ZMAJ kombajni

Nemojte praviti razlike izmedju ljudi. Zar treba fakultet da se popravi i vozi kombajn.
Kod nas se kaze i kais i remen.
Obicno ovi ''obrazovaniji'' stogo paze da ne pogrese.
 
Uzmite udžbenik iz mašinskih elemenata za srednje tehničke škole pa se edukujte jer nismo ovde da baš sve učimo neke osobe, a i nismo stručni toliko da možemo da izigravamo učitelje.Zato uzmite knjigu jer kako je ovde jedan član foruma napisao nije sramota čitati.
 
Razlika između vratila i osovine je ta što je vratilo mašinski element koji služi za prenos snage i obrtnog momenta na druge mašinske elemente, dok osovina služi samo kao oslonac drugim mašinskim elementima.

Eto, da barem "malo" olakšam potragu.
 
Kod nas i u okolini se kaže kaiš a to u principu nije ni bitno. Bitno je da osim člana spasoja niko čoveku nije ponudio odgovor zašto mu se greje remen. Smisao za humor bi trebalo upotrebiti u odgovarajućoj temi a ovde pomoći ljudima koji imaju problem. Izvinjavam se kolegi za:off_topic:.
 
Možda u temi o svinjarstvu nije bitno, ali ovde jeste. Isto kao što u temi o svinjarstvu ne bi trpeli kada bi neko za rasu Durok rekao da se zove Landras, jer je to "svejedno". "Opet se tu radi o svinjama", zar ne?
 
Kolege, jedno pitanje za Zmaj 135...
Koliko je normalno da se greje vučni kaiš? Kaiš sam stavio novi. Posle pola sata rada kad pipnem, kais je vreo. Da li je to normalno?!

Proveri da remenice nemaju veliki luft tj ona spoljna u kajli, o onda ona seta i pali remen, kais , razumes me jel da. Kod nas je to bio problem i crkavao je taj vucni dok nismo provalili sta je, od kako smo sta vili nove remenice nema problema, mislim da sam to vec negde pisao u ovoj temi ali nemam pojma na kojoj strani.

A mene danas interesuje jel znate gde ima u NS da se nabave dupli prsti ( a mozda se i to ne zove tako) za 133. Ili negde da narucim .
 
Možda u temi o svinjarstvu nije bitno, ali ovde jeste. Isto kao što u temi o svinjarstvu ne bi trpeli kada bi neko za rasu Durok rekao da se zove Landras, jer je to "svejedno". "Opet se tu radi o svinjama", zar ne?
Jako ste kreativni sa poredjenjima, svaka čast. Samo sam ukazao na ono što mi smeta i ne bih dalje o tome.
 
Razmislio sam-objasnite mi stručno ili narodski kako god hoćete:ppozdrav:

Vrlo rado. Pogonskim i gonjenim se mogu nazvati samo vratila a nikako osovine. Zašto? To sam već objasnio u onom prethodnom postu, samo treba pročitati i razmisliti. Ako osovina služi samo za to da nosi druge mašinske elemente, a ne da prenosi snagu, kako se onda osovina može nazvati bilo pogonska, bilo gonjena osovina? Recite vi meni, da li je po ovoj vašoj logici osovina prikolice pogonska ili gonjena? Ne može se nazvati ni jednom ni drugom jer ona služi samo za to da na sebi nosi točkove a ne da im prenosi snagu od motora.
 
Jesi gledao sito posle jecma, nekad se zapusi pa moras da pocistis,
danas sam skidao donje sito kolega i to je propast koliko je zapusilo,nadam se da je u tome bio problem i da sam ga resio ali videcu sutra,a za duple prste ako nista ne uradis javi mi se na pp da ti dam broj coveka iz Beograda da ti posalje:ppozdrav:
 
Nisi morao da ga skidas, samo otvoris pozadi uzmes jednu letvu i prevuces preko sita i sve ono od jecma ode dole, ja to proverim posle svakog jecma uglavnom i nema problema. Posalji mi na PP broj od tg iz Bg da imam ako ne nadjem sutra ili prekosutra na najlon pijaci. Pozdrav
 
Vrlo rado. Pogonskim i gonjenim se mogu nazvati samo vratila a nikako osovine. Zašto? To sam već objasnio u onom prethodnom postu, samo treba pročitati i razmisliti. Ako osovina služi samo za to da nosi druge mašinske elemente, a ne da prenosi snagu, kako se onda osovina može nazvati bilo pogonska, bilo gonjena osovina? Recite vi meni, da li je po ovoj vašoj logici osovina prikolice pogonska ili gonjena? Ne može se nazvati ni jednom ni drugom jer ona služi samo za to da na sebi nosi točkove a ne da im prenosi snagu od motora.
Ja bih rekao uz svo dužno poštovanje da vi neke stvari gadno nerazumete i taj što vas je tako naučio -da vas je pogrešno naučio u školi.Živeli:ppozdrav:
 
Verujem da ipak važi obrnuto, jer ja za razliku od Vas znam i razumem to što sam napisao, a Vi niste ponudili ništa sem pitanja i tu neke snishodljivosti kojom želite da iznervirate sagovornika i ujedno prikrijete svoje neznanje. Moram Vas razočarati, jer takve taktike kod mene ne pale. :ppozdrav:
 
Proveri da remenice nemaju veliki luft tj ona spoljna u kajli, o onda ona seta i pali remen, kais , razumes me jel da. Kod nas je to bio problem i crkavao je taj vucni dok nismo provalili sta je, od kako smo sta vili nove remenice nema problema, mislim da sam to vec negde pisao u ovoj temi ali nemam pojma na kojoj strani.

A mene danas interesuje jel znate gde ima u NS da se nabave dupli prsti ( a mozda se i to ne zove tako) za 133. Ili negde da narucim .

Imas u Sapcu u prodavnici Nomeks - Bucalo.
poslacu ti broj na pp
 
Nazad
Vrh