo ima a nije daleko ! Pošto njih kupim bacamo se ja i rođak u majstorisanje !
 
Nije mi pri ruci, a nemam bolju sliku ali mislim da je osno rastojanje rupa za gumene prste približno jednako širini ove trofazne utičnice, tako da ne možeš mnogo da pogrešiš ::namigivanje:: .
Stavi da motor može da se okreće na obe strane, i par sekundi na jednu, nekoliko na drugu i gotov posao. Veoma bitno da kod šurenja koristiš termometar i temperaturu podesiš oko 65 C, inaše ako preteraš skida perije ali i kožu sa pileta !
Pozz
 
Evo ja napravih čerupaljku sa rođakom . Nije loše ali imamo problem jer mi je rođak donju ploču isjekao možda nekih 4-5cm prečnika manjeg od bubnja od mašine koji smo koristili, pa zna noga od pileta da zapadne a onda se i polomi poneka . Još kad je rezao nije odrezao pravi krug pa i to zeza mislim. Ja sam čitao da bi ploča trebalo da bude 100mm manjeg prečnika ali on uradi po svome ! Ako je još neko imao ovakvih problema neka mi kaže kako da riješim ovaj problem . Pokušaću sve slikati i postaviti ovdje pa bi mi savjeti dobro došli kako da sve sredim !
Post je spojen: [time]1277577151[/time]
_________________________________________________
Mislim da ću morati praviti drugu ali onako kako ja hoću tj kako treba fino odrezati krug a ne kao što je ovaj a i raspored prsta korigovati jer mislim da ni oni nisu postavljeni kako treba . Motor nam je od mješalice mali mislim jačine negdje oko 0,3-0,4 kw , dali je on slab ?
 
podravljam cime je najlakse i najpreciznije mjeriti temperaturu vode ja sam pokusavao da nadjem termometar do 100 stepeni ali bezuspjesno imam cerupaljku i mini farmicu pa imam dosta iskustva vezano za cerupanje a do sada sam koristio mjerac temperature vode od traktora imt pa ako nako zna gdje bih mogao nabaviti termometar i broj telefona od proizvodjaca gumenih prsta bio bih mu veoma zahvalan ako bi mi rekao sve to
 
Možeš vidjeti sa nekim ko jeu Austriji ili Njemačkoj da ti tamo kupe ima kako sam ja čuo koštaju oko 10 evri . A to su termostati za mjerenje temperature mesa kad se peče ali je jako praktičan ,tačan i nije skup što je glavno. Ja sam 3 u Rumi kupio prste i dobri su a broj imam ali mislim da se ovdje nemože pisati i reklamirati . Napišio mi broj mobilnog i ja ću ti poslati broj , mislim da je čovjek iz Inđije. Mada ti je najisplativije trknuti do Rume za tri dana gdje se može uzeti jeftinije ako nisi daleko ! ?
 
Ovisi koliko kupuješ ali se kreću od 18 do 20 dinara . Toliko su koštali prošlog mjeseca , valjda su i sada toliko . SZR se zove Polet iz Inđije, a čovjek se zove Milenko, od njega sam kupio i dobri su !
Post je spojen: [time]1278002832[/time]
_________________________________________________
Ajde nek mi neko odgovori na moje pitanje od 26.06 jer sam planirao praviti drugu čerupaljku al po mome mišljenju i savjetima ljudi koji su iskusniji u ovom poslu . Unaprijed zahvalan !
 
pozdravljam druze,ja imam cerupaljku 3 godine i cerupam sebi pilice a kad imam vremena vrsim i usluzno cerupanje,do sada sam nekih 10000 kom ocerupao i mogu reci da imam dosta iskustva u tome mada to zvuci neskromno,moj motor je 1,1 kw i sve ispod toga je nejako ako ces vrsiti usluzno cerupanje jer ja sam nailazio i na kokosi od 8,9 kg a standard na selima je oko 3 do 4 kg pa troje takvih je 10 do 12 kg koji moraju da se vrte na 250 obrtaja,moja cerupaljka troje zavrsi za 15 do 20 sekundi e sad kao i u svakom poslu ima nekakvih sitnica koje kvare dan,nije dovoljno samo podesiti temperaturu bitna je i starost pilica,koliko stoje zaklani,kakvi su uslovi napolju jesu li mokri od hladne vode snijega,zaprljanosti vode u kojoj se sure ako te nesto interesuje pitaj komsije smo
 
Đuro 70 je napisao(la):
Evo ja napravih čerupaljku sa rođakom . Nije loše ali imamo problem jer mi je rođak donju ploču isjekao možda nekih 4-5cm prečnika manjeg od bubnja od mašine koji smo koristili, pa zna noga od pileta da zapadne a onda se i polomi poneka . Još kad je rezao nije odrezao pravi krug pa i to zeza mislim. Ja sam čitao da bi ploča trebalo da bude 100mm manjeg prečnika od prečnika bureta ili bubnja ali on uradi po svome ! Ako je još neko imao ovakvih problema neka mi kaže kako da riješim ovaj problem . Planiram da drugu napravim ili da popravimo ovu ovako neide !
Post je spojen: [time]1277479951[/time]
_________________________________________________
Mislim da ću morati praviti drugu ali onako kako ja hoću tj kako treba fino odrezati krug a ne kao što je ovaj a i raspored prsta korigovati jer mislim da ni oni nisu postavljeni kako treba . Motor nam je od mješalice mali mislim jačine negdje oko 0,3-0,4 kw , dali je on slab ?
Post je spojen: [time]1278194778[/time]
_________________________________________________
Koliko si ti Nisan daleko od Bijeljine ,dali bih mogao pogledati tvoju čerupaljku jer ovako na slici se nevidi dobro. Evo citirao sam kakve probleme ja imam pa ako možeš napiši koju šta da radim !
Post je spojen: [time]1278227556[/time]
_________________________________________________
mislim od bubnja od mašine koji je od rosvaja pa nerđa da i drugu napravim jer i u nju može po dva pileta stati nemora više. Obično bure će zarđati a bubanj mogu od rođaka da uzmem jer ih ima dosta a prečnika su oko 50 cm.
 
Nazad
Vrh