ZMAJ kombajni

Imate temu za ubacivanje slika ipak je ovo tema o kombajnima, a ne za vežbanje.
 
16hso6.jpg

Ja sam ovu moju 135 prodao za 7.000 eu,tako da ne znam ta od 14.000 da li jede zivu decu:sta:
 
sve mi je jasno na ovoj 135ci od Darka dren,samo mi nije jasna bela tablica a 2004godiste
 
izvinjavam se svim članovima, nije mi prvi put već sam postavljao slike, net me zeza, pokušaću još jednom ukoliko neće odustajem...


2v2xef8.jpg


---------- Poruka napisana u 18:35 ---------- Prethodna poruka je at 18:32 ----------

izb7ye.jpg


---------- Poruka napisana u 18:38 ---------- Prethodna poruka je at 18:35 ----------

34yxz6a.jpg


---------- Poruka napisana u 18:41 ---------- Prethodna poruka je at 18:38 ----------

357g0g2.jpg
 
jjxzpk.jpg


---------- Poruka napisana u 18:47 ---------- Prethodna poruka je at 18:44 ----------

to su burići sa vodom da bi održavali balans, jer u brdovitim parcelama hoće da mu se diže rep, inače imaju višestruku ulogu, mogu poslužiti i za pranje ruku, tuširanje, sipanje vode u slučaju gubitka iste u motoru itd.

Postaviću još slika od 143 ke, koja je inače u fazi generalnog remonta

---------- Poruka napisana u 18:51 ---------- Prethodna poruka je at 18:47 ----------

5x53dy.jpg


---------- Poruka napisana u 18:54 ---------- Prethodna poruka je at 18:51 ----------

2q80jld.jpg


---------- Poruka napisana u 18:56 ---------- Prethodna poruka je at 18:54 ----------

97iutf.jpg


---------- Poruka napisana u 19:16 ---------- Prethodna poruka je at 18:56 ----------

et76ft.jpg
 
6ygl68.jpg


---------- Poruka napisana u 20:43 ---------- Prethodna poruka je at 20:37 ----------

a1seqe.jpg


---------- Poruka napisana u 20:47 ---------- Prethodna poruka je at 20:43 ----------

to je za sad, kad se sredi i ofarba, postaviću opet slike...
 
ratarhr@ stisnes papucicu pored kvacila i 3 rucicu od tebe 1.gde su komande za dizanje hedera,2.za varijator voznje,3.za dizanje vita , e tu rucicu koristis uz papucicu i obrtaje bubnja teras od 400 d0 1100, prosto odradjeno a dobra stvar....
 
Sta moze da bude uzrok grejanja zadnje osovine slamotresa na 142? Ove jeseni je pukla stara osovina(koja se nije grejala) , a nova montirana se konstantno greje. Drveni lezajevi nisu previse stegnuti i ima dovoljno masti. :sta:
 
Ovako, skini remen s velike remenice (pogon slamotresa) i okreci ju rukom. mora ici lagano da ju djete moze okretati, u suprotnom ne valja. izmedju drvenih polutki lezajeva stavljaj komadice lima sve dok ne dobijes dovoljan zazor, da se remenica lako okrece.

Ako ju dugo budes tako terao i ona se pregrijava, omekanice i ona i puci ce. nisi na kraju napravio nista.

Dok sam jos djete bio, naucio sam ovo na tezi nacin (jedini sam bio dovoljno malen da se zavucem i rastavljam lezajeve slamotresa na pogonskoj osovini, jer je doticna pucala kolegi svaka dva dana. mislio je Drveni lezajevi, namjestice se oni sami... je klinac, preko dana sve u redu, i pred kraj posla KRC, nema je vise... dok ja rastavljam, in na teren po novu osovinu, dok ga covjek nije pitao sta on radi s kombajnom da u tjedan dana kupuje vec trecu. Uz tu trecu osovinu je dobio i originalne limice koji se umecu u lezajeve radi tog lufta i od onda nikakvih problema. Kako se lezajevi trose, povecava se luft, i po potrebi vadis limic-dva.

na 133 sam mjenjao sve lezajeve slamotresa cim sam ga kupio i sam sam pravio ove odstojnike od lima i nema problema.
 
Loše su osovine koje se nalaze na tržištu.Mogu da se nađu kovane koje treba da su dobre ali opet nije ni to,to jer pucaju i te.Koje ste ležajeve stavili?
 
Na 142 idu drveni lezajevi kuhani u ulju. Neka bukva ako se ne varam... Osovina uglavnom puca od pretegnutih lezajeva, i pre malog zazora izmedju lezaja i osovine tj nema zazora i pojavljuje se veliko trenje bez obzira na kolicinu masti.. Osovina se u radu pregrije i nema je vise... Imam i vise iskustva s ovim problemom na 142 nego bih zelio.
 
Za ležajeve sam pitao jer na našem tržištu ima da se bira dosta kombinacija od mekih do najtvrđih od presovanog špera koji hoće da pojedu osovinu.
 
Iz iskustva pisem svima,a pogotovo konstantinu da ne menja ni jednu fabricku osovinu na zmaju,jer su nove blago receno katastrofa...stavili smo nove osovine povrata i ciste mase i u pola sezone haos-svi limovi na njima se pokrivili.na kraju vracene stare i zavrseno bez problema.
 
Nazad
Vrh