ZMAJ kombajni

slamotres od 143 je dugacak oko 420cm , a lomljenje mi se desilo ove godine u zitu jedana mi je pukao tacno naspram zadnje osovine slamotresa isavijao se sav,a jedan je napukao pa sam ga vario,osovina ne moze da izgura da uradi vise od 200 jutara i pukne,u mestu se negreje kada nema mase na slamotresima,ali kada krene masa na slamotrese ne mozes da pipnes,170 cm od osovine zadnje slamotres viri nazad..nisam jos skratio posto nisam stigao,ali sigurno cu da ih skrtaim cini mi se treba oko 60cm,ali evo ostaje nam da cujemo da li ima neko drugo resenje da iznese....ubrzavanje slamotresa ne treba,imaju dovoljno brzine da izbace masu pozadi... a drugar imam 142 i nikada nije menjao zadnju osovinu slamotresa,a ne zna ni on koliko je uradio...

Verujmi pomaže samo brusilica.
 
Inžinjeri nisu mogli da mu ubace deblju osovinu kao na većim serijama jer bi onda morao da ima 5 slamotresa pa je zbog toga došla osovina 30mm.Da je 35 kao na velikanima ne bi nikada pukla i bolje bi trpela opterećenje.
 
Maticu, 1 Dzambo je u rinfuzi, ostali su samo dugmici a 2 ce biti kako Bog zapoveda! :)

Bobo, dosta mi je i ovih..nije problem nanjusiti vec platiti skoro duplo za malo jaci motor, hidro pogon i lepsu limariju a isti ucinak...
 
I ja sam čuo da na 143 pucaju slamotresi da u previše dugački... Elem nama je na 142 pukla zadnja osovina slamotresa jesenas u kukuruzu, iako je prošle godine menjana (kod predhodnog vlasnika), a nije uradila više od 200 jutara...

Nego ja sam imao drugačiji problem ove jeseni u kukuruzu, imao sam jako puno loma. Doduše pogon bubnja je ostao na kaišu, a broj obrtaja na oko 500. E sad interesuje me jel neko radio na lanac? Da li neko zna gde ima da se kupi i koliko to košta?
 
Ma znam da može da se spusti još ali prethodni vlasnik nije radio na lanac, bar zadnjih 5 godina (koliko je nama radio kukuruz) i nikad nije imao strašan lom...
Doduše kad teramo drugom lom nam ne prelazi 5, 5.5%, dok 1, pogotovo bez varijatora (uz bregove), čak i do 15 % su mi nalazili...

E sad ja sam čuo da taj sistem od 3 + 1 zupčanik može da se nađe za 300 evra? Da li je to tačno i gde to ima da se kupi ako neko zna?
 
Imas u sapcu kod Bucala ide i u Rumu na vasar. Lancenike ima svih kombinacija za sve zmajeve. Dvoredni, naravno, cjena 1 zub - 1€

U mom kraju svi vrse na remen, a kad treba vise usporoti bubanj, stavlaj se kraci kais koji se da vise utegnuti u varijatoru i to je to... Ne da se nikome sarafati...
 
@Bobo kraći kais, koliko ja znam kod mene na claasu ako se hoce kukuruz tako sam ćuo standard je 32x3200, a u kukuruz sam vidio jedan je stavio 32x3400 jer je remen duzi i proklizuje vise i samim time ima manje obrtaje bubnja :sta:
 
Vidi ja na claasu imam 32x3300 a standard je kao što sam reko 32x3200, ali bivši gazda je na remenice bubnja gdje mali klipovi izlaze (skupljaju i raširuju remenice) je gazda navario pločice da ima vece obrtaje ali sada sa 32x3300 nemože spustit ispod 700 okretaja sa tim sam vršio soju i odlićno je a max. je 1300 sada tako da imam 2 nova remena 32x3200 ali jos ih nemam potrebe stavljat oni su rezerva !
 
Nazad
Vrh