ZMAJ kombajni

Mi smo radili na 142 u sopstvenoj izvedbi nadogradnju, nije trebao da se menja aucug.
 
Pa 143 ima dublji bunker i nisu produžavani transporteri za zrno tako da ni na 142 nemora, nego proverite vi kakve su vam spirale na izlazu iz transportera i one lopatice što odbacuju zrno i šire po bunkeru, na izlazu iz transportera možeš spiralu navariti za još jedan krug i onda ima da odbacuje bez problema.
 
zahvalan sam na dragocenim savetima jel ima majstora tj limara da mi namesti (savije)lim,a treba i poklopce da promenim jer su dosta ulubljeni kao da su skakali po njemu.
 
143 nema dublji bunker nego viši, i nije problem nadogradnja ako su zvrcaljka i lanac dobri, a ako su loši onda se zvrcaljka pali, a i ako nabija u bunker, mora brzina kretanja mora da se smanji...
 
143 nema dublji bunker nego viši, i nije problem nadogradnja ako su zvrcaljka i lanac dobri, a ako su loši onda se zvrcaljka pali, a i ako nabija u bunker, mora brzina kretanja mora da se smanji...

Ja se izvinjavam na greški, ako je bunker višlji kao što kažeš a spirala stoji kao kod 142 (na istoj visini) on ipak napuni bunker isto kao 142 sa nadgrađenim bunkerom.
 
mi tako teramo godinama samo treba da se dodaju na spiralu par lopatica da gura zrno tacno na sredinu i nema problema. Bunker je podignut na visinu kabine znaci nekih 20 cm.
 
Poz momci,
Imam sestoredni adapter u odlicnom stanja na prodaju!( nije oglas )
Bez secke! Koliko para bi mogao da trazim!? Stari tip.
 
kralju dobro odradjeno al nije mi jasno kako si oborio i sastavio ivice lima dal mogu ja sam da kupim lim i vinkle pa da ih spojim?a moram menjati i poklopce sa precagom jer su stari i truli.
 
Poslednja izmena od urednika:
Kod mene su poklopci bili dobri ,kao i prečaga.Ovde nije ništa krivljeno nego je napravljen ram od vinkle i ubačen lim.
 
Gospodine @zzivica,
ja stvarno ne vidim gde ste Vi pročitali da se neko na ovom forumu zove kralj.Ispravite me ako grešim.
 
za neobrazovane seljake Kiraj na madjarskom a na nasem kralj no vazno da sam razjasnio sa vama sve nejasnoce sam svoj majstor je danas zlatno pravilo,
 
no nije sad ni tolko bitno al pogledajte mog zmaja
XTceC.jpg
zQ0MD.jpg

2AEgY.jpg

rC9U.jpg

5kcaE.jpg
 
Nazad
Vrh