ZMAJ kombajni

Ja teram na 300 obrtaja pa ne zagusi. Samo sto kad je malo vlazniji kukuruz hoce da se cuje kako lupa korpa.
 
A-ha.Preko lančanog prenosa ne može da zaguši jer nema proklizavanja.Kod remena je druga priča jer prilikom smanjivanja obrtaja na niže remen ostaje rašpanovan i dalje se zna scenario.
 
Ovde trpi remen pogona vrsalice... ipak treba na te male obrtaje progurati toliku masu. Tacno kad ga gurnem malo brze a prinos dobar oseti se malo remen da (mirise) sto kod drugog prenosa od 365 obrtaja nema da se primeti.
 
Taj remen je potrošna roba i mora da se španuje relativno često jer ako proklizava tokom rada hoće da se zaguši.
 
Pre 4 dana menjano ulje za 4 dana ubacio za dve sibice ima preko max, motor ne trosi ulje, ako je ac pumpa ja mislim da bi ubacila vise nafte, sad pogledam grejac kod mene nije u funkciji nema ni zicu a ni cev za naftu. Ja se sve mislim da nije opet semering bos pumpe...

I Boki šta si rešio sa zmajem ??? Jeste li našli uzrok dizanja nivoa ulja???
 
Za sad nista nisam dirao imam 2-3 dana jos da vrsim a za sledecu godinu videcemo sta prvo menjati... Moze da bude i kuciste pvp pumpe pa osovina pa sto stvari....
 
Bilo je price uzduz i poprijeko o ovome kad je u Vojvodini bilo nemoguce obavljati zetvu pa su gusjenice i dupla gume bile u modi... Imao je kolega original gusjenice za zmaja, "nabavio" ih iz kombinata obliznjeg ;) Jedne su ga godine spasile jer na gumama nije bilo sanse ici kroz njivu. Kasnije ih je posudjivao drugima i ostavljali su kombajn preko noci napolju u polju jer s ovim cudom po cesti ici je katastrofa. Ujutro poranili a gusjenice se zamrzle u zemlji i sva zemlja na njima sesmrzla. Kombajn ih nije mogao pokrenuti dok nije "popustilo" blato... Sve u svemu, bacio ihi je na otpad kad je skocila cjena zeljeza... Imam negdje i slike doticnih.

20gmeck.jpg


260bjog.jpg
 
Z 142

Pre nekoliko dana kad sam otkacivao adapter,primetim da je pukao ovaj osigurac (ili kako se vec zove).Sa leve strane se nalazi, na gornjoj osovini grla hedera.





Pretpostavljam da se to desilo u toku otkacivanja,jer sam donji deo nasao na zemlji u blizini adaptera,a gornji je ostao na svom mestu.
Nije mi jasno zbog cega moze ovo da se desi,sta mislite?
Adapter sam otkacio kao i uvek na kamionske felne...
 
Pa na slici se vidi da je već varen i to tvrdom elektrodom pa je verovatno postao "krt" i zbog toga puca......probaj naći koji nije varen......
 
Nazad
Vrh