ZMAJ kombajni

Tebi onda ne gine Hrvatska ,tamo su ipak puno jeftinije.@bubu @Pumpa ima pogon preko remena sa osovine varijatora vožnje a ova opet sa zamajca preko lepeze tj sa radilice ,moglobi se tako reći ako te zanima brzina...
 
spasoje da upravu si,tamo su zmajevi dosta jeftiniji,obilazio sam i tamo dosta,osjek,vinkovce pa ovamo do zupanje,sela,nasao sam nekoliko dobrih a nisu skupi.u Rajevom Selu (msm da znas gde je to)ima dobra 142 samo me carina zeza,posto su nam carinici Boze sacuvaj a i njihovi pa sva ta zbrka oko papira jooj..
 
2dkmj4h.jpg
 
Moze mala pomoc? Nisam imao nista za merenje obrtaja bubnja na 142 pa sam kupio juce i sat i sajlu i pinjon, da li je dovoljno da samo zavrnem pinjon u osovinu tj onaj dekli ili i unutri treba da bude nesto? Treba sutra to da namestam pa ako je to neko namestao nek da neki savet . Hvala
 
Tako sam i ja trazio jeftino a dobro pa nisam nasao,otisao 100km da vidim 142 u solidnom stanju kad ja tamo a ono 141 u katastrofalnom stanju ali pisalo je farbom ZMAJ 142.Pitam dedu sto ga prodavao sto me presao ,a on kaze da nije znao da je to 141 i da je to isto.

Sto mu nisi preporucio da ga prefarba u zeleno i nek napise John Deere dobio bi cena ihii hii...salu na stranu
Sta iskusni kombajneri koriste za podmazivanje, koje mazivo-gres??? Ili sta naidje..to se i koristi? Prosle sam godine koristio neko Iransko zeleno mazivo cena je bila oko 1,5 erua/kg, sada cujem da ima neko inino INA ili slovensko za skoro 2 e/kg al ga nisam jos video tako da neznam konkretno o kojem tipu maziva se radi, razlika u ceni nije velika.. cime vi ljudi zamascujete ruke svako jutro?
 
Koristio sam INA LIS2 i LIS3 masti i nikako nisam zadovoljan. Takodjer sam imao i kanticu 4kg OLMA masti koje je bila i vise nego duplo skuplja od INA masti i nije mi se ni to dobro pokazalo... Vjerovali ili ne u Rumi na vasaru uzeo onu kantu 16kg turske masti zelene i nema problema nikakvih. U pol ljeta je taman kako treba biti "kremasta" dok se INA nakon dva okreta osovine iscjedi iz lezaja. Gledao na svoje oci kako mast iz lezaja izlazi...

FAM mast kazu da je dobra, samo je skuplja od ove turske sto koristim pa ju necu isprobati dok ne bude silom prilika...
 
Od svih masti koje sam do sada koristio, Shell Retinax i Modrica su zadovoljile potrebe ali je Modrica u sledecoj turi vec bila zelena umesto braon masti i nije bila tako dobra iako je kupljena na istom mestu..
 
Ja mislim da u Srbiji 142 sa oba adaptera ne moze da se nadje ispod 9000e a da je kombajn u normalnom radnom stanju ne pricam o krsevima.
i to je malo,ljudi nemoj te se zavaravati da dobar kombajn nađete za male pare...to je moglo pre 5-6 god. tad su bili najpovoljniji kao i adapteri za kukuruz
sad može neko da naleti da je čoveku baš zapelo za pare i da kupi povoljno dobar kombaj ali to je retko i nije merilo prave situacije
što se tiče kombajna iz hrvatske jesu povoljniji ali da se ode tamo direktno i kupi dobar,ovo što dovoze šverceri ja nisam video čestitog
 
u Martincima jedan komsija ima dve 142ke, kupio na sajmu sada novog dajca topliner i sad prodaje oba zmaja, jednog prodao juce verovali ili ne za 15000e sa oba adaptera a za drugog koji je stariji trazi 9000e isto sa oba adaptera ali su kombajni maksimalno odrzavani nigde ogrebani i nikad pokisli, kao novi!!
 
upravu si MONTOYA,ja i stari pretezno gledamo da izbegnemo preprodavce u kupovini polovnih masina,nego sami trazimo pa makar duze trajalo...zasto da nekom dzabe ubacujem pare u dzep kad mogu sam...
 
Kada se odvrne pinjon ona treba da se nalazi unutra.Jednostavno se izvuče prstima napolje,ona je veza između pinjona i osovine.Nije problem da se napravi jer nova koja se kupuje na tržištu se brzo okrene odnosno pojede pa bude okrugla i ne može da obavlja svoju funkciju.
 
Nazad
Vrh