Oranje

IMG_20200112_115925.jpg

IMG_20200112_115913.jpg

Danas negde oko 11 sati, dobro je sto nisam isao nocu nebi me nasli do proleća da sam upao u rupu od lisice.
 
Naravno da ne, vec kada ih okrenem na dole da rade, gubim na dubini oranja jer je kod nas smolnica, a plug sam po sebi nije dovoljno tezak pa izlazi na gore pri vecem opterecenju. Kada su obrtaci u pitanju to se nebi desavalo ali s'obzirom da cesto oremo sa 2-3 traktora obrtaci nam jos uvek nisu prioritet.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Islo danas, al hvata na tockove, nabija pod krilo..

Тако је и једном мом другу, набијао под блатобран...није водио рачуна и кад мало боље погледао, оно излизао гуму скоро до жица. На то треба обратити пажњу.

Послато са Mi 9T помоћу Тапатока
 
Nije meni sefte da se kaljam ko vepar, guma hoce da najebe gadno kad krenes kuci pa tockovi krenu da se brzo okrecu, al i onda guma zasmrdi pa se oseti, u oranju nije opasno polako se okrece tocak. Najgore je kad se ne ocisti pa se blato stegne i skameni onda brija gumu
 
Prosle godine stavljeni novi raonici i spicevi orginal Regentovi, neznam kako da budu ostriji i noviji. Smolnica je kao guma zilava, ovo na snimku je laksa zemlja a u pravu smolnicu 4x40 ravnjak nema sta da trazi.
4x35 je u tom slucaju bolji i dublje ore.

Poslato sa ANE-LX1 pomoću Tapatoka
 
Nije meni sefte da se kaljam ko vepar, guma hoce da najebe gadno kad krenes kuci pa tockovi krenu da se brzo okrecu, al i onda guma zasmrdi pa se oseti, u oranju nije opasno polako se okrece tocak. Najgore je kad se ne ocisti pa se blato stegne i skameni onda brija gumu
Dok nisam rasirio zadnji trap, imao sam taj problem. Nosio sam veliki lanac pa povremeno obavio oko felne i gume, pa krenem i napravim dva kruga da to probije. U suprotnom, haos.
 
Nazad
Vrh