ZMAJ kombajni

Može žica za gasno varenje ali je meka.Prava žica je patentirana žica.Komad je 50 euro centi ali si miran kada ih ugradiš u korpu.
 
Drustvo ima li ko katalog za univerzala ako moze da mi posalje trazio sam nema na forumu ili sam mozda preskocio.Sredjivan tj poceo sam da sredjivam kocnice ali nikako ne mogu da skinem kucista da li su lageri ili samo treba da se dobro nategne.Problem je sto neznam redosled skidanja da nebih na silu natezao stagod a ono ima neki drugi redosled pa da polomim nesto

- - - - - - - - - -

Nasao sam odlican katalog ponovnim listanjem.Hvala svejedno
 
Na Zmaja 133 ulaz i izlaz za odbojni dob koliko treba da bude da bih mogo da nastelujem jer kod mene je i ulaz i izlaz isto a nemam knjigu da bih video koliko treba
 
Današnji posao....
možda nekom bude od koristi
7a01a8331039830.jpg
[/URL] [/IMG]
30b92b331039820.jpg
[/URL] [/IMG]
 
Rastavljeni dobosi zbog osposobljavanja kocnica na zmaju univerzalu.Ako nekom nesto znaci Univerzal ima klasicne kocnice na paknove nema sistem kuglica kao na 558.A razlog je neispravnosti kocnica na mome univerzalu jednostavan-zapeklo.Tako je kad je kombaj u vojvodini pa se kocnice e koriste.Bice lakse nego sto sam mislio popraviti kocnice
 
Zasto mi je jedan remen od varijatora voznje na 142 uvek vise stegnut od drugog kako kod da se nasteluje na onaj spaner kod klipa? Da li je moguce sto nisu jednako potroseni remeni [jedan nov drugi onako] ?? Sve sam probao i nikako da ga dobijem da bude kako treba.
 
Nije dobro nastelovan gore na klipu.Pisano je o tome nedavno,Mislim i da je dato objasnjenje.trebalo bi da ima i u prirucniku za koriscenje kombajna uputstvo za stelovanje.

Sad sam prelistao malo u nazad i gle cuda bas je tebi dato objasnjenje pre samo mesec ipo dana,al nema ko da procita.
 
Poslednja izmena:
Nije dobro nastelovan gore na klipu.Pisano je o tome nedavno,Mislim i da je dato objasnjenje.trebalo bi da ima i u prirucniku za koriscenje kombajna uputstvo za stelovanje.

Sad sam prelistao malo u nazad i gle cuda bas je tebi dato objasnjenje pre samo mesec ipo dana,al nema ko da procita.

Gle guda taj ga jeste procitao i tako je i nastelovano ali nije do stelovanja. Nesto ga drugo zeza samo ne znam sta.
 
:haha: Evo i ja se baš sad zezam s time,ako je remenje dobro zategnuto varijatorski diskovi sastavljeni,ako ih naštelujem na 0.5 mm koliko i treba gornji kaiš labav na punom druku.....na minimallnom i na sredini sve o.k.
 
Jel ti se desava da ti trese, vibrira podrhtava kais i varijator kada je tako jedan otpusten? Meni se to desava.
 
Zasto mi je jedan remen od varijatora voznje na 142 uvek vise stegnut od drugog kako kod da se nasteluje na onaj spaner kod klipa? Da li je moguce sto nisu jednako potroseni remeni [jedan nov drugi onako] ?? Sve sam probao i nikako da ga dobijem da bude kako treba.
Varijatorski remeni se menjaju u paru,a ko hoce da prodje jeftinije pa zameni jedan,onda dobije igranku.
 
videću sutra kad ga isteram napolje...jutro je pametnije od večeri :osmeh:
možda zamenim mesta remenju....mada je novo ne bi trebalo da je do toga
kad rešim javljam ti

Ja sam menjao mesta i nisam nista dobio. Sutra kupujem dva nova remena pa cu videti.

- - - - - - - - - -

Varijatorski remeni se menjaju u paru,a ko hoce da prodje jeftinije pa zameni jedan,onda dobije igranku.

Mislis da je problem u tome sto nisu iste duzine?
 
Društvo, da li neko zna kako se zove firma iz Subotice što radi zavojnice za spirale i presvlači ih?
Bio nih vam puno zahvalan :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh