ZMAJ kombajni

Mislim da bi bilo pametno da otvoriš temu sa naslovom Ćirine fantazije. :haha: Bez uvrede :ppozdrav: ali ti si u stanju da u roku od sat vremena izbombarduješ određenu temu pitanjima koja se na kraju svode na džabe ste krečili.Pod time mislim na savete i odgovore članova na pitanja koja si postavio a na kraju hvala svima,već sam kupio.
 
Mislim da bi bilo pametno da otvoriš temu sa naslovom Ćirine fantazije. :haha: Bez uvrede :ppozdrav: ali ti si u stanju da u roku od sat vremena izbombarduješ određenu temu pitanjima koja se na kraju svode na džabe ste krečili.Pod time mislim na savete i odgovore članova na pitanja koja si postavio a na kraju hvala svima,već sam kupio.

Nista onda cete biti obavesteni naravno o poduhvatu...:ppozdrav:

Zahvaljujem se svima koji su bili spremni da pomognu necu vise postavljati pitanja.
 
Ciro nije da ti odmeravam,al nekako dobro dodje sto "nemas" vise para pa si sejalicu i auto uzeo sto je naletelo povoljno,sad resi kombajn za par dana pa pusti nas moderatore da odmorimo koji dan od pracenja tema de si akter. :osmeh:
 
Ciro nemoj brinuti puno,kao sto su ti neki clanovi vec rekli za te pare gledaj motor i sasiju,tj jel truo puno ili ne,ako je bas neki lim malo truo nemoj da ti to kvari kupovinu.Ali gledaj ceo kombajn detaljno,da znas sta kupujes.
Kod nas u selu su bila 2 komada,kolko znam gazda nije imao problema sa njima,sem prelaska preko cuprija zbog sirine prednjeg trapa,pa je morao obilaziti svaku cupriju kojih kod nas ima milion.
 
Brat i ja imamo z 162, imao je losu sasiju (bila trula na nekim mestima). To je odradjeno za 300e sa materijalom(100e). Da smo sami radili onda samo materijal. Njegova najveca mana je osovina ladje (usata osovina), oko nje sve mora biti ispravno i nema brige. Ako na nekom od lezaja u tom sklopu ima lufta slomice je. Inace kombajn kao kombajn je sasvim ok jos ako je motor MB nema brige. Prosle godine smo sami ugradili roto secku na sestoredni adapter i motor je ni ne oseti. Ima malo vise remenja ali ako se stave kvalitetni ne menjaju se bas cesto. Kod nas je 8 godina i neke jos nismo menjali. Ako je cena 2000e i ako je motor malo dobar ja ne bi bas puno razmisljao. Ako se pokrece dok vergla a nece u ler onda skinite troredni kais sto ide od motora do varijatora voznje tako ce te moci probati motor.
 
Poslednja izmena:
Brine me motor... Vlasnik je nazalost preminuo i kombajn sad prodaje njegov komsija (dok njegov sin ne dodje iz inostranstva sad u subotu) i obije pojma nemaju sta je sa tim kombajnom... Samo znaju da stoji tu pod supu 10god.. Nervira me to sto je kabina najvise stradala od rdje ali je zato od kabine unazad odlican... Nigde nije lomljen ili varen.. Nevolim da je izlomljen negde na sasiji to mrzim,a kabinu cu da sredim... Rasturicu ga celog i ofarbati.. Planiram teg za do godine da ga sredim ove godine cu da vozim 132 i Claas-a a zatim sredim ovaj 161 i prodam 132 jel cak nema ni orginalni bunker...

Nisam ga slikao jel je vec bio mrak... U subotu idem da probam da ga upalim.. Ako nece da upali bogami neznam sta da radim.. Ima tu oko 60+ km do kuce...

Kupovina ce da bude 99% pa ce da popijemo nesto naravno...
Ciro,sta se desava sa Zmajem? Je l' pala kupovina? Izgleda da si se naljutio na moderatore,pa neces da nas izvestavas :osmeh:
 
Nije naljutio nego sigurno nema vremena za forum sada. Kupovina je propala, taj Zmaj nije u dobrom stanju. Motor je gotov, gume dosta loše itd... Ne isplati se uzimati ga.
 
Drage kolege poljoprivrednici,imao bih jedno pitanje vezano sa kukuruzni adapter za 133,da li je neko mozda cuo da ima sa dva reda i kako poklapa kombajn???
 
Ipak vas moram dematovati,a u vezi da nakon prezimnjavanja na ni jednom zmaju kocnice vise ne rade,tj mora se luftirati,i onda to potkrepljujem video dokazom,na kraju sam i svom tezinom stao i ni milimetar razlika u visini papucica.Sto hocu reci nije zvaki zmaj isti i ne moze se svrstavati u isti kos,onog ko je napravio npr 5-6.000.rcs i onog sa 2-3000.i gde je razlika u odrzavanju nebo i zemlja.
https://youtu.be/F9C5qJcLwLw
 
http://poljoinfo.com/attachment.php?attachmentid=8821&thumb=1&d=1430665554
da li ova remenica mora ovako da stoji ili mora da se primakne menjacu??? to je na 133-ci

- - - - - - - - - -

attachment.php
 
Ako moze malo veca slika... dobro bi bilo.

Ali koliko vidim s ove slike remenica stoji kako treba. Kad se "doda" variator (sad je na 0 sto se varijatora tice), onda kais "padne" na "dnu", pa je onda veci zazor izmedju ta dva tanjira, pa je onda ovaj tanjir koji je bize menjacu "klizi" na toj osovini (malko se sija ta osovina na slici, po potrebi koristiti tovatnu mast...) ka menjacu, t.j. unutrasnji tanjir seta na osovin. To mozes tako isprobati da upalis kombajn, menjac u 0 (znaci da ne bude ni u jednoj brzini, ili N), pa dodati varijator, pa onda ce remen da "ukaisa", pa neces videti tu osovinicu, koja se sad vidi bas zato sto je taj unutrasnji tanjir koji seta...
 
Drage kolege poljoprivrednici,imao bih jedno pitanje vezano sa kukuruzni adapter za 133,da li je neko mozda cuo da ima sa dva reda i kako poklapa kombajn???

Mali zmaj NIKAKO ne tjeraj u kukuruz... U suhoj godini i kod smirenog sofera moze ici ali u malo vlaznijem ode kombajn u vraga... pre tezak heder za njega pa suce onu jadnu sasiju, bunker s jedne strane pa ako ne kipas svaki krug, onda i taj teret nateze kombajn u stranu. lijeva strana postaje dosta teza od desne i lijeva gume trpi velike terete, propada u zemlju, trga se reduktor i mjenjac. ako zapadnes pa te budu morali slepati jos ako ne postoji mogucnost kipanja bunkera a on skoro pun...

Mali zmaj NIKAKO nije kombajn za u kukuruz. za vlastite potrebe i do 10kj godisnje jos i moze proci ali za neke vece poslove zaboravi odmah.

Jednom kad u losoj godini udje u kukuruz, vise to nije taj kombajn.

http://poljoinfo.com/attachment.php?attachmentid=8821&thumb=1&d=1430665554
da li ova remenica mora ovako da stoji ili mora da se primakne menjacu??? to je na 133-ci

- - - - - - - - - -

attachment.php

Ovo je u redu, kolega je sve objasnio.
 
Koliko ja znam nema adapter od 2 reda za te male zmajeve, vec od 3, ali - kako i kolega Bobo napisao - nije pozeljno raditi kukuruz sa tim malim kombajnima, nisu konstruisani, ni predvidjeni za to. Sve se moze kad se hoce, ali "nisu za kukuruz". Radi kao covek psenicu, detelinu, soju, eventualno suncokret, itd. stim nema problema, ali kukuruz ja ne bih radio s tim malim kombajnima.
 
Moze on raditi super samo kad su uvjeti na njivi dobri i kad nema zapadanja i propadanja po njivi... Kad-tad ce uci u blatnjavu njivu i tu nastaju problemi.

Imaju ljudi kukuruzne hedera za vlastite potrebe i koriste se s njima ali da se mene pita, ja bih to izbjegavao u jaaaako sirokom luku.

Ako hoces dvoredni heder, postoji rjesenje ali moras negdje naci jos jedno uvlacno grlo ili ces svoje prepravljati za brzo kopcanje sto ja vec par godina planiram pa nikako da odradim... Heder sa zmajevog beraca 222 prepravi da pase na grlo od kombajna, dovedi mu pogon i teraj. Vidjao sam po HR oglasima da su te hedere pripasavali na male FAHR kombajne.
 
Nazad
Vrh