ZP hibridi, prinos za ponos

Koji ZP hibrid planirate da sejete ove godine najvise?


  • Ukupno glasača
    426
I ja mislim da je došlo do zabune, teško da 427 ima 20-22 reda ali 555 to može da ima.

U pravu si, to jeste ZP 555. Greška je nastala prilikom postavljanja tabli. Na tom ogledu uopšte nema ZP427. Ali sad to ionako nema veze...:haha:

- - - - - - - - - -

branko Koji ti se bolje pokazao 560 ili 555,planiram sejati jedan od ta dva na prolece da bi mi savet dobro doso

Na osnovu pregledanja od juče i pre neki dan, izgleda ZP555 bolji.
 
Ko je rekao da me nema:spavam:.Hibrid ZP360 je jedan od hibrida starije generacije,semena ovog hibrida ima još nešto malo u prodaji i to u prodavnici u Zemun Polju.Dobar,ranostasniji hibrid ali imas bolje hibride najnovije generacije ZP366,ZP388 ako želiš hibrid FAO grupe 300.Ultra verzija tog hibrida se vise ne proizvodi.

@Petar84 ,sanduče ispražnjeno a nisam pratio forum dok sam bio na :spavam:
 
ZP 434 , stabljika jos uvek zelena komusina se polako susi, tezina oba klipa je 650 gr. zasad obecava :osmeh:

2a98mrl.jpg
 
North ARMY kad je sejan ? jesi merio vlagu? Imam i ja njega sejan je sredinom aprila nisam skoro obilazio:ppozdrav:


slike.php
[/URL][/IMG]
slike.php
[/URL][/IMG] Zp 427 ,siliran prekjuce tada i slikano,odusevio me je kakav klip ima i mogu reci da je na dosta stabljika poterao i dva-tri klipa,ali gde ima po dva takodje su dobri klipovi,i da kazem da je ovaj kukuruz dobio samo 3kg kan u spartanju,...Kao primedbu imam dosta ostecenih zrna u setvenoj jedinici sto je uzrokovalo malo redje nicanje,u pocetku sam planirao da ga izbacim za sledecu godinu ali se popravio i ici ce sledece godine sigurno na 30% povrsina,ostala je jedna parcela i za branje pa ce biti i tih slika kad udje kombajn:ppozdrav:

Inace patika je broj 43:osmeh:
 
Sejan na 3 dan pravoslavnog uskrsa,vlagu ne znam ali jos uvek ima zelenog lisca i klip je vlazan ispod komusine,sutra idem malo da ucim i fakultet...pa kad se vratim kuci 17og berem ga kakav god bio.
427 ima izuzetnu sposobnost adaptacije,ako je pregust sklop on smanji klip,ali ako je negde oredji ili fali tu ima klip kao pivska flasa,a neretko budu i 2 takva na jednoj stabljici.Pored 606 je moj favorit.
 
Sejan na 3 dan pravoslavnog uskrsa,vlagu ne znam ali jos uvek ima zelenog lisca i klip je vlazan ispod komusine,sutra idem malo da ucim i fakultet...pa kad se vratim kuci 17og berem ga kakav god bio.
427 ima izuzetnu sposobnost adaptacije,ako je pregust sklop on smanji klip,ali ako je negde oredji ili fali tu ima klip kao pivska flasa,a neretko budu i 2 takva na jednoj stabljici.Pored 606 je moj favorit.
Ove godine sam sejao 427 i 606 i mogu reci da su izuzetni hibridi za nase podrucije,i sledece godine ce takodje biti sejani na mojim parcelama:ppozdrav:
 
Danasnji obilazak Zemun Polje instituta,zao mi je sto smo kasnili zbog ispita i zakasnili na vrsidbu hibrida,dosli smo kad su vrsili zadnji hibrida. O gostoprimstvu i celokpunoj organizaciji imam samo reci hvale,domacinski kao i uvek.
imag2323.jpg

imag2324.jpg

imag2325.jpg

imag2329.jpg

Tabela sa prinosima:
imag2327.jpg

Nekoliko forumasa u bekstejdzu,ekipa mala ali odabrana. :ppozdrav:
imag2326.jpg
 
Kolega pozivam te da dodjes kod mene na vrsidbu ogleda (jos ne znam termin tacno) ali kad bude javicu,pa dodji na licu mesta da vidis prevaru. :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Slavko bio je jos nekoliko cika,samo nisu tu na slikama. Bio je i onaj sto kaze da dodjemo tumorov. :osmeh:
 
Sutra u 11h ako ne bude kise treba da skidamo ogled koji se nalazi u Adasevcima prema Morovicu pored silaska sa auto puta iz pravca BG-a,ako ima zainteresovanih clanova da dodju sto kazu vrata su otvorena,za vise informacija 0652441560.
 
Nazad
Vrh