Kajsija

Dacija najcvrsca najsitnija i najzelenija
9317b348a6ac929f360c3e02340ddfb1.jpg


Sent from my SM-S901B using Tapatalk
 
Moje nesto kubure sa sazrevanjem. Imaju boju vecina i velicinu ali stoje na grani. Kad god pipnem -tvrde. Svaki dan cim vidim oblak ili dune vetar, zeludac mi proradi. Taman utekle od mraza, sad jos samo fali vetar da ih izlomi
 
Boja sigurno. Ja ne znam mi jednu kajsiju sa gorom bojom od Dacije. Nimalo crvenila.
Vas dvojica nadjoste dosta mana Daciji a ja ili sam daltonista ili ne pricamo o istoj sorti .Ja se spremam da prekalemim sve one krseve sto su mi Carapani uvalili i kotovi i 39 - ke sve ide u Daciju a u tom terminu stizanja jedino sto mi malo privlaci paznju je gold rich ispraticu je jos malo deluje mi odlicna
 
Данас обрао једну Дм али сам закаснио... Пола је опало а пола је у последњем стадијуму зрења да може у џем.
Иначе купио сам три саднице и од тих три ово је дрво најлепше... друго је некако чудно и као да није та сорта, никако да сазри... а треће се сушило па сам му скратио рамене гране и кренуло је поново... а докле ће - видећемо...

''Октоподова'' ружа је још трвда. Има дрвета где су ситније јер има више плодова а има и дрвета где су крупније.

Прекјуче је пала лепа киша и биће довољно воде да се налију плодови.
 
Gledao sam danas DM1. Gde ti vide da

je duplo krupnija od Dacije. Mozda ako je slabo rodila.
Mala je treca god al je rodila po podatcima kazu daje slicne krupnoce kao dacija al kod mene nije tako
Ima i ona manu a to je da mnogo brzo omeksa bukvalno sa jedne strane je crvena i meka a druga strana ploda nije jos dobila boju bukvalno je zelena nika covek ne bi rekao da su dve polovine od iste kajsije [/IMG]
0ec2acb92d0f13ca1c54a944ad3795a1.jpg
b5eb116b4cb32ae933eb0049fb899fd1.jpg


Sent from my SM-S901B using Tapatalk


14323f20141c622fc968cb3ac43e9ef9.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh