ZMAJ kombajni

ha ha ha :haha:, i ja nisam mogao da verujem kad sam video, to je vozio moj brat, pa sam ga na brzinu usnimio, a naćeš verovati ispalo je 37 vreća od 40 ari, inače na tom kombajnu je radjeno nekoliko prepravki, kasnije je odradjeno tako i na 133, tako da sa lakoćom rade, ali u principu ne voze se ovoliko brzo, kao što sam napisao ovo je bila čisto proba ......

---------- Poruka napisana u 23:55 ---------- Prethodna poruka je at 23:52 ----------

Jel uslo nesto u dzak u ovom krugu il se 0ovaj dzakaros vozi dzaba :haha:
 
Da se razumijemo, 780 ima korpu iz jednog komada s 10 sinja i pogon bubnja dvorednim lancem. Ako je ispravno podesen, i kad zastopa bubanj znas da je masa jaka, bilo zito dobro ili travnato. 133 ima dvodjelnu korpu s 18 sinja i pogon bubnja preko remena (varijatora) lakse zagusi sto zbog dulje korpe, sto zbog remenskog pogona. jedine prepravke kojih se sad mogu sjetiti da ste korpu napravili tako da bude kao na 780, dakle da ste ulaz pravili na 10. sinji a onih zadnjih 8 skroz otpustili. tako je i moj kombajn bio "postelan" kad sam ga dovezao kuci. A druga prepravka je pogon bubnja lancem. Drugo nema sto na njemu zagusiti, jedino trava da e namota na prijemni biter. Odbojni na malom zmaju nisam nikad cuo da se nekome zagusio, ali da se i on ubrzati, da progura vecu kolicinu slame...

sto se tice brzine vsidbe, u dobrom zitu (ne odlicnom) a dobro zito u mom kraju je 30m po kj idem oko 4-5km/h (prema zmajevom mjeracu) i s tom sam brzinom dosta zadovoljan. Lijepo cisti, ne prosipa, a radi bez dima i ne muci se motor puno. Ovakva brzina kao sa snimka je moguca samo kad se kosi dosta visoko, pa se pokupe klasovi i malo slame ispod njih da se nadoknadi masa potrebna za izvrsaj tera se brze, da heder vise nakupi. ili se manje hvata u heder kao sto je kod tebe slucaj...


Slobodno napisi kakve ste prepravke napravili, zivo me zanima. pa cu dati svoju ocjenu, ako smijem.
 
blizu si bobo, ima više stvari, prvo na prijemnom biteru se montiraju dodatni noževi, na dobu se stavljaju nosači noževa od 780 - koji su gusani i mnogo teži nego na novijim serijama, remenice dobskog kaiša se takođe menjaju - stavljaju se deblje i masivnije i još neke sitnice koje ću ostaviti za sebe, inače ovako se ne vozi, ovo je bio samo jedan krug, a što se tiče komentara pante 142 da ne može ići u dobrom žitu odmah ću da ga demantujem. 135 to može ako je dobro naštelovan jer je napravljen da prže provuče masu od 133, i ide on bez problema i u mnogo gušćem, ali se javlja problem kao i kod svih zmajevih modela, da poseje pozadi, tako da je ipak klasika najbolja.
 
Znaci, igrali ste na vecu zamasnu masu bubnja... zanimljivo. nozevi na prijemnom biteru vjerujem da smetaju u uvjetima velike trave ili se varam?


Jeste li sto mrdali na korpi, jer nema te zamasne mase koja ce progurati veliku kolicinu slame kroz 18 sinja. ili je korpa rastputena za zub, ili je otvoren zadnji kraj korpe, pa se dobije izvrsaj slican 780? barem ja to tako zamisljam...

Ovo pitam za tvornicke kombajne bez preinaka:
Sto je to mjenjano na 135 u odnosu na 133 da brze provlaci masu kroz sebe? Nisam nikada 135 vidio u zivo, pa ne znam ni kakve preinake vrsalice ima u odnosu na 133, pa te molim da mi ovo kazes, ne zanimaju me tvoje preinake...
 
Znaci, igrali ste na vecu zamasnu masu bubnja... zanimljivo. nozevi na prijemnom biteru vjerujem da smetaju u uvjetima velike trave ili se varam?


Jeste li sto mrdali na korpi, jer nema te zamasne mase koja ce progurati veliku kolicinu slame kroz 18 sinja. ili je korpa rastputena za zub, ili je otvoren zadnji kraj korpe, pa se dobije izvrsaj slican 780? barem ja to tako zamisljam...

Ovo pitam za tvornicke kombajne bez preinaka:
Sto je to mjenjano na 135 u odnosu na 133 da brze provlaci masu kroz sebe? Nisam nikada 135 vidio u zivo, pa ne znam ni kakve preinake vrsalice ima u odnosu na 133, pa te molim da mi ovo kazes, ne zanimaju me tvoje preinake...

što se tiče ladje i ostalih elemenata dole, u potpunosti je isti kao 133, jedina razlika su slamotresi koji su nazad otvoreni i koji na sredini odozgo imaju još jedan dodatak zgog bržeg slanja mase pozadi, to je razlika i ništa više. Što se tiče ostlih stavki napred, najočigledniji je heder, koji je potpuno drugačiji, ragoža je na 2 lanca, menjač sa 3 brzine, stabilizator hedera i još neke sitnice....
a što se tiče korpe mislim da je otac tu nešto takođe prepravljao, jer je to bio njegov deo posla, a upravo onako kao što si rekao o otvaranju zadnjeg dela, sve što te interesuje pitaj,....
 
Treba mi broj nekog privatnika koji radi kombajnska sita-imao sam njegov broj,ali ne bi nasao ko za inat...ako neko zna koga,i ko dobro radi...
 
jedino njega imam broj,ali ne javlja se...ima li ko jos neki broj?inace hvala Miroslave!
 
Koja sita te interesuju.Ja sam letos poručio sito ,ili perforiremi lim sa rupama od 4 mm iz Požege a ram smo sami uradili.
 
kiraj , da li si to narucio umesto donjeg sita? ja sam letos napravio od 9 mm ali nisam ga stavljao trebalo ga jos malo doraditi za sledecu ce zezonu biti gotovo! sta mislite da li ce to sito biti bolje od ovog stelujuceg?
 
kiraj , da li si to narucio umesto donjeg sita? ja sam letos napravio od 9 mm ali nisam ga stavljao trebalo ga jos malo doraditi za sledecu ce zezonu biti gotovo! sta mislite da li ce to sito biti bolje od ovog stelujuceg?
evo odgovor u vezi sita.: Da li ce bito bolkje od stelujućeg to ne znam ali sigurno ce biti dugotrajnije, ja psenicu vrsim sa sitom od 8mm i nema problema, ako je dobar izvršaj onda ide super ali ako je los hoce da se zapuši sa oklaskama,a za 9 mm ne znam, sa 10mm se odlicno radi soja
 
Psenica, jecam, tritikal, soja... Sve vrsim na 8mm sito bez ikakvih problema. Jedino zob ide na "za broj vece" ne sjecam se dimenzije rupe, mislim da je 12mm. velika vecina maliih zmajeva ima donje sito fiksno, a neke serije 133RM su dolazile s donjim stelajucim. kako mi kazu da nisu bili ljudi s tim zadovoljni i masovno su ih izbacivali iz upotrebe, ne znam zasto...
 
iz zrenjanina sam i trebaju mi papiri za kombaj Zmaj 143 2000god.
Moze li se naci tako nesto.

Unapred hvala
tesko da toga ima, najbolje kupi jos jednu 143 i imaces brata blizanca na svaki metnes po jednu tablicu, (mala šala)

vidim da si iz Banackog DEspotovca, ajd molim te reci nam u temu YTO traktori kako sluze oni kinezi kod braća Božića?
 
Nazad
Vrh