ZMAJ kombajni

Ma nesmem da ga ostavim tako jer neznam kako ce dole u spirali(ovrsene ili ne ovrsene mase,zavisi gde propadne)da se prepreci,i da ne napravi neko sranje posle u aucugu.
 
Dal neko ima slike kako je resen prvi kljun za suncokret kad je umesto ciganke za pogon kose stavljen reduktor i sipka koja pomera kosu,kolega hoce da montira pa zapelo a ja imam stari sistem,prut koji gura kosu je visoko postavljen i smeta za kljun.......
 
2e1g5dj.jpg
[/IMG]da li je neko imao priliku menjati glavcinu na sirokoj biterskoj remenici(142)?(kanal za kajlu se prosirio za 1mm.) ima varenog , nitovanog ,punktovanog na toj remenici,ajd i nije to tako problem razddvojiti ,ali kako posle spojiti, posebno se bojim da je ne izbacim iz balansa...
 
Koliko vidim da je iz dva djela remenica i da je glavcina zanitana s obje strane. Prvo raznitaj sve nitne i vidjet ces da li samo one drze remenicu na okupu ili je varena na sastavu ovdje gdje nailazi remen.
 
glavcina je zanitovana,remenica je gledano odgore na par mesta zavarena , a gledano sa strane pri kraju oboda punktovana i sve to pomalo ne simetricno...postoji li neki lak nacin..?
 
vladamax Nema ti druge nego tanku ploču (1mm) za rezanje i proseci varove a posle sa nekim tankim sekačem razdvoj punktovana mesta po obodu remenice. Pre razdvajanja obeleži naspramne strane da bi ih vratio na isto mesto. Ja sam umesto nitni sastavio remenicu sa glavčinom šarafima M-8 u kvalitetu.

fotografija0170.jpg
[/IMG]
 
Dal neko ima slike kako je resen prvi kljun za suncokret kad je umesto ciganke za pogon kose stavljen reduktor i sipka koja pomera kosu,kolega hoce da montira pa zapelo a ja imam stari sistem,prut koji gura kosu je visoko postavljen i smeta za kljun.......
Kod mene je reduktorski pogon.





 
images.jpg
Slika nije moja jer ovo otislo skroz,i sluzi samo da pitam jel ko jos radio biksnovanje plastikom u njemu i dali se to pokazalo dugotrajno mislim na vise od 2-3godine rada ili uradjenih 200-300 Hektara,a da se nisu raspale te biksne od plastike?
 
Da li je ovo Zmaj 191??? Steta sto stoji tako treba ga srediti volim te velike ZMajeve .. Samo dosta dobru cenu drze a gotovo nijedan nije u dobrom stanju... Steta svi su stajali godinama napolje pa istruleli...
 
MA vidjao sam ih razne... Vidjao sam i 191 sa 6 klipa motorem i sa v8 a video sam i 171 sa 5 klipa vazdusarom...
 
Nazad
Vrh