ZMAJ kombajni

Ako me secanje sluzi upravo kolega @dragan dmb je stavio hidropogon sa silaznog na 162-ku :)

Послато са Lenovo A536 уз помоћ Тапатока
 
ovde je ugradjen menjac hidromotor i hidro pumpa od zmaja 351 silazni
dolazi sve rupa na rupu bez prepravke sto se tice menjaca
aa38e08302140b6357c10641243cf2b7.jpg
[/URL][/IMG]
998aae487ecf8d3f1dab22139faba8e6.jpg
[/IMG]
e905ef47e0445d4f2b768abdd00534da.jpg
[/IMG]
c74d5fc07317214b6afa1e127666fa88.jpg
[/IMG]
c0aeca0e604c34671adec126055780f4.jpg
[/IMG]
7a899ccb4192277ee68a354092b4d263.jpg
[/IMG]
u najkracim crtama izgleda ovako a ima dosta materijala :ppozdrav:
 
Novi tip je brži u radu.Težinu ne znam jer ga nisam merio.U odnosu na stari tip ima gredu više,dosta ojačanja,gusane nosače i gvožđa za Sartid+fabrički tarup koji sve to još više otežava.
 
Cetvororedni stari tip je tezak (po katalogu) 1200 kg. Znaci sestoredni sa tim ojacanjima i tarupom je verovatno blizu 2000 kg.
 
Imao sam taj problem na breni, komadic crijeva za dovod goriva je otpao i glumio "klapnu". kad traktor radi na manjoj turazi, AC pumpa ne sisa puno goriva i ono prolazi, na vecoj turazi, ac pumpa krene jace vuci i taj komadic crijeva se preprijeci i zatvori protok. Odzracim sistem za dovod goriva, upalim traktor i radim dalje, ali opat kad je veca turaza, crijevo se "zastopa" i traktor crkne. Trebalo mi je dva dana da do dokucim.

Kaze mi kolega da je on imao slucaj da je crijevo omeksalo i da se jednostavno sljopi u radu i nema protoka goriva... Pregledaj sva crijeva pod vakuumom, moguce da je negdje sljopito i da pravi pizdarije.
 
Ja verujem da i novi i stari tip isto brzo rade. Dzabe novom tipu stelovanje ploca na rucku i ta ojacanja kad su valjci maltene isti. Atilla, da ne trazis mozda adapter da kupis?
 
Dragane, proveri sitance u pumpi visokog pritiska. Kod Mercedesa je drugacije, na linijskoj pumpi na izlazu stoji regulacioni ventil sa oprugom i kuglicom. Verovatno je Marko menjao taj ventil kao sto sam i ja menjao na Tam motoru kod mene.
 
Jaao, da... Kako sam to zaboravio. Da nije foruma ja bi jos dan danas imao problema s 549. Sipao sve i svasta u njega i jednog proljeca nisam mogao s njim kako treba izaci iz dvorista dok mi forumasi nisu rekli da i u PVP postoji sito... Kad sam to ocistio, radio je kao lud i radi dan-danas ;)
 
Ja verujem da i novi i stari tip isto brzo rade. Dzabe novom tipu stelovanje ploca na rucku i ta ojacanja kad su valjci maltene isti. Atilla, da ne trazis mozda adapter da kupis?

Tražim neki samo još ne znam koji da se uzme. Dali orginal od 5 redi ili od zmaja 6 redi pa da se prepravi kačenje ako treba jer ovi strani su preterano skupi a ne vrede tolko sad da damo 10.000e za izrađen adapter koji je zreo za kompletan remont koji ne može koštati malo.
 
Nazad
Vrh