Pšenica 2025-2026

Uradio sam Yetti sortu psenice 45m/1,5 kj,
Pola njive prosek 15 m/kj a pola 40m/kj,
Na prvoj klasi lose zito,a na trecoj klasi ....dobro.
 
Sa 10kj prosek 2,5t/kj. Kiša je kasno pala... lepo je nama profesor govorio, ratovi u budućnosti će se vodoti zbog vode i energenata.
 
Danas počeli,uradili nešto Sofrua, prva tura vlaga 13,3% hektolitar 80,7, druga tura vlaga 12, 5% hektolitar 83,10 , ovih dana nastavak ostaje Avenue i još nesto Sofrua.
20260624-165833.jpg

20260624-182520.jpg

20260624-184135.jpg

20260624-184203.jpg
 
Poslednja izmena:
Kod nas prosek prinosa oko 3 tone po kj.
Puta cena od 20 din za kg kolaps u najavi.
Ukupan bruto prihod 60 000 din, a samo arenda 300 e. Kud i kako dalje bice vruca jesen....
Podsetio si me na 2023. godinu kada sam imao u proseku 3 tone na hektar uz uzasan hektolitar i ogromne odbitke. Na svakom hektaru minus je bio 40 000 din.Bilo nepovratilo se.
 
I ja danas zavrsio psenicu. Prosek prinosa 2800 kg po kj. Prinos na svim njivama je bio oko 31-34 meteri po lancu, ali mi jedna njiva podbacila da li je bilo 2000 kg po kj, neka teska peskulja od zemlje pored Tamisa. Ona je spustila prosek dobrano...
 
mi smo danas skidali usluzno psenicu prosek na tabli od 10j ispada 12m.posledice mraza i suse.na oko izgledala puno lepse nebi nikad rekli da će biti ispod 25 30m
 
Годинама радим пшеницу и скоро нисам имао овако лош принос (62 метра/ха). У питању је сорта КВС Рум.
Влат је био кратак, а хл такође лош. Све урађенп по ПС а мислим, да сам ствар зезнуо у томе што сам после прскања од траве , видео да има усколисних корова и онда узмем Хусар Стар и кад је жито већ било повелико, попрскам и са тим. Да ли је могуће да је то био разлог лошег приноса?
 
Годинама радим пшеницу и скоро нисам имао овако лош принос (62 метра/ха). У питању је сорта КВС Рум.
Влат је био кратак, а хл такође лош. Све урађенп по ПС а мислим, да сам ствар зезнуо у томе што сам после прскања од траве , видео да има усколисних корова и онда узмем Хусар Стар и кад је жито већ било повелико, попрскам и са тим. Да ли је могуће да је то био разлог лошег приноса?
Prskati psenicu za uskolisne korove je najveca glupost a medju ostalom i najveci rizik s..bati psenicu!
Te usolisne korove unistices totalom posle zetve a sirak u psenici ne moze biti nikad konkurent psenici.

Poceli juce sa Avenue i nastavili sa Sofru koji je gosn psenica za Avenue!
Vlaga juce prva prikolica 12,5 a potom ostalo sve nesto vise od 11% a manje od 12%
 
Prskati psenicu za uskolisne korove je najveca glupost a medju ostalom i najveci rizik s..bati psenicu!
Te usolisne korove unistices totalom posle zetve a sirak u psenici ne moze biti nikad konkurent psenici.

Poceli juce sa Avenue i nastavili sa Sofru koji je gosn psenica za Avenue!
Vlaga juce prva prikolica 12,5 a potom ostalo sve nesto vise od 11% a manje od 12%
Ne prska se ona zbog sirka nego zbog divljeg ovsa i ljulja

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh