ZMAJ kombajni

tako je radio drugov traktor kad ga je kupio velk pritisak ulja od prosecnog i za 10 11 dana zaribo tj neznam ni ja,ja takav pritisak prvi put u zivotu vidim,da mi kazes reko bi ti da lazes,ni ganc nov traktor nema takav pritisak.mozda mu nece smetati.
 
Kod mene je evo vec 6 godina i nema nikakvih problema sa tolikim pritiskom mada su mi neki "nadri"majstori vikali da nece dugo tako raditi navodno ce isprati lezajeve pogotovo sto radi pod velikim gasom i opterecenjem!Ali Merdza je Merdza:cool:
 
e jedva sam danas uzvuko sito iz kombajna gornje.ni da mrddne.uzo kamionsku traku za zatezanje stranica i izvlaci nece da mrdne samo sto se neraspadne sito,udaraj cekicem i jedva odglavio
 
moze da bude uzrok da su se neki kanali zacepili pa pumpa nabija pritisak jer nema cirkulacije ulja tj nije motor protocan na sva mesta.ali to i nemora da bude...nekazu badava da je sredina zlatna.

- - - - - - - - - -

nije iz n.b. vec iz Curuga tj clana banecurug,zdravo zapeko i zdravo dobro odrzavan kombajn,ima nov odbojni biter,
 
A kad ugreje na radnu temperaturu koliki je onda pritisak ???

Da se dopunim, koliki je pritisak na leru kad je topao ???
 
na mom om352a kada je hladan bude oko 5(pola gasa) a kada se ugreje oko 3(pun gas 2000). da li je to ok? jednu sezonu je radio kod mene i izgleda ok.
 
uh sta sam zaboravio da vas pitam bice istina,prebacili ste filter vazduha na drugu stranu tj do bunkera zbog toga i toga ili bez veze.dal ima neke prednosti osim sto nesmeta kad se motor servisira?mozda bi i ja mogao da ga prebacim.

- - - - - - - - - -

na mom om352a kada je hladan bude oko 5(pola gasa) a kada se ugreje oko 3(pun gas 2000). da li je to ok? jednu sezonu je radio kod mene i izgleda ok.
to moze da se nazove normalnim tj ko nov.
 
moze da bude uzrok da su se neki kanali zacepili pa pumpa nabija pritisak jer nema cirkulacije ulja tj nije motor protocan na sva mesta.ali to i nemora da bude...nekazu badava da je sredina zlatna.

- - - - - - - - - -

nije iz n.b. vec iz Curuga tj clana banecurug,zdravo zapeko i zdravo dobro odrzavan kombajn,ima nov odbojni biter,
Sta je ovo, ne razumem??? ''zacepi'' ''cirkulacije'' ''protocan''
 
Poslednja izmena:
Taj lim se koristi prvenstveno za zetvu detelina.Montira se pomocu 3 srafa i ima funkciju da se sto duze zadrzi masa u bubnju i time se bolje omlati detelina koja je poznata po tome da se tesko odvaja od kosuljice.Prilicno se tesko montira i skida.Nemoj da ocekujes previse od ZMAJA,ipak su to modeli iz sedamdesetih godina i tu nije bilo automatizma ni kod zapadnih kombajna tj. to je bilo vreme kada im je ZMAJ bio ravnopravan ako ne po meni i bolji.Inace radio sam detelinu sa i bez podmetaca i ipak je bolje ako se postavi.
Hvala ti Vojkane na objasnjenju, iako mi zmajcek vrsi prilicno kvalitetno nije na odmet da se to malo poboljsa pogotovo za jecam, pa ako ti nije tesko daj malo objasnjenja (moze i na pp) kako da to ugradim. jesu li to mali komadici lima za svaku komoru na podbubnju posebno ili je jedan komad lima, zbog ujednacenosti zazora pretpostavljam da se mora ugraditi za vanjske strane podbubnja (suprotno od bubnja), i kako da se postavi, izgleda da se mora otkaciti heder(samo sto sam ga namestio) i valjda preko one gume ispod grla hedera, drugi nacin ne vidim jedino prici nekako sa zadnje strane preko sabire ravni, dali to ne smeta i ne dovodi do zagusenja ako naidje veca zitna masa.

Da budem iskren takvo blokiranje podbubnja nisam video do sada, radite li ljudi vi to ili da se ne zajeb... sa tim i da ne cepkam?
pozdrav
 
Hvala ti Vojkane na objasnjenju, iako mi zmajcek vrsi prilicno kvalitetno nije na odmet da se to malo poboljsa pogotovo za jecam, pa ako ti nije tesko daj malo objasnjenja (moze i na pp) kako da to ugradim. jesu li to mali komadici lima za svaku komoru na podbubnju posebno ili je jedan komad lima, zbog ujednacenosti zazora pretpostavljam da se mora ugraditi za vanjske strane podbubnja (suprotno od bubnja), i kako da se postavi, izgleda da se mora otkaciti heder(samo sto sam ga namestio) i valjda preko one gume ispod grla hedera, drugi nacin ne vidim jedino prici nekako sa zadnje strane preko sabire ravni, dali to ne smeta i ne dovodi do zagusenja ako naidje veca zitna masa.

Da budem iskren takvo blokiranje podbubnja nisam video do sada, radite li ljudi vi to ili da se ne zajeb... sa tim i da ne cepkam?
pozdrav
Nemas za jecam nekakve potrebe.On se lako odvaja od ljuspe i to niko za zitarice mislim da ne stavlja.Jedino za one kulture koje se tesko odvajaju od kosuljica.Ne mora se otkacinjati heder ali je lakse ako je otkacen,posto se uzasno tesko otkacinja heder na 132-133-135 onda bi bio lud da zbog toga ga otkacinjas.Stavlja se odmah ispog podbubnja-direktno,preko cele sirine podbubnja,znaci jedan je lim za celi podbubanj u tom delu.Poras da otkacis one elemente za drzanje sabirne ravni ispod hedera i tu da proguras podmetac.Dalje izmes 3 srafa M6 od cini mi se 10cm i pritegnes za podbubanj.Znaci guras sraf iz pravca sabirne ravni pa groz podmetac u bubanj i u bubnju da fiksiras za podbubanj,a moze i obrnuto.Valjda sam dobro objasnio.Na zalost nisam nikad slikao kako izgleda namontirano.
 
Mogu ja da slikam kako izgledaju ti limovi na podbubnju ali na 142-ci ako nekog zanima.

Kod mene je 133ka tako da mi ne bi pomoglo mnogo..hvala u svakom slucaju a hvala i vojkanu na objasnjenja, izgleda da za obicne zitarice nije neophodan taj lim, mada ima neke sorte jecma koje su zilavije i kod kojih ostaje malo vise onog osila na zrnu tako da mlinari za stocnu hranu gundjaju i prigovaraju musterijama u stilu "ko ti je ovo znijao" a ovi naravno ne propustaju priliku da to meni odma prenesu.
hvala i pozdrav lepu zetvu zelim svima
 
maticu da li imate 142? koliko o/min motor ima u radu? na mom om352a je max 2500 o/min ali mora da radi na 2000
 
Nemam 142.Imam 151 sa M.B motorom.Na kojim obrtajima radi ne znam jer nemam nikakav obrtomer ali na punom gasu odbojni biter ima potrebne obrtaje pa nema potrebe da merimo obrtaje motora.
 
Nazad
Vrh