ZMAJ kombajni

A da li bi moglo da se onda preravi 14x slamotresi na osovinu sa lezajevima, mislim da se uzmu osovine od nekog stranog kombajna koji to ima i da se ovde prepakuje ?
I mene strasno pate osovine na slamotresima, ovo kad bi resio preporodio bih se
 
Mi drvene lezajeve na slamotresima namazemo samo pred pocetak sezone i dok ne skinemo psenicu nema vise mazanja tako smo radili sa univerzalom tako sada i sa 161-com!
 
Mi smo vrsili vise od 600 kj od kako nismo namazli lezajeve na prednjoj osovini slamotresa, i nema nikakvih problema, a na zadnjoj osovini na svakih 20 kj namazemo, al ova nam puca skoro svake druge sezone na nekih 500 kj...
Da dodam 14x lako moze da skine 250kj mozda i vise ( visegodisnji prosek mi je oko 230). Problem je u tome sto mora jako sporo da se vozi u dobrim prinosima psenice i kukuruza, bar kod mene je tako, u soji ako je cista do 2t/kj idem drugom bez varijatora, naravno secka radi a motor S46.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Bubu@
Verujem ti evo nasa 161 je kod nas vec 16 godina jedini je problem bio ts 46 motor dok nije dosla mecka sada prede i pegla jedino meni idu na kur ti toliki kaisevi ko da nije moglo malko prostije biti ali ima i tu leka za pojedine tipa 2,3 i 4 hb obicni klinasti i gas jednom smo u zetvi u one od pogona 3hb stavili klinaste posebne i terali dok nije stigao novi!Ova 190 sto je bila kod nas je ja mislim najskuplja sto je ikada placena dato je para data je 141 DOBRA sa zitnom i suncokretnom varijantom i dat je 577 novi tip,a nakosila je mozda ali mozda 200kj za nekih 10 godina dok je bila kod tog lika.U pocetku je mogla da kosi samo nocu preko dana nije bilo ni govora bio vazdusar na njoj i to je bilo jezivo vazda im je nesto pravio problem pa ga zamene za jaceg vazdusara pa i taj nije imao srece pa onda jedan mercedes od 200ks,pa drugi pa na kraju treci od 240ks mislim i posle 12kj kaput,a generalno uradjen mislim da se jos uvek tuzi sa jednom masinskom radionicom.I onda ga je nekoliko puta prodavao i posle svake probe bi ga vracali ja sam hteo da ga kupim ali otac nije ziv dao da ga uzmem.
 
Da ga rasiri komplet kombajn na 5 slamotresa
na sasiji 141 bi rasirio bocne strane
planirao da uzme truo 162 sa mercedes motorom pa da iskoristi sve sto moze
osovine slamotresa, dob, biter, grlo....

Ovo jos nisam cuo.
Ajde da se stavi primer na 560 motor s44. Da se ugradi secka, hidro lula, ubaci jaci motor. Ali da se prosiruje kombajn. Pa to su bre budalastine. Pa mene bi bilo sramota da kazem da mi tako nesto padne napamet.

- - - - - - - - - -

Ljudi, jel ste vi videli koliko su pale cene stranih kombajna i koliko ce tek pasti. Kakve crne jace osovine slamotresi i cuda. Terajte to jos koju godine, pa da prelazimo na malo savremenije masine.
 
Ovo jos nisam cuo.
Ajde da se stavi primer na 560 motor s44. Da se ugradi secka, hidro lula, ubaci jaci motor. Ali da se prosiruje kombajn. Pa to su bre budalastine. Pa mene bi bilo sramota da kazem da mi tako nesto padne napamet.

.
Manjevicu, ovde su ljudi pravili od 142ke samohodni berac, znas koliki je to posao...ovo prosirivanje naspram toga je igra
 
Nekome bi bilo smesno i da neko pravi od 142ke berac samohodni a kod nas ima par ljudi koji su to veoma uspesno uradili, cak i par komada
prosirivanje 142 se sad ne isplati jer se moze relativno povoljno kupiti zmaj 170 ali sigurno je dosta manje posla nego praviti berac
ta ideja je postojala dok su kombajni bili znacajno skuplji
 
Pa kada se pravi berac treba ubaciti komusacki sto i napraviti drugaciji bunker.
Sto je sigurno mnogo prostije nego seci kombajn na pola po duzini, prosiriti vetar, sabirnu, ladju.
Vi u Macvi vazda nesto prepravljate.
Cudo kako do sada neko kod vas nije ceo kombajn napravio.
 
Da, samo napraviti bunker i ubaciti komusacki sto i cas posla berac...
ako budem imao priliku slikacu...kabina, prednji trap i adapter lice na zmaja a ostalo sve iznova pravljeno
pola godine ima posla oko te prepravke
 
Nazad
Vrh