ZMAJ kombajni

Zavisi u kakvom stanju uzmes kombajn,ovaj moj na slikama,kada je uzet bio je u solidnom stanju,otprilike prvi put je ulozeno 500€,prosjecno je godisnje radio oko 50 hektara usluzno i mojih 10 hektara.Otprilike svake godine 10 hektara gore dole isto je radio.Svake godine sam ga detaljno pretreso,otprilike godisnje 200-300 € se ulozi dijelova.Pozdrav.:osmeh:
 
200-300e nije ništa
posto sam imao i zmaj 133 i 135 ulaganje je daleko vece,posto sad delove pravi svako bez ikakvog kvaliteta,pa jedan varijatorski kais ili dopski,ako je kvalitetan koliko kosta.Svake godine pre pocetka se ulozi 300e a do kraja zetve,podrazumevam da kombajn radi od jutra do veceri jedno 15 dana,ode jos toliko ako ne i vise.
 
posto sam imao i zmaj 133 i 135 ulaganje je daleko vece,posto sad delove pravi svako bez ikakvog kvaliteta,pa jedan varijatorski kais ili dopski,ako je kvalitetan koliko kosta.Svake godine pre pocetka se ulozi 300e a do kraja zetve,podrazumevam da kombajn radi od jutra do veceri jedno 15 dana,ode jos toliko ako ne i vise.

Sve zavisi u kakvom je stanju koji kombajn..

- - - - - - - - - -

Pa toliko kostaju nekje 142 bogte ovde kod nas 5000 je lepa cena /

Kod nas se traze u malo brdnije krajeve manji kombajni,a zmaj 142 kod nas se nemoze uzeti ispod 10 000 € do 15 000 €...Da valja.Pozdrav..
 
Prodata prosle godine 142 u jako dobrom stanju malo radila a odrzavana dobro vlasnik radi u jatu kao avio mehanicar ,losiji motor ali je odradila tako proslu sezonu za citavih 4000 evra pa ti gledaj i orjentisi se .
 
posto sam imao i zmaj 133 i 135 ulaganje je daleko vece,posto sad delove pravi svako bez ikakvog kvaliteta,pa jedan varijatorski kais ili dopski,ako je kvalitetan koliko kosta.Svake godine pre pocetka se ulozi 300e a do kraja zetve,podrazumevam da kombajn radi od jutra do veceri jedno 15 dana,ode jos toliko ako ne i vise.


Ja prosle sezone od ulaganja u moj 132 sam imao samo (ne racunam generalku motora jer je to kad je kupljen i motor je bio super ali pukao blok od mraza),dakle imao sam samo jedan remen i to mojom krivicom i nista vise.. Pokosio je malo vise od 20 hektara... :ppozdrav:
 
Ja prodao clanu @zzivica Zmaj 142 za 7 500e sa seckom, sirokim tockovima za 162, adaptacijom za suncokret...
 
  • Like
Reagovanja: PKB
5000€ za 133?!?!?! ja da imam kupca za 5 000 bi ga i ofarbo i novo remenje i lance pometao na njega, i jos mu ga odvezem gdje god zeli, ako treba i u Bugarsku...

Nevjerovatno, dao bi se lijep posao napraviti s tim kombajnima. kod nas nadjes uredan 133 za 1500-2 000€, preko grane u BiH malo ga operes, ofarbas, pozatezes sve sarafe i ode on za 5000€... cista lova.

za 5000€ se u HR trazi zmaj 142 i to ako ti se posreci mozes birati koji ces (samo zitna varijanta) kukuruzni heder je i za 133 i za 142 ovdje 1000€ tako da nema smisla terati 133 i u njega ulagati pare ako imas iole vece povrsine. 142 je za njega i tata i mama.

Svaka cast, nisam mogao ni sanjati da su kod vas takve cjene. Bit ce red registrirati moju "azdaju" ofarbati ga i na neki BiH oglasnik ;)
 
5000€ za 133?!?!?! ja da imam kupca za 5 000 bi ga i ofarbo i novo remenje i lance pometao na njega, i jos mu ga odvezem gdje god zeli, ako treba i u Bugarsku...

Nevjerovatno, dao bi se lijep posao napraviti s tim kombajnima. kod nas nadjes uredan 133 za 1500-2 000€, preko grane u BiH malo ga operes, ofarbas, pozatezes sve sarafe i ode on za 5000€... cista lova.

za 5000€ se u HR trazi zmaj 142 i to ako ti se posreci mozes birati koji ces (samo zitna varijanta) kukuruzni heder je i za 133 i za 142 ovdje 1000€ tako da nema smisla terati 133 i u njega ulagati pare ako imas iole vece povrsine. 142 je za njega i tata i mama.

Svaka cast, nisam mogao ni sanjati da su kod vas takve cjene. Bit ce red registrirati moju "azdaju" ofarbati ga i na neki BiH oglasnik ;)


Bobo doteraj ga kod mene u selo mozes za tako ofarbanog i sa novim remenjam dobiti i 5500... Kod nas se ljudi jako mnogo zalecu... :osmeh:
 
To su sve price rekla kazala, z 142 sa adapterom za kukuruz nemozes kupiti bez 10000 evra kod nasu bosni, u Hrvatskoj mozda moze Bobo, ali da bi dosla u bosnu treba jos na tu cenu dodati2500 evra carine i prevoza plus priprema pa ako treba farbanje a sve to kosta i jos nesto kod nas se traze 133 naj vise u federaciji jel u brdu da mu das dzaba z142netreba mu...
 
Takav kombajn nemože imati carinu 2500e. Ja na DF 13 20 IZ hrvatske u BIh platio 500e. Uzimase njegova cena novoga u katalogu ,pa se od te cene pošto je jako star računa samo 10 % da ne objašnjavam kako koje godine opada vrednost , i na ti 10 % ide ukupno 28% (carina pederve i još neke zajebancije.)Međutim uglavnom priznaju cenu na kupoprodajnom ugovoru .
 
Takav kombajn nemože imati carinu 2500e. Ja na DF 13 20 IZ hrvatske u BIh platio 500e. Uzimase njegova cena novoga u katalogu ,pa se od te cene pošto je jako star računa samo 10 % da ne objašnjavam kako koje godine opada vrednost , i na ti 10 % ide ukupno 28% (carina pederve i još neke zajebancije.)Međutim uglavnom priznaju cenu na kupoprodajnom ugovoru .
Zemljace nisam rekao da ti nisi platio carinu za svoj kombajn 500 evra samo sam rekao provizorno znaci nije sve carina ,normalno u tu cenu ide carina,labudica pa das 200 evra da ti nadju kombajn pa cariniku da prizna cenu sa ugovora itd da ne nabrajam vise, komsija je kupijo z133 u srbiji prije dva meseca jos je nije pretjero kaze da ga izlazi carina oko 1000 evra ako je istina.
 
Slažem se sa konstataciom da su Zmajevi najeftiniji u HR. Isto se slažem da si dobro prodao kombajn ,jest da je i finog izgleda. Ja bi bio zadovoljan kad bi za svoj sa kuk. adapterom koji je sam 4000 km dobio te novce. Dobro moj je stariji i 132 rm ,model.i nikad nije farban..Sretno sa kupovinom.
 
To su sve price rekla kazala, z 142 sa adapterom za kukuruz nemozes kupiti bez 10000 evra kod nasu bosni, u Hrvatskoj mozda moze Bobo, ali da bi dosla u bosnu treba jos na tu cenu dodati2500 evra carine i prevoza plus priprema pa ako treba farbanje a sve to kosta i jos nesto kod nas se traze 133 naj vise u federaciji jel u brdu da mu das dzaba z142netreba mu...

ja imam 142 sa oba adaptera ako se moze dobiti 11000e povedi musteriju imas od mene 500 e za pice :osmeh:
 
Nazad
Vrh