ZMAJ kombajni

Ako me sećanje dobro služi ,za dominator 76 ,oko 800 e .
 
Zasto odma Claas ima i jeftinijih sa kuglicnim lezajem moze i polovan i to u ceni novog od zmaja , u mom kombajnu su sa kuglicnim lezajem kad sam kupio kombajn dvanajst godina nisam ni znao za slamotrese promenuo lezajeve stavio skf sad opet par godina sam miran , od promene do sad proslo 4 godine . Za delove prelazim u madasku na granici nikad problema do 200eura te nece ni dirati za carinu , jednom sa kolegom zajedno isli i ja i on pazarili po blizu 800eura kad je carinik pitao reko imao oko 170 ja i toliko i kolega samo mi rece da teraj odavde .
 
Od Dom 76 ima u Agro fd za 30 koju hiljadu i sekundu je deblja od zmajeve... čak 1mm. Ali onda moram da menjam i prednju i ako slučajno nešto ne uspe u tom budženju kome ću ja prodati dve osovine slamotresa za dom76? Nego imaju oni i od JD-a. E ta mi se opasno svidja. Značajno je deblja,38mm,ali mi malo žestoka cena- 44 'iljade. Ma uzeću novu verovatno iz agroprofila ili od ovih http://www.tehnosistem.com/delovizakombajne.htm pa kako bude.
 
Kod tih (tehnosistem) pise i da prave osovine , mozda mogu da naprave deblju osovinu od standardne za 141/2, ja sam gledao kod mene, i ima lufta da osovina bude cak i 35mm debljine, i da ne cese nigde, a ove sto kupujemo su 30mm
to bi trajalo znatno duze
 
Sta ima da neuspe kad menjas obe samo treba voditi racuna da krivine ne budu puno vislji od original da ne udaraju slamotresi u cesalj podbunja a i to se moze resiti drugo nema da ne uspe .
 
Trenutno najkvalitetnije i najbolje delove za zmaja ima METALAC SIMANOVCI..i imaju osovine slamotresa,tel je 022 480 029
@sinisa,te za dominatora,i za jd,su istog kvaliteta kao i ove za zmaja...video sam uzivo i ap osovinu,i agro fd,a i simanovacku.ne treba nista vise zamo da se pogleda na nju,a po kvalitetu,mislim da simanovacka,izdrzi barem upola vise od ostalih,
 
Brtka osovine uzimam u Metalcu i nisu ništa dugotrajnije od ostalih.
35 mm ne može zbog potrebnih uglova a da bi se dobili morao bi Z 142 imati 5 slamotresa a to je onda već druga priča...
 
Takodje uzeta od Metalca..... Imam utisak da u Srbiji te osovine pravi jedna eventualno dve firme (ne verujem da alat-kalup za savijanje ima više njih) a ostali samo preprodaju.
 
Iiii još jedna osovina ka bum! Ovog puta gornja osovina elevatora tj uvlacnog grla.... Sad ćemo okušati sreću sa debljom osovinom. Sreća pa sam bio od kuće jedno 15-20km....
 
Za osovine i ostale delove za zmaja nadjite broj od onog covrka iz jarkovca, ide po vasarima on ima jos originalnih delova.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Za turbane neznam vise da budem iskren, nasao na vasaru u B.Topoli majstora koji je hteo da pravi po meri i u kvalitetu sa termo obrdaom. Jesu bili skuplji ali su maksimalno dobri, tri sezone sto bi reklo 6 puta skidanje i vracanje slamotresa su izdrzali, nisu ni primetili. Mislim da je rekao da je kvalitet 10.9, sad sve je to relativno. A osovinu slamotresa sam menjao proletos zato sto zadnja osovina bila ili srezana ili postoji i osovina bez mesta za remenicu to neznam. Uglavnom hocu da stavim remenicu na zadnju osovinu i dobijem pogon za razbacivac slame. Uzeta u Adi, pouzecem. Izdrzala celu sezonu oko 120 jutara i uopste se i nije grejala na lezajevima, tako da mislim da je vaznije kako se nastelaju drveni lezajevi a ne kvalitet osovine.
 
Poslednja izmena:
1) i uopste se i nije grejala na lezajevima.
2)kako se nastelaju drveni lezajevi a ne kvalitet osovine.
1)Osovina se mora (malo) zagrejati. Da se uopšte ne greje je nemoguće.
2) Nije upitan kvalitet.... Kvalitet im je ravan 0 (slovima: nuli ogromnoj burazeru!) Danas sam se uverio u to. Odjurio sam u Suboticu i kupio novu deblju osovinu i pošto je kod našeg dragona elevator malčak uži,ili su kućišta ostrugana-nzm,moram osovinu ostrugati za nekih 5-7mm da bi smanjio aksijalno pomeranje levo desno na nekih 1-2mm. E kad sam osovinu odneo u strug i kad je strugar počeo da je obradjuje odmah mi je rekao da je najslabijeg kvaliteta materijal. Video je po strugotini. Tako da o kvalitetu nemojmo.... Na kraju krajeva,do nedavno smo svi znali podesiti drvene ležajeve a sad ne znamo?
 
Vidim ja da cu jos narednih 20 godina placati usluge kombajnom. Ne treba mi da se jos nerviram oko opravki, kada su delovi fus.
 
Nazad
Vrh