ZMAJ kombajni

Pa onda ti je još najmanji problem dograditi ležaj ili čauru
vrh spojničke obraditi da ulazi u ležaj u zamajcu kao na traktoru
 
Ma to je u redu ali nece joj to nista produziti vek tranja u nutovima,ja kada sam zvao na par mesta otvoreno su mi rekli kako je samo osovina kaljena dok glavcina ne,na pitanje zasto nije i glavcina odgovor je bio da ne treba tj jedno od te dve treba da bude slabije i bla,bla bla,na kraju sam kupio na trecem mestu gde za to nisam ni imao mogucnosti da pitam i tako mislim da meni sad postepeno popusta glavcina dok za spojnicku nista ne smem da garantujem dok je ne vidim golim okom.Ako cemo realno glavcina nije uopste ni skupa pa je zato i losa,kosta 25.e, a ja da je pravim mene ce samo materijal toliko da kosta.
 
Kupljena je u Adi kod Hajagoša a sada ću uzeti u Šimanovcima a ugradnja ležaja na zamajac nije moguća jer bi moralo dosta stvari na preradu.
 
Pa dobro lakše je ugraditi čauru
Sad će neko reći da ja tu mešto pametujem i mudrujem,
nisam ja to ništa izmislio nego sam video na jednom univerzalu fabrički tako bilo
 
Kod Duleta u Simanovcima su mnogo kvalitetniji delovi,recimo,delove koji su se u zmaju pravili od otkivaka,i kod njega se prave,bio sam x puta kod njega u proizvodnji,i video kako se sve radi,a i kontrolise..sto se tice delova,njegovi su najkvalitetniji koji se kod nas prave..ima mozda firmi koje su vece,i imaju vise radnika,ali su nekoliko mesta iza metalca..
 
IMG_20170602_173229_zpscp2cw3as.jpg
Evo sta je pametnije da se uradi ako se vec treba nadograditi fabricka nemarnost.Vidite li koliki deo ostaje neiskoristen zato sto je glavcina kraca i ako bi se pravila nova i pustila da pokrije celu duzinu zlebova eto duzeg veka.
 
Glavčina nije kraća,spojničko vratilo je predugačko a prethodno koje je došlo sa kombajnom još je duže tako da meni treba neko vanserijsko jer nije ni od Deutz ni od M.B motora.Slikaću sve da se vidi kako to izgleda.
 
Evo ova je njegova i nakon 65 Hektara pocela mi noga mrdati kada se popnem do motora i tj stanem na remenicu.Ovim putem ne zelim da kompromitujem coveka jer i dalje kupujem kod njega ali da kazemo da je nesto dobro a popusta nakon toliko malo rada...?.Uostalom zagledajte na slici kako izgleda stara koju sam zamenio nakon 25+godine rada malte ne kao nova.
IMG_1114.jpg
[/URL][/IMG]
 
Ne mora da znaci,da je ta trajala 25godina,ako nisi prvi vlasnik kombajna,ko to moze da garantuje?a mislim da i sad da namontiras original zmajevu,ne bi vipgpge toliko izdrzala..i varijator vec ima lufta,pa dobija udarce,i lezaj na spojnickoj samo malo da dobije lufta,opet "igra"spojnicka u flansni,i makar samm malo igra,koliko puta se motor okrene u minuti,mora nesto da se potrosi.
 
I ja sam se namenjao tih osovina i spojnica kao lood! Kupovao sam i od Hajagoša i iz Šimanovaca,Agroprofil i koliko se sećam i jednu od Kovač Lasla. Eno i sad ima lufta za medalju i ako stignem pre žetve zameniću što je potrebno a ako ne,menjam kad stane. Inače nabavio sam jednu spojničku,valjda od univerzala,sa vrhom tj vodičem koji ulazi u radilicu. E sad da li ova moja radilica podržava takvu spojničku ili ne,to nzm ali će definitivno biti nekih modifikacija! Ili dodatni ležaj ili produžena ID spojnica ili nešto treće nzm ali znam da mi dosta više šrafljenja. Btw mislim da mi šimanovačka najduže trajala.
 
Sve oni dobro odrade ali samo mislim da kaljenjem omanu,svesno ili ne to ne znam.

- - - - - - - - - -

mislim da mi šimanovačka najduže trajala.
Delim misljenje zato i dalje kupujem kod njih.

- - - - - - - - - -

A u ostalom koliko para toliko muzike,jer sad kada bi neko izbacio originalne zmajeve na prodaju i sa cenom od 250-300.e verujem da niko je ne bi kupio,a s'druge strane kukamo na los kvalitet.
 
Ma i ja svesno pravim te greske...letos mi kvar bio reduktor kose desilo se u subotu popodne i kupio bi tad u nervozi nov ali treba cekam pon.pa dok stigne utorak i tek u sredu u njivu,pa zbog toga ga zbudzim i tako zavrsim sezonu,e onda se na kup-pro.negde oko oktobra pojavio novi reduktor originalni covek ga cuvao radi rezerve za 200.e.meni kao skupo kazem ma zamenicu tu varenu viljusku i tako do 100.e cu zavrsim posao,reduktor se prodao ja rasturio moj kad bolje razgledam ne valja ni poklopac pa ni kuciste lezaja/olabavilo se i lager se samo na zegeru drzao/onda mi labavo ulaze iglicasti/4020/u kuciste pa i to kuciste i na kraju meni remont izadje preko 200.e i sta sam ustedeo,nista vec sam u stetu jer sam stavio sve delove iz male privrede.
 
Ja zimus skinio motor kod mene je zajeden bio samo disk sto se zavrne na zamajac stavio novi cim sam vidio kakav je vidis da je šljam, df kombajni imaju to puno bolje rjeseno onom gumenom spojnicom, duzeg je vijeka ili mi se samo ucinilo, mene ovo smeta sto na leru ronda i ruje..
 
Kako skidate lezaj i kuciste sa osovine bitera na 142? Postoji li neki alat? Cuo sam da neki koriste brener da iseku lezaj,ali ja ne bih tako...
 
Verujem da je brze,ali moze se ostetiti kuciste,a mozda i osovina.A pretpostavljam da nije dobro ni grejati je(osovinu)...
 
Probaj sa 2 polomljene "S" opruge.... uhvatiš kućište naspramno, napregneš i uz pomoć čekića........ faktički imitiraš svlakač :osmeh:

Deluje glupo, al pomaže.... :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh