ZMAJ kombajni

video sam u rumi na vasaru prosle godine adapter sa dve vrste,sa sve transportnim lancima samo zakaci i vozi,zato sam pitao da li postoje takvi adapteri

- - - - - - - - - -

jos nesto bih dodao,kod mene u okolini ljudi su vrli,neki prosecali njive,sa uredjejem za suncanik,uhvate 4 vrste
 
Kazem ti sto sam ja vidio da rade i da koriste od beraca hedere... Taj dvoredni sto si vidio s uvlacnim grlom na sebi ne mora biti zmaj, i manji FAHR kombajni mjenjaju komplet heder i grlo i oni imaju original dvoredne hedere za kukuruz.

To sto ljudi rade, ne mora znaciti da je ispravno... Eno, kolega s 3.6 hederom kosi soju cjeli dan, napuni prikolice i onda ode obidje oko njive kukuruza jedan krug s istim hederom, obrije do zemlje da mu bude lakse kad bude brao beracem. kod kuce iskipa kukuruz i odmah ga koriste. Tako odradi njive koje ce brati u klipu i to radi vec par godina ali se nije cuditi kad kosa pukne ili kad kombajn od silnih uvucenih stabljika postopa ili se nesto jos vise pokida...

Kazu i kolege forumasi a kazem ti i ja da se s malim zmajem ne nadas da ces raditi kukuruz kao gospodin. To je patnja i za tebe a pogotovo za kombajn. Jednostavno ces ga kukuruzom unistiti, pogotovo sto vidim da nisi nesto iskusan...

Radi kako god zelis ali ja moj kombajn u kukuruze necu NIKAD tjerati... Radije odem i usluzno ovrsim 6-7-8kj psenice i s tim novcima platim nekome da mi ovrsi kukuruze. Tebi nije nikakav trosak a bolje i za kombajn i za tebe.
 
prosle sezone sam posto vlasnik 133,volim da cujem misljenja islisnih kombajnera,da znam sta je ispravno a sta ne... zato sam i postavio ova pitanja... kombajn je stvarno kao zmaj u punom znacenju te reci
 
Imam jedno pitanje u vezi obrtaja bubnja kod zmaja 142:
Kada umesto varijatorskih remenica bubnja stavim lancanike 19-43 zuba, dobijam oko 370 obrtaja kod bubnja. E sad pitanje je koliko obrtaja se dobije ako se zamene mesta lancanicima? Znaci veliki na biter a manji na bubanj. Dali je niko to radio vec?
Nekako mi izgleda jednostavnije zameniti samo lancanike nego vracati remenice pa posle opet skidati....
 
Nemoj to nikako da uradis,ja sam jednom pogresio ,zamenio sam mesta tim zupcanicima i kada sam upalio ,na srednjem gasu sam imao skroz maksimalni broj obrtaja nije mogao sat da izmeri zamalo da se sve raspadne koliko je pocelo da trese.
 
caco Ako bi zamenio mesta lančanicima, obzirom da im je odnos 1:2,26 a broj obrtaja bitera ~ 860 °/min, dobio bi oko 1940 °/min bubnja !!! Mislim da zmaj to ne bi izdržao :osmeh:


Evo Vlada ima i ličnog iskustva....
 
Tu bi bubanj prošao kroz kabinu prilikom raspada sistema i usmrtio vozača.Opasna stvar,ne igraj se sa onim što nije za igranje.
 
Ja sam GRESKOM pretprosle godine pred zetvu suncokreta zamenio mesta lancanicima.Pogace od suncokreta je bukvalno mleo i jednostavno nije bilo moguce da se vrse tako.Lanac od pogona bubnja svira u kabini koliko se cuje....zaboravi tu zajebanciju,stavi remenice i kajseve kako treba.
 
I sta ces kada ti proleti neka kamenica,a ne zadrzi se u hvatacu vec u bubanj lanac nemoze da prokliza dok kais moze samo bespotrebno pametovanje sa tim lancima i lancanicima!
 
Ajd slikaj te lancanike da vidimo kako su svi zubi ukoseni u stranu,i ako ih uopste ima.Za tu brzinu-opterecenje i rad na duze vreme je potrebno kupanje lanca u ulju,tako da je kais tu nezamenjiv/ mislim na psenicnu varijantu /
 
Ajd slikaj te lancanike da vidimo kako su svi zubi ukoseni u stranu,i ako ih uopste ima.Za tu brzinu-opterecenje i rad na duze vreme je potrebno kupanje lanca u ulju,tako da je kais tu nezamenjiv/ mislim na psenicnu varijantu /

Ne mogu da ti slikam jer sam prodao kombajn a ti samo teraj kako mislis da je najbolje i ne sekiraj se za moje ''zube''... Ne bi sigurno tvrdio da nesto ide a da nije tako!
 
Bez ljutnje,ne kazem da nisi i da ne verujem,vec mislim da lanac na 1000 obrtaja usled centrifugalne sile prakticno za 5 sekundi ostane bez ulja a zatim kada se tu jos doda prasina,vek trajanja mu ni priblizno nece biti kao kod kaisa.
 
Ne ljutim se ali tako si nastupio. Ako budem ovih dana otisao do tog lika sto sam mu prodao kombajn slikacu da vidis da nisi u pravu i da su lancanici i lanac u odlicnom stanju. A stavicu i na ovag zmajka sto sam kupio lancanike za sve kulture pa ces imati prilike da vidis.
 
Nazad
Vrh