ZMAJ kombajni

Pa on bi trebao ovog leta da zameni Zmaja , ali za sada oba su tu i videcemo. Sezonu zapocinje Zmaj.
 
da li neko zna mozda na koji je najlaksi nacin razraditi korpu na Zmaj-u 133,sad sam u tom poslu i bas mi zadaje muku pa svaki savet je dobro dosao....
 
Odvrni šarafe 8 mm i skini poklopce excentara .Sve ih dobro natopi naftom. Otvori poklopac bobnja i meste gde se dodiruju limovi (okvir bubnja)sa podloškama excentara takodje zali naftom jer to klizi jedno pored drugog, i sačekaj jedno sedam meseci da nafta odradi :haha:.Ako ne proradi onda čupaj excentre sa šeskanata i onda kad vidiš koji je posao svako ćeš jutro malo zaliti i ručicom proraditi za nedaj bože.:ppozdrav:U svakom slučaju nemoj raslapati dok sve ne pokušaš.Pokušaj doći do šeskant osovine dobrim rocangama ili vilasti ključem,to ti je naj lakše ispod slamotresa a preko kaskade ako si malo manji gabarita a tvrde kože .
 
Poslednja izmena:
hvala kolega sad mi je jasnije ali kod mene su vec izvadjeni slamotresi kao i sabirna ravan i ladja i otkacen heder posto sam sve to radio i sredjivao,tako da je maksimalno omogucen prilaz korpi i seskant osovini,samo mi nije jasno kad vec pridjem i natopim sve dobro naftom,sta da radim sa seskant osovinom,mislis da se kljucem razradjuje gore dole? inace kombajn sam kupio sa takvom korpom ja bi je mazao svaki dan samo da ne moram ovo raditi ali izgleda da je meni zapala ta cast:sta:
 
Danas privedene pri kraju pripreme za sezonu
fotografija01821.jpg

fotografija01831.jpg
 
Danas povezana sva elektrika i pinjon za broj obrtaja bubnja (sad kombajn svetli kao pasja m..., kombajn spreman za sezonu, samo se ceka momenat da se krene sa zetvom. Neke slike od danasnjih radova, a ostale ce biti sutra.

16062012168.jpg


16062012169.jpg
 
To je moja malenkost (licno i personalno) a bogami u 3 popodne je sve gorelo pa i sesir :) Nisam smeo da pipnem kabinu koliko je bila vrela. Zaboravio sam da kazem i sediste je presvuceno novom eko kozom, sad je kao u John Deere... Ipak je kod mene u kancelariji u fotelji lepse nego na kombajnu :)
 
Da znam, imam neke presvlake pa cu staviti preko sedista. Jedino nisam imao vremena da komplet ofarbam kombajn. Nadam se da cu uspeti i da ga ofarbam kad budem sredjivao heder za suncokret...Ubih se da postavim onaj pinjon za broj obrtaja bubnja. Kupio sam sve novo i kad sam krenuo sve da postavljam ona mala kajlica koja dodje izmedju pinjona i osovine mi je zadala velike probleme.
 
Ni kod mene ni kod proslog gazde.Kompletna osovina kao ćasa,jedino malo prljava.
 
Poslednja izmena:
da li neko zna mozda na koji je najlaksi nacin razraditi korpu na Zmaj-u 133,sad sam u tom poslu i bas mi zadaje muku pa svaki savet je dobro dosao....

kod mene je to uslo za sat vremena posla, skines onu polugu sto je povezana sa komandom u kabini tj. otkacij je samo.
Onda skines one okrugle plocice koje su sastrane i stite lezista, tu valjda ima neki ekscentar. Lepo naspricas neki sprej i pustis da malo povuce unutra.
Onda uzmes jednu cev i stavis je na ono mesto gde si otkacio onu šipku koja povezuje sa kabinom, i polako veslas napred nazad, pa opet naprskas i to je kod mene popustilo za sat vremena veslanja. JER IPAK PAMETNIJI POPUŠTA :osmeh:

Nisam kuci tako da ne mogu da stavim sliku, mada je valjda jasno i ovako
 
kolega jeste jasno ali dzaba ni uz pomoc veslanja nece i uz pomoc prsakanja sa wd sprejom,mazanjem naftom i Uk ulje nece ni da cuje kao da je zavareno:sta:a bas me nervira ceo kombajn sam sredio za zetvu samo ta korpa me jos zeza i nece da popusti pa ne verujem,samo nikako da ukapiram te rucke sa strane pokrecu seskant osvinu,ali ona je dole,kako se uz pomoc nje pokrece korpa koja se nalazi gore...kolege pomagajte:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh