ZMAJ kombajni

Onda ovako, skini vitlo s nosaca, odspoji podizne cilindre i gledaj da li "vile" na koje se montira vitlo jednolicno nasjedaju na svoje granicnike. Ako sjedaju ravno, sve je OK trazi problem dalje a ako sjedaju grbavo, pomotane su i to se rjesava brusilicom i aparatom za zavarivanje ;)

Moj kombajn sam kupio s varenim vilama i var je povukao i to dosta i desna strana vitla je vislja ocigledno od lijeve ali radi i tako bez problema. Nakanjujem se od prvog dana da to odradim al ne smeta NISTA u radu tako da ni ne diram.
 
Pitanje za kolege koji imaju ili su imali kombajn Zmaj 133, koje donje sito stavljate kad radite soju, da li staviti jecmeno od 10 mm ili ono vece od 14 mm? Ove godine soja ima dobar prinos, ne znam kako bi bilo sa sitom od 10 mm, da l' nece previse vracati soju..
 
Ma jedan klip mi je npr. Uvucen skroz a drugi izvucen napola

Onda zbilja skini vitlo s nosaca i odspoji cilindre i vidi da ti nosac vitla zbilja nije usukan negdje. Ta dva cilindra nemaju nikakvu regulaciju protoka, rade na sistemu "vage". kad jedan pritisces, drugi se izvlaci ako ne diras komandu u kabini. DOk god je nosac vitla ravan i oni ce se jednako izvlaciti.
 
Zna li neko dimenzije ona 2 remena sto pogone otkidacke valjke na zmajevom 4 rednom adapteru?Hvala unapred.
 
Konacno sam nasao za kupiti polovnu 18.4-26,no se cudim sto je Good Year made in serbia,otkad se to pravilo ovde,rade li jos i gde je ta fabrika,proizvedena je 2006-ste.
 
Ljudi,ja se izvinjavam,verovatno sam postao vise dosadan u ovoj temi ::sramota:: ali hitno mi je potrebna pomoc u vezi ove adaptacije za kukuruz.Kazem "hitno",jer ujutru bi trebalo da odem da kupim ovo sto je potrebno.
Da li je bolje da na biteru bude lancanik od 19 ili od 22 zuba?
Sa kombinacijom: biter 19-bubanj 43-dobija se 368 obrtaja
a sa kominacijom: biter 22-bubanj 43-dobija se 426 obrtaja.
Ovo je iz kataloga.

Na osnovu vaseg iskustva,sta bi preporucili?
 
Ljudi,ja se izvinjavam,verovatno sam postao vise dosadan u ovoj temi ::sramota:: ali hitno mi je potrebna pomoc u vezi ove adaptacije za kukuruz.Kazem "hitno",jer ujutru bi trebalo da odem da kupim ovo sto je potrebno.
Da li je bolje da na biteru bude lancanik od 19 ili od 22 zuba?
Sa kombinacijom: biter 19-bubanj 43-dobija se 368 obrtaja
a sa kominacijom: biter 22-bubanj 43-dobija se 426 obrtaja.
Ovo je iz kataloga.

Na osnovu vaseg iskustva,sta bi preporucili?

Ja koristim 16 52 i 16 43 ovaj mali mi nonstop a ovaj drugi stavljam po potrebi

- - - - - - - - - -

Tako radim i suncokret i kukuruz taj od 16 sam posebno pravio ako ti treba javi se ima kod mene momak sto ima delove
 
Ja sa 426 radim suncokret a i kukuruz i nebude loma,samo treba pratiti koji je ahibrid i prilagoditi zazor podbubnja jer se neki lakse a neki teze izvrsavaju,zavisi koliko radis usluge,npr....ako budes radio pako SY on se tesko izvrsava tako da 368 je malo,a kod nas neki seju i ns640 za vrsenje pa bude muke,426 je neka sredina koja moze da radi sve ako ti se nemenjaju lancanici non stop.......
 
@aron
Postoji i od 16 za biter? Ili ste pogresno napisali 16 umesto 19?

Imam od 22,ipak cu kupiti i od 19.

@danger
Radicu mozda malo i usluzno,ali bez obzira,hocu da sto manje bude loma kome god da radim.Prosle godine kad sam radio preko kaisa,niko se nije zalio,ali ipak nije to-to.
Zato hocu da se opremim da bude sto manje polupanog zrna i zbog toga i tazim savet od iskusnijih :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh