ZMAJ kombajni

Neiskustvo je prisutno,to priznajem :osmeh:
Nije problem sto grlo zakaci za tocak,to znam kako da izbegnem,problem je sto heder zakaci za nosace na kolicima,a heder je legao na grlo kako treba(bar tako mislim).Kao da bi trebalo vise heder podici,a to ne moze. Probacu opet,pa cu videti,moguce je da nisam odradio kako treba

@john
Na svim slikama koje sam video na internetu,heder stoji kao na slici koju sam postavio.
A ako se otkaci sa leve strane,kako se pricvrsti-osigura heder za kolica?
 
Pogledajte samo sa koje strane vam stoje ona 2 španera s kojima se "utegne" heder u kolica pa će vam se samo reći sa koje strane je pravilno.
 
Kod mene je 141 pa nznam možda je nešto drugačije ali ima osigurače sve ok kad sam ga kupio doterao sam ga zakačenog za kombajn bez ikakvih problema i od tad uvek isto odkačinjem možda je nešto menjano šta znam tako sam zatekao i meni odgovara :ppozdrav:
 
Ako ne zaboravim sutra slikam kolica pa procenite sami dal sam u pravu,bar za moja kolica,za druga ne znam :)
Da napomenem zmaj 161 je u pitanju,ako ima neke razlike...

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Ja opet imam pitanje ::sramota::
Kad zakacim heder,ne mogu da isteram kombajn unazad,jer heder zakacuje za kolica,nego kolica moram da izguram rucno unazad.Unapred ne mogu da ih vucem,jer bih ostetio branik na njima.Fali nekih 7-8 cm,da heder ne zakaci kolica.Ovo zakacivanje hedera je radjeno na ravnoj povrsini,na betonu.
Uvlacno grlo ne moze vise da se podigne

a gume na kolicima su (mislim) standardne-fabricke.

Koliko se secam,svi koji su radli kod mene psenicu sa kombajnima Z142,143,161 nije im se ovo desavalo.
Ovo je bilo veoma nezgodno i na betonu,a tek na njivi,na neravnom...Mogu da zamislim. Zakaciti heder je jos nezgodnije.
Moze li se nesto preduzeti ili ne?

To je normalno,kod mene su zitna kolica novijeg tipa i imaju vece gume i jednostavno i na ravnom kad se zakaci nemoze kombajn da se vrati unazad preko kolica,znaci zakacis dignes i onda kolica na oruk izvuces ispod hedera dok kolica od suncokretovog adaptera imaju manje gume i moze kad se zakaci da se vrati kombajn unazad.....znaci opusteno
 
A ja se pitam zasto je branik na kolicima bio iskrivljen...To je zbog toga da bi kolica mogla da se izvuku unapred.,npr, ako ih traktor doveze do njive...
E,jbg,znaci nista bez oooruk :osmeh:
 
Kod mene na kolicima su stavljene gume i glavcine od zastave 101 i kad se heder podigne bez problema se ide unazad, svakodnevno skidam heder posto sa njim ne mogu da udjem u dvoriste a gume treba da su 165x13.
 
Jel ima neko sliku ili moze da objasni kakav to pinjon ili puž ide u menjacu da bi merio brzinu? Kod mene bas taj deo u menjacu fali sto se navija na onoj matici za ključ 36. U radnji sam objašnjavao i gledali katalog ali nemaju, biti znaju kako izgleda.
Nemam sliku ali ti mogu reci da je to produzetak koji je dugacak oko 5cm,prema menjacu mu viri navoj M-12x1.5 iza navoja ima sestougaonik za kljuc 17 izlazi iz matice /36/ oko 10mm i naravno na kraju mu je cetvrtasta rupica u koju ulazi sajla,da nije ta cetvrtka za sajlu mogao bi ga napraviti bilo koji strugar.

- - - - - - - - - -

Kod mene su gume 5.00-8 i taman izlazi a da ne zakacinje u kolica,i ne verujem da ima vise od 5 cm lufta.A i da ispravim svoju prethodno izrecenu gresku u vezi filtera ispod rezervoara,nema tu filter vec je samo taloznik sa nekim konusnim umetkom unutra u vidu levka,a ja sam mislio da je filter bio stavljen jbg.
 
Poslednja izmena:
Ako ne zaboravim sutra slikam kolica pa procenite sami dal sam u pravu,bar za moja kolica,za druga ne znam :)
Da napomenem zmaj 161 je u pitanju,ako ima neke razlike...

Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
I kod mene je 161 u pitanju i kod nas adapter stoji drugacije od ovog na slici jos kod nas gume ko na fergusonu prednje iste felne i dok nisam namontirao neke nisko profilne gume od kombija i mi smo imali problem sa skidanjem adaptera sa kolica!
 
Evo i slike,imam troja kolica u dvoristu i ista su, tj. otkacivanje je sa iste strane. Kao sto rekoh 161-ca je u pitanju
ee967a1969580151477de98c17ef5ca1.jpg


Послато са LG-D802 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh