Pšenica 2025-2026

Isto Avenue 4500 kg po kj.
Djubrivo 100 kg mesano i 100 kg urea.
Prva zastita Bounty i Tezis.
Druga zastita Pylon plus i Polux.
 
Poslednja izmena:
Danas zavrsavamo jecam pa sam probao i 2.5kj Sofrua kad vec prolazim. Malo jaca vlaga, za 2 dana bi bilo idealno.

Prinos 4150kg/kj
HL 80
Vlaga 16

Zanimljivo da sam ove godine ustedeo oko 100e po jutru u odnosu na proslu a prinos je bolji.

Osnovno djubrivo 120kg/kj
Setva 95kg/kj
Prva prihrana KAN 100kg/kj
Druga prihrana Urea 60kg/kj
 
Poceo danas manje parcele, Sobred 2.7t/kj. Vlaga 11.6 , primese 5.2, hektolitar 73. Mada ove njive su i najvise izgorele.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Pokosili smo
danas jednu parcelu 11,8kj potez Ilje (prema Bašaidu), najmanje padavina od mojih parcel, sorta anapurna. Prinos 2850 kg/kj uzans kvalitet. Ulaganje 125 kg/kj semena, 200 kg/kj djubriva 20 20 0, jedno prskanje kesicama protiv korova i jedno fungicidima, preduev sucokret.
Jedan od lošijih prinosa u zadnjih 40 godina. Inače radim zemlju samostalno od svoje 17. godine (1971. mi je umro otac) a sada imam 72 godine pune.
 
Pokosili smo
danas jednu parcelu 11,8kj potez Ilje (prema Bašaidu), najmanje padavina od mojih parcel, sorta anapurna. Prinos 2850 kg/kj uzans kvalitet. Ulaganje 125 kg/kj semena, 200 kg/kj djubriva 20 20 0, jedno prskanje kesicama protiv korova i jedno fungicidima, preduev sucokret.
Jedan od lošijih prinosa u zadnjih 40 godina. Inače radim zemlju samostalno od svoje 17. godine (1971. mi je umro otac) a sada imam 72 godine pune.
da li si izostavio prihranu ili ne prehranjivate
 
Vlado džaba ti pišem ali napisaću, 150kg 6-24-12 ujesen, 100kg uree po kj jedna prihrana pošto po analizi nije trebalo više čak i manje negde i dve zaštite fungicidne (promašaj ove godine ali no), bez zaštite od korova.

Inače danas završio sa avenu i prosek oko 4000-4100kg po kj i kod mojih koperanata isto, hektolitar od 78,9-81,8.
Danas skinuo i 5,7 kj apilka na oko lep, lepa slama, lepo zrno, hektolitar 82 ali 3400kg po kj, jednostavno nema ga u klasu, vrhovi abortirali.Još pre 20-ak dana sam rekao da će apilko opet pobediti u odnosu na kasnije sorte, imam i askone koja lepo izgleda ali mislim da će se i ona upuvati ali no.
 
mi danas u susednom selu skinuli 7j usluzno psenice neplanirano jednom coveku nakon pivarca.parcela preko puta zrno suvo a slama mokra pa probali.sorta passion vlaga 13.2 i prosek na jutru 24m.kako je izgleddo ocekivali smo bar 35 40m.leda je bilo i tu slabije al skoro da se ne primeti na psenici.cujem kraljicu tu skidaju 33m a sofru 25 do32m
 
Reko da se utesim da smo malo ulozili manje poznjeli :)

Trazio sam Avenue i kaze iz zadruge gde uzimamo to je stara sorta nema sta znam ima Anapura ili kako se kaze, i na kraju tata izabrao SY passion.
Vise srece sledece godine :)
 
Reko da se utesim da smo malo ulozili manje poznjeli :)

Trazio sam Avenue i kaze iz zadruge gde uzimamo to je stara sorta nema sta znam ima Anapura ili kako se kaze, i na kraju tata izabrao SY passion.
Vise srece sledece godine :)
taj passion treba izbegavat.vec 3 4 godine kosim ga usluzmno jos nisam doziveo da se neko proslavio s njim a cena mu je dost velika
 
Avenue danas ovrsen sa 3.85h prosek 9100kg/ha, predusev kukuruz. Setva oko 15og oktobra, predsetveno 230kg 15ice, 330kg kana odjedanput, i oprskana od trave. Prezadovoljan al me ne vadi, cujem cena mozda bice 22...
 
Juče radili Aveni
taj passion treba izbegavat.vec 3 4 godine kosim ga usluzmno jos nisam doziveo da se neko proslavio s njim a cena mu je dost velika
Prošle godine kod mene rodio preko 10t/ha.
Ove godine sejao samo njega i Monviso.
Nisu još za skidanje.Videćemo kako će dati ali obećavaju.
Ovi što su kod nas skidali Avenue do sada se kreće od 7-11 t/ha.
 
Tamo gde je Avenue rodio oko 4t,kasnije sorte ce ici lako preko toga i ove godine

Jbt koja smo lutrija sa ovim padavinama i kako nam se prinosi razlikuju to je sad postalo poprilicno zabrinavajuce ako se gleda prosek zadnjih 4-5 godina
 
Vlado džaba ti pišem ali napisaću, 150kg 6-24-12 ujesen, 100kg uree po kj jedna prihrana pošto po analizi nije trebalo više čak i manje negde i dve zaštite fungicidne (promašaj ove godine ali no), bez zaštite od korova.

Inače danas završio sa avenu i prosek oko 4000-4100kg po kj i kod mojih koperanata isto, hektolitar od 78,9-81,8.
Danas skinuo i 5,7 kj apilka na oko lep, lepa slama, lepo zrno, hektolitar 82 ali 3400kg po kj, jednostavno nema ga u klasu, vrhovi abortirali.Još pre 20-ak dana sam rekao da će apilko opet pobediti u odnosu na kasnije sorte, imam i askone koja lepo izgleda ali mislim da će se i ona upuvati ali no.
Ispravka avenu će biti opet najbolji.
 
Nazad
Vrh