ZMAJ kombajni

Ljuti ZMAJ. Ove godine neda se obuzdati.Ne ureko se.
2hq5jtg.jpg
 
Dlačice od soje.Očetkam komarnik i nakon par krugova sve nalepi.A ovo na vratu nisam čistio nikad. Priznajem.:ppozdrav:
 
ljuta masina nema sta,samo me interesuje kakva je ovo nadogradnja iznad bunkera posto to kod mene nema:ppozdrav:
 
Bojim se da će i kod mene biti dosadno pa nesmem još ni da probam .@daki TD@To sam dogradio sortir cilindar da soja bode čista a ne puna ambrozije i muharika .
 
Dali je neko imao problema sa vitlom na malim zmajcekima 132-133? To je mene letos dosta zezalo, par puta me vracalo sa polja na varenje, pravljenje, krpenje...a ono tanak lim...musterije nestrpljivi, kombajner nervozan, defekt skoro nikakav al zastoj pun,
Planiram da ukoliko budem mogao naci vitlo od 135 koje je savremenije, sa metalnim nosacima, bez daski da to ugradim. Nisam bas siguran dali ce odgovarati, mislim da ce biti neophodne neke prepravke zbog drugacijeg pogona. Nisam siguran dali bi moglo odgovarati vitlo od nekog john deera ili neke druge kombajne koja ima vitlo kao 135 a da je sirine 3m.
Bio bih zahvalan ako je neko radio nesto slicno da da kometar. Moze i na pp, moze i tu na forumu
 
E ja sam danas pazario zmaj 142 i ima metalne te kako se zovu.u dobrom je stanju.

- - - - - - - - - -

jel ima neko slike diskosnih kocnica ugradjenih na z 142 neka ih postavi bicu mu zahvalan do coska.
 
koliko moze da se dobije para za 143 2002 decembar je proizvodnja,2003 prva zetva,ima sve adaptere,secku na adapteru za kukuruz,i secku za slamu nazad ima,2256 radnih sati...evo kako izgleda kombajn ,prednje obe gume su nove
 
- - - - - - - - - -

Ako sve adapteri ide vise od 15.000 euro ,jedan poznanik mi iz Conoplja kupio prosle ili perd prosle godine(prosle godina sam videla ) dao 15000ero samo za kombanj (sa cumins motorom fabricki)jako dobrom stanju bilo 2000 koja godina bila  3000ero i vise kukuruzni adapter ,
 
To je u Sremu malo teže.Retko koji kombajn da je registrovan i da ima papire.Imao sam problem sa prodajom 141-ce jer nisam imao nikakve papire,neće niko bez papira.
 
rodjak je pred suncokret, (mislim da je u sasincima) kupio 143 2005god. sa 2 hedera bez adaptera 20 000e perkinsov motor...taj lik ima jos jednu 143 sa cumins-ovim motorom, al je bila limariski krsina, al motor kao casa. hteo rodjak da prepakuju motore i da doplati jos koliko treba al lik nije hteo...
 
Tu 143-ku su oni kupili novu iz fabrike dok ovu drugu sa Cumins motorom pre par godina na licitaciji.Poznajem ljude još od malena.
 
Nazad
Vrh