ZP hibridi, prinos za ponos

Koji ZP hibrid planirate da sejete ove godine najvise?


  • Ukupno glasača
    426
Drustvo trebam savet, da li je kasno za sejanje zp 427. Imam jednu manju parcelu koju hocu srediti pa sam mislio posejati kukuruz. Imam ovo seme od pre pa da ga potrosim. Nalazim se na visini od oko 550 nm.
Njiva je sredjena samo da vreme dozvoli da mogu raditi u njoj.
 
Sve yavisi kako 'e biti vrijeme kasnije i kada 'e krenuti prvi mrazevi.Kada bi to znali bilo bi lako.Prošle godine se sijalo i kasnije i koliko toliko je upalilo ali za ovu god. teško pitanje.Ako je mali ulog odradi pa ako i ne usoije nisi pun izgubio.
 
Drustvo trebam savet, da li je kasno za sejanje zp 427. Imam jednu manju parcelu koju hocu srediti pa sam mislio posejati kukuruz. Imam ovo seme od pre pa da ga potrosim. Nalazim se na visini od oko 550 nm.
Njiva je sredjena samo da vreme dozvoli da mogu raditi u njoj.
Ako ti je neki pokazatelj,moj drugar je prosle godine posejao NS6010 6.juna,skinu ga kombajnom sredinom novembra sa 20% vlage.Prinos neznam,ovo sto mi rekao to znam.
Burazer je sejao dan pred Vidovdan ZP434 i brao ga beracem pocetkom novembra,koja vlaga neznam.Uglavnom vidi jos uvek je u cardaku,nije budjav.
Ja licno ako bi sad sejao to bi bio iskljucivo FAO 300.
 
Drustvo trebam savet, da li je kasno za sejanje zp 427. Imam jednu manju parcelu koju hocu srediti pa sam mislio posejati kukuruz. Imam ovo seme od pre pa da ga potrosim. Nalazim se na visini od oko 550 nm.
Njiva je sredjena samo da vreme dozvoli da mogu raditi u njoj.
Sej slobodno stice taj i za zrno i za cardak pa zasta ti treba ove godine kod mene ZP427 najbolju energiju klijanja zadnjeg sam ga sejao,a prvi je izbio na redove i sada pegla ko lud 8 list dok su ostali 6 list tek izbacili!
 
Ok hvala na odgovorima, idem pa sta mu bude, ionako nije veliki ulog. Dzabe ce mi ostati parcela gola, ovako sta bude :).
 
Danas ospartao ZP677 ove godine ponovo dobio sansu ali izgleda uzalud doradni centar Srbobran blagi uzas lose ponikao na mestima gde fali nasli zrna kada ga stisnes pretvori se u brasno bas sam se razocarao.Verovatno im ostalo staro seme pa ajde da ga proture greota im ga bilo baciti jbm ti drzavu kad svi mogu da silje k...c na nama poljoprivrednicima!::sramota::
 
A ko te zajebao da uzmeš 677 pored novijih hibrida koji su bolji od njega, 677 je ko ns 640, prošlo je njihovo vreme.
 
Jbg prosle godine smo ga brali i to kod nekog siromaha na nekim njivama gde osim zeca i ptice drugog djubriva nije video veruj mi bolji kukuruz nismo brali,a rodilo ga katastrofa svi klipovi zdravi,veliki,debeli ma milina ga videti kad je covek morao da dogradjuje cardak i otac meni krv popi sto nisam uzeo 677 vec ono djubre 6030 od NS hibrida.E zato sam ga uzeo inace 427,434 i 606 izgledaju fenomenalno!
 
646abbcdbc70b348dbee4d973701fddd.jpg
Slikao sam dedu sa jednim primerkom zp666
 
Za ovakve kukuruze se ne bojim. Slično je bilo i 2012 god, kukuruzi koji su ranije posejani uz dobru agrotehniku dali su prinose veće od 7000 kg/ha.
 
427 mi se pokazao kao los hibrid. Da li su ubacili seme od prosle godine ili je neka druga stvar u pitanju ne znam. Lose je nikao, cisto je truo u zemlji. Ono sto je poniklo to gura ok. Sve u svemu veoma lose....
 
Nazad
Vrh