ZMAJ kombajni

Zanima me na zmaju 142 tj. na S-46 motoru kakv imate indikator ulja, ja na s46 imam neki elektro davač da ga tako nazovem, a zelio bih obican kao što rakovica ima znaci onaj sat u kabini koji pokazuje kod mene se upali lampica stop kad je pritisak mali a to nije pouzdano kod velikih vibracija barem kod mene :)
 
Baš tako_Okce na kraju cevi 10mm kroz koje ide šuplji vijak(holender)koji se uvija u blok a na kraju cevi do sata klasični priključak.
 
Ukoliko je nalegajuća površina na bloku ravna. Ukoliko nije onda moras ušrafiti "džek" (dupla nipla,holender ili ko već kako zove) sa konusnim navojem u kojeg dalje možeš da biraš šta ćeš i kako ćeš ušrafiti. Kod nas na z-142 ima ugradjen i manometar i indikator. Ali je na takvom mestu (originalnom) da i ne vredi mnogo.... Teško se daa primetiti neka nepravilnost ukoliko baš ne pogledaš na "instrument tablu". tj skroz u desni ugao kabine. Mnogo bolje rešenje na npr z-125. Lepo stavljeni satovi kod volana i svako malo mozes pratiti rad motora...
 
jedno pitanje imam: u mom kraju se prodaje zmaj 131,sa varijatorom,mehanickim volanom,motor setak,uradjena generalna pre 3 god i posle nje uradio 10-ak hektara jer covek je u dubiozi nema pare ni za naftu... koliko moze da bude cena toj masini odprilike?
 
Ako valjaju gume ušta sumnjam jedno 1000 do 1500 e. ako je ispravan i ako je radio posle generalne pa je motor ispravan.
 
gume su mu dobre, menjane pre 4-5 godina,izmenjana sita, covek kome je radio tvrdi da nije prosipao tj da posle zetve nije bilo nicanja. ovaj trazi 2000e, ja mu davao 1400e
 
Dobro si mu davao.Da bar ima motor s44.Ovi šestaci su prevazidjeni motori,Iteško se uradi generalka a da nešto ne zeza.Mehanički volan itd.TI SI GA OPET VIDEO PA SAM ODLUČI.:ppozdrav:
 
Ako se uradi prava generalka nema sta da zeza na bilo kojem motoru. A ako se stipsari na delovima svaki ce praviti problema. Bio to S-46, IM-036, S-44..... O prevazidjenosti bi mogli da razvezemo pricu ali bi to bio off. Zato bih samo rekao ako je kombajn iole ok za te pare se isplati kupiti ga! Moje misljenje.
 
mogu da mu dam najvise 1600e preko toga necu ici...bio bi dobar da odradim mojh 7-8 ha i da se malo naucim u naredne 2-3 godine pa kasnije uzmem nesto bolje. svi mi kazu da vredi te pare a kod nas nema neke velike potraznje za kombajnima, oni koji rde vise vec imaju a ovim sitnima za 1 ha na treba a takvih je najvise. videcu vec sta cu raditi
 
slazem se sa kolegom @sinisa1979 ,motor ili valja il nevaljatj(il se uradi kako treba ili ne trece nepostoji) e sada sto se tice cene ti najbolje znas koliko ti je mnogo dati ali ako valja daj jos 100-tku
 
Dašnji posao negde u Banatu:
img0009.jpg

img0010.jpg

img0011.jpg

img0012.jpg

img0013.jpg
 
Nazad
Vrh